CRVENO-BELI SERVIRALI HLADNU OSVETU ŠAMPIONU: Zvezda demonstrirala silu u Morači i demolirala Budućnost (VIDEO)

UTAKMICA PREKIDANA ZBOG TUČE NAVIJAČA

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Budućnost u Podgorici u derbiju drugog kola ABA lige - 71:87 (13:22, 18:23, 19:22, 21:20).

U reprizi prošlosezonskog finala plej-ofa u kome je Budućnost došla do prve titule na Jadranu (3:1 u seriji), crveno-beli su demonstrirali silu i demolirali aktuelnog šampiona usred Morače.

Zvezda je drugi put za dve nedelje deklasirala Budućnost, jer je bila bolja i u finalu Superkupa u Laktašima (89:75).

Večeras su crveno-beli bili ubedljivo bolji u svim segmentima igre i imali su mnogo raspoloženih igrača.

Na derbiju u "Morači" bilo je i incidenata, pa je utakmica na kratko bila prekinuta na početku drugog poluvremena zbog tuče navijača na tribinama.

Tim Milana Tomića je već posle osam minuta igre imao dvocifrenu prednost (19:9) i bez problema ju je održavao do poluvremena - 45:31. Već na startu drugog dela crveno-beli su otišli na "plus 20".

Budućnost je imala nalet sredinom treće deonice kada je serijom 7:0 smanjila na 40:53, ali je, kao i obično Perperoglu trojkom odbio taj napad.

I to je bio početak kraja Budućnosti u ovom derbiju.

Zvezda se u uvodu poslednje četvrtine vratila na prednost od 20 poena i dileme više nije bilo.

Domaćin je jedva "prebacio" 30 odsto u šutu iz igre.

Stratos Perperoglu je ubacio 20 poena za 24 i po minuta na parketu, Majk Cirbes je dodao 19, uz šest skokova, Bili Beron je dao 15, a Džo Regland osam poena, ali je imao čak 11 asistencija.

Kod Budućnosti su samo trojica bila dvocifrena - Omić i Gordić po 11 poena, a Ivanović deset.

Crveno-beli u sredu nastavljaju takmičenje u Evrokupu gostovanjem Monaku, a tri dana kasnije dočekuju Krku u ABA ligi.

Budućnost u petak debituje u Evroligi duelom sa Armanijem u Podgorici, dok u nedelju ide u goste Igokei.

Četvrta četvrtina:

39. minut - 69:87 - Budućnost se bori da makar malo ublaži poraz.

34. minut - 54:79 - Zakucavanje Odža.

34. minut - 52:77 - Trojka Reglanda.

32. minut - 50:74 - Cirbes za plus 24. Serija Zvezde 13:1. Džikić je tražio tajm-aut i vikao na svoje igrače: Vi ste ne borite!

32. minut - 50:72 - Perperoglu ne greši!

31. minut - 50:70 - Cirbes daje "dva plus jedan".

Treća četvrtina:

30. minut - 50:67 - Cirbes posle ofanzivnog skoka sa zvukom sirene ubacuje loptu u koš, i to pod faulom, ali je promašio dodatno slobodno bacanje.

28. minut - 47:58 - Pogađa Popović flouterom i nastavlja odličnu seriju domaćina.

27. minut - 45:56 - Trojka Gordića.

26. minut - 42:56 - Tehnička greška za Omića.

26. minut - 40:55 - Perperoglu ne promašuje.

25. minut - 40:53 - Serija domaćina 7:0, posle čega je Tomić tražio tajm-aut.

24. minut - 36:53 - Trojka Erla Klarka.

24. minut - 33:53 - Zvezda održava 20 poena prednosti.

23. minut - 33:51 - Erl Klark postiže prve poene za domaćina u drugom poluvremenu.

23. minut - 31:51 - Faje za "plus 20"!

21. minut - 31:49 - Cirbes vodi Zvezdu na "plus 18".

21. minut - 31:47 - Kao i prvo, i drugo poluvreme počelo je "alej upom" Fajea. Regland je upisao osmu asistenciju.

