(KURIR TV) PAO PONOS IZRAELA: Zvezda u polupraznoj Areni posle velike drame srušila Makabi

Prvi put u areni

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Makabi (87:84) u "Kombank areni" u utakmici četvrtog kola Evrolige.

1 / 5 Foto: Dado Đilas

Zvezda posle četiri kola ima polovičan učinak, kao i Makabi.

Zvezda je povela 7:3 na startu meča, ali su Bolden sa devet i Tomas sa 8 poena preokrenuli rezultat i u prvih 10 minuta pravili mnogo ptoblema timu trenera Alimpijevića. Priključak Zvezdi je držao Feldin koji je ubacio devet poena i odličnim ulazom smanjio zaostatak crveno-belih na 24:19 po isteku desetog minuta.

Makabi je u drugoj četvrtini trojkama napravio prednost, svaki put kada bi se činilo da se Zvezda približava. U Dva navrata izabranici trenera Alimpijevića su prišli na koš (30:28, 32:30) ili pola koša zaostatka (37:36), ali su gosti baš taba pravili serije kojima su na na poluvreme otišli sa prednošću od deset poena 49:39.

Zvezda je u nastavak ušla serijom 5:0, koju je napravila poenima Ročestija i Bjelice. Na to je Makabi odgovorio trojkom, pa se razlika u prva četiri minuta kretala od 4 do 7 poena prednosti za Makabi. U petom minutu Zvezda je posle poena Ročestija i dobre odbrane krenula u napad za potpuni povratak u meč, ali je Feldin promašio dugu dvojku. Što je propustila tada, Zvezda je nadonadila dva minuta kasnije kada je posle odlične odbrane i ukradene lopte Bjelice krilni centar Zvezde doneo vođstvo 57:56. Vođstvo nije dugo trajalo, pošto je Makabi ubrzo poentirao. Ipak treći kvartal je završen vođstvom Zvezde pošto je Bjelica ubacio trojku za 62:61.

U poslednjoj deonici viđena je velika borba i mnogo promašaja na obe strane. Pet minuta pre kraja bilo je nerešeno 74:74. Posle trojke Dobrića nešto više od tri minuta pre kraja Zvezda je na kratko povela, a onda je ubacio Tomas. Usledila je drama.

Dva minuta pre kraja Feldin je ubacio dva od tri bacanja za vođstvo Zvezde 82:80. Tridesetak sekundi pre kraja Džekson je izjednačio na 84:84, a Zvezda je krenula u napad. Ročesti je pogodio 15 sekundi pre kraja! Tomas je promašio za pobedu Zvezde.

ZVEZDA - MAKABI 62:61 (19:24, 20:25, 23:1, 25:23)

Dvorana: Beogradska arena. Gledalaca: 8.200 Sudije: Luiđi Lamonika, Karlos Peruga, Ana Panter.

CRVENA ZVEZDA: Radičević 3, Davidovac, Lazić 1, Lazarević 3, Antić 7, Dobrić 8, Feldin 19, Janković, Ročesti 22, Lesor 6, Jovanović 2, Bjelica 16.

MAKABI: Tomas 28, Rol 11, Kejn 4, Tajus 6, Dibartolomeo 2, Koen, Segev, Kol 4, Bolden 11, Parahovski 4, Zosman, Džekson 14.

Četvrta četvrtina

40. minut 87:84 - Kraj utakmice

40. minut 87:84 - Tomas je promašio trojku, a Lazić ubacio jedan penal

40. minut 86:84 - Ročesti 15 sekundi pre kraja!

40. minut 84:84 - Džekson!

39. minut 84:82 - Ročesti je ubacio

39. minut 82:82 - Tomas, 28 poen

38. minut 82:80 - Feldin je ubacio dva od tri bacanja

38. minut 80:78 - Dve trojke, Dobrić i Ročesti

35. minut 72:71 - Trojka Antića

34. minut 68:72 - Tomas za novi beg Makabija

31. minut 64:64 - Čeka nas drama u Areni

30. minut 62:61 - Trojka za Milka Bjelicu! Sjajan period za njega

27. minut 57:56 - Bjelica u kontri donosi prednost Zvezdi

25. minut 52:54 - Zvezda je ubrzala igru i uspela da priđe na koš zaostatka

22. minut 44:49 - Trojka Bjelice za seriju 5:0

21. minut 41:49 - Ročesti je pogodio prve poene u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 39:49 - Kraj prvog poluvremena

20. minut 38:46 - Serija Makabija 7:0

1 / 20 Foto: Dado Đilas

17. minut 36:37 - Zvezda je posle serije dod 6:0 propustila priliku da povede

15. minut 28:35 - Makabi je serijom 5:0 naterao trenera Zvezde da zatraži minut odmora

13. minut 24:28 - Ročesti je pogodio daleku dvojku

Druga četvrtina

10. minut 19:24 - Feldin je devetim poenom okončao prvu deonicu

9. minut 15:22 - Džona Boleden koji je prošle sezone igrao za FMP je ubacio tri trojke do sada

7. minut 10:16 - Makabi je u seriji 13:3

5. minut 7:10 - Zvezda je do polovine kvartala bila u vođstvu, a tada je Bolden ubacio trojku

2. minut 2:2 - Feldin je pogodio prve poene za Zvezdu

Prva četvrtina

Samo dva dana nakon poraza u predgrađu Moskve od Himkija (85:78), Zvezda želi da skine novi veliki skalp.

Neven Spahija se iz NBA ligaša Atlante vratio na mesto uspeha (2007. osvojio prvenstvo Izraela), zajedno sa upravom bogatog kluba doveo čak 11 novih igrača i stvorio sastav koji može postići mnogo poena .

Imena sjajnog skorera Pjera Džeksona, dvostrukog NBA šampiona Norisa Kola, povratnika Aleksa Tajusa, dokazanih evroligaških igrača Tomasa i Parahovskog, i bivšeg člana Zvezde Džone Boldena to i dokazuju. Oni su posle dve pobede na startu (protiv Bamberga i Baskonije) u prošlom kolu nesrećno izgubili od Olimpijakosa (69:68).

Na drugoj strani, ekipa mladog trenera Dušana Alimpijevića, koji već oseća veliki pritisak rada u klubu sa Malog Kalemegdana, uspela je prošlog petka da u bivšem Pioniru sruši takođe ovog leta silno pojačanu Barselonu, odigravši vrlo pametno i odgovorno tokom svih 40 minuta.

U redove srpskog šampiona trebalo bi da se vrati oporavljeni Nemanja Dangubić.

Zanimljivo je da je srpski i regionalni šampion u prošloj sezoni oba puta savladao "ponos Izraela" – u Beogradu je bilo 83:58, a u Tel Avivu 71:67. Ukupan skor dva tima u Evroligi je izjednačen, 3:3.

Meč u najvećoj dvorani na Balkanu počinje u 19.00.

Kurir sprt, Foto: Dado Đilas