CRNO-BELI IZBLEDELI: Šarlroa slavila u Pioniru, Partizan u sve dubljem ponoru

FIBA Liga šampiona

Košarkaši Partizana poraženisu od belgijske ekipe Šarlroa (70:84) u meč petog kola Grupe E Lige šampiona.

Ovo je belgijskoj ekipi bila prva pobeda u sezoni, posle četiri vezana poraza.Najefikasniji u domaćem timu bili su Branislav Ratkovica i Vanja Marinković sa po 15 poena.Šarlroa je predvodio Ditrih Ričards sa 16 poena.Četvrta četvrtina

Četvrrta četvrtina

40. minut 70:84 - Kraj utakmice

36. minut 65:77 - Srpski tim je na dvocifrenom zaoiostatku

Ćetvrta četvrtina

30. minut 61:67 - Partizan se muči, ali malo po malo topi zaostatak

27. minut 51:61 - Partizan je konstantno u zaostatku

21. minut 43:49 - Trojka Marinkovića

Treća četvrtina

20. minut 40:49 - Hečer je pogodio na isteku poluvremena, a Džikić je posle toga kratko zadržao toim na terenu

15. minut 27:38 - Prednost gostiju raste, a jednocifreni zaostatak Partiznu je vratio Veličković

Druga četvrtina

10. minuit 16:22 - Belgijanci su dobili prvoi deo igre

9. minut 12:17 - Partizan se muči i posle početnog vođstva sada je u zaostatku čak 7 poena

6. minut 8:11 - Šarloa iz kontranapada postiže 6 poena i preuzima vođstvo

4. minut 8:5 - Partizan vodi na početku meča

Prva četvrtina

Meč u dvorani "Aleksandar Nikolić" počinje u 20 časova.

Crno-beli u meč ulaze sa skorom 3-1, dok gosti u četiri do sada odigrana kola nisu osetili slast pobede. Iako pogled na tabelu Grupe E ukazuje na činjenicu da je Partizan favorit u večerašnjem susretu, trener Aleksandar Džikić je vrlo oprezan.

"Šarlroa je ekipa sastavljena od igrača dobrih fizičkih sposobnosti, koji pokušavaju da igraju dosta brzo, imaju puno slobode u igri. To je opet ekipa sa velikim brojem stranaca, koje predvode iskusni Bouman, i spoljnak (igrač spoljne linije) Ričardson. Moramo da igramo sa istom energijom kao i oni, da pokušamo da nametnemo ritam koji nama odgovara. Nadamo se što boljoj poseti", istakao je Džikić.

Srpski vicešampion ima određenih kadrovskih problema. Majstorović je u autu, Veličković rovit ali će biti u sastavu.