Druga četvrtina - 31:45:

20. minut - 31:45 - Cirbes vezuje četiri poena, ovaj put na asistenciju Berona.

19. minut - 31:43 - Cirbes!

18. minut - 31:41 - Čović na jednoj strani daje dvojku, a Nikolić na drugoj trojku.

U Morači je i predsednik Crne Gore Milo Đukanović

17. minut - 28:39 - Omić pogađa jedno bacanje, a u sledećem napadu Popović daje trojku.

16. minut - 24:37 - Odžo sjajan pod košem, zatim se Beron prošetao reketom.

15. minut - 24:35 - Džekson siguran izvođač slobodnih bacanja.

14. minut - 22:35 - Perperoglu vraća Zvezdi maksimalnih plus 13.

14. minut - 22:33 - Odžo siguran s penala.

13. minut - 22:31 - Prvi poen Gordića, pogodio je jedno bacanje.

13. minut - 21:31 - Omić poentira posle ofanzivnog skoka, ali Perperoglu ubacuje trojku.

13. minut - 19:28 - Raste prednost Zvezde, poeni Perperoglua, pa Odža.

12. minut - 19:24 -Trojka za Suada Šehovića. Ovo je prva trojka domaćina na ovom meču.

11. minut - Utakmica je nastavljena posle kraće pauze!

11. minut - Utakmica je prekinuta zbog tuče na tribine.

Prva četvrtina - 13:22:

10. minut - 13:22 - Džekson daje dva slobodna bacanja.

9. minut - 11:22 - Ivanović prekida seriju Zvezde.

9. minut - 9:22 - Regland daje "dva plus jedan" za 12:2.

8. minut - 9:19 - Dve vezane trojke Berona! Serija gostiju 9:2.

7. minut - 9:13 - Ofanzivni skok, pa poeni Erla Klarka.

7. minut - 7:13 - Čim je ušao u igru (umesto Lazića), Perperoglu daje trojku.

7. minut - 7:10 - Budućnost ima 5/8 sa linije penala.

6. minut - 6:10 - Prodor i polaganje Reglanda.

5. minut - 6:8 - Beron vraća Zvezdu u vođstvo.

4. minut - 6:6 - Cirbes je igrao leđima protiv Barovića i poentirao.

4. minut - 6:4 - Druga lična greška Fajea, zamenio ga je Simanić. Nikolić opet polovičan sa penala.

3. minut - 5:4 - Prvo vođstvo domaćina posle jednog pogođenog slobodnog bacanja Kotija Klarka.

2. minut - 4:4 - Erl Kraft pogađa dva bacanja.

2. minut - 2:4 - Dobra asistencija Reglanda, laki poeni Cirbesa.

1. minut - 2:2 - Počelo je zakucavanjem Fajea, uzvratio je Nikolić.

Tribine "Morače" su pune...

Džo Regland, koga je mučila visoka temperatura, ipak igra večeras.

Ovaj meč predstavlja reprizu finala prošlosezonskog plej-ofa, u kome je ekipa trenera Aleksandra Džikića pobedom u seriji 3:1 preuzela jadransku krunu upravo od Zvezde.

Crveno-beli su uoči ove sezone u finalu Superkupu u Laktašima pobedili Budućnost 89:75 i najavili da žele da se vrate na regionalni tron.

Veliki problem za trenera Zvezde Milana Tomića predstavlja Džo Regland, koga je mučila visoka temperatura.

"Prvi veliki derbi regionalne lige koji stiže prerano protiv evroligaškog protivnika. Bez obzira na to što smo već rekli da hoćemo i da nam je cilj da napredujemo iz dana u dan i budemo što bolji, na ovoj utakmici moramo da budemo tim više nego na bilo kojoj drugoj. Sigurno da je Budućnost favorit, ali daćemo sve od sebe da igramo kvalitetnu utakmicu", rekao je Tomić.

Kapiten ekipe Branko Lazić je kazao da je duel sa ekipom Budućnosti "nova utakmica i nova priča".

"Budućnost ima ulogu favorita, igraće