(KURIR TV) FELDIN SRUŠIO VALENSIJU: Zvezda ubacila 106 poena, rasturila Špance i u polupraznom Pioniru, postavila svoj rekord u Evroligi

ovo će se pamtiti

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali ekipu Valensije (106:90) u utakmici 26. kola Evrolige.

1 / 4 Foto: Euroleague.net

Meč je rešen krajem treće i početkom poslednje četvrtine, kada je Zvezda dobrom odbranom i pogotcima sa distance stekla ključnu prednost. Do tog momenta, ekipe su se sa uglavnom smenjivale u vođstvu.

Ovo je 11. trijumf za Crvenu zvezdu, dok je Valensija ostvarila devet pobeda u prethodnih 26. mečeva.

Crveno-beli imaju samo teoretske šanse da se plasiraju među osam najboljih ekipa Evrope. Da bi se to dogodilo potrebno je da dobiju najmanje 3 od 4 naredne utakmice, sa tim da u tom slučaju, Makabi mora da izgubi sve utakmice do kraja.

U drugom slučaju, tim sa Malog Kalemegdana ide dalje ako dobije sve utakmice, a Izraelski tim zabeleži jednu pobedu ido kraja regularnog dela. Takođe, crveno-beli zavise i od rezultata Baskonije koja ima pobedu više ali i utakmicu manje i bolji međusobni skor od Zvezde.

Džejms Feldin je meč završio sa 30 koševa. Tejlor Ročesti je dodao 17, Matijas Lesor 16, uz sedam skokova, dok je Milko Bjelica zabeležio 12 poena.

Kod gostiju istakli su se Rafa Martinez sa 22, kao i Žoan Saste i Erik Grin, koju su postigli po 16 poena.

Zvezda je u prvom poluvremenu igrala vrlo razigrano u napadu, dok je s druge strane imala dosta problema u odbrani, posebno u šutu s distance.

Ekipe su se tokom prvih 20 minuta često smenjivale u vođstvu.

Valensija je u jednom trenutku prve četvrtine vodila sa 17:9, nošena raspoloženim Martinesom, ali je tim Dušana Alimpijevića do isteka prvih 10 minuta izjednačio, a potom i preokrenuo.

Pred 4.418 gledalaca u nekadašnjem Pioniru igralo se dinamično, ali nijedna ekipa nije uspevala da stekne osetniju prednost.

U drugom poluvremenu nastavilo se u istom ritmu, efikasne su bile obe ekipe, a raspoloženim Feldinu i Lesoru, pridružio se Ročesti.

Crveno-beli su u poslednjim sekundama treće četvrtine posle trojke Pere Antića prvi put na utakmici stekli dvocifrenu prednost, koju su do kraja susreta samo uvećavali.

Proradio je i šut za tri poena, pa je tako Zvezda čak tri i po minuta pre kraja postigla više od 100 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 106:90 - Kraj utakmice

39. minut 106:87 - Sjajna akcija Ročestija i kucanje Lesora

37. minut 102:80 - Više od tri i po minuta pre kraja, Zvezda je ubacila 102 poena

35. minut 94:74 - Zvezda se razgoropadila

31. minut 82:69 - Feldin je nezaustavljiv. Do sada je ubacio 24 poena

30. minut 79:67 - Trojke Feldina i Antića za plus 12

30. minut 73:67 - Zvezda je uspela da materijalizuje dobru odbranu

27. minut 68:65 - Kakva rampa Dobrića

26. minut 64:63 - Zvezda je u dobrom ritmu i dalje, a ekipe se smenjuju u vođstvu

22. minut 53:53 - Brzo i efikasno je nastavljena igra

Treća četvrtina

20. minut 50:48 - Valensija ima dobar šut, ali Zvezda za sada uspeva da odgovori na to.

18. minut 42:41 - Ekipe se smenjuju u vođstvu

14. minut 30:32 - Valensija sa tri vezane trojke preokreće rezultat

13. minut 30:23 - Zvezda je i dalje u seriji 9:0

11. minut 26:23 - Trojka Enisa!

Druga četvrtina

10. minut 23:23 - Ekipe igraju u serijama, Zvezda je na kraju uspela da izjednači rezultat

8. minut 17:17 - Ročesti i Feldin za Zvezdinu mini seriju

6. minut 9:16 - Valensija pravi prednost

3. minut 4:3 - Davidovac postiže prve poene za Zvezdu iz igre

2. minut 2:3 - Trojka Martineza

1. minut 2:0 - Lazić je pogodio dva penala

Prva četvrtina

Trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević je istakao da ovom utakmicom počinje najvažniji deo sezone, a da je suparnički tim nanizao velike pobede nad timovima CSKA, Barselone i Himkija.

"Nakon serije poraza, čak deset u prvom delu sezone, u drugoj polovini Valensija je zaigrala mnogo bolje, ima skor 6-5 uz velike pobede nad CSKA, Barselonom, Himkijem... Razlog je povećan broj igrača u rotaciji, igraju sa svih 12 igrača u sastavu. Na prvom mestu želimo pristupom da se borimo za naše navijače u trenutku kada nam dolazi ubedljivo najvažniji deo sezone. Hoćemo da navijače dobrom igrom "pozovemo" da ispune dvoranu i protiv Mornara u ABA ligi", rekao je Alimpijević za klupski sajt.

Ovaj duel u elitnom evropskom klupskom takmičenju predstavlja i uvod u izuzetno napornu i važnu seriju utakmica za crveno-bele, koja će biti nastavljena u nedelju prvim polufinalnim duelom ABA lige sa Mornarom, gostovanjem Panatinaikosu u utorak, zatim domaćinstvom Fenerbahčeu u četvrtak i revanšom polufinala ABA lige sa Mornarom u Baru.

Crveno-beli su krajem decembra u utakmici 12. kola Evrolige pobedili u Valensiji sa 86:82, ali u večerašnji duel ulaze oslabljeni, igraju bez povređenog Nemanje Dangubića, a protivnici su u drugom delu sezone ostvarili niz odličnih rezultata.

Duel košarkaša Crvene zvezde i Valensije u dvorani "Aleksandar Nikolić" počinje u 18.45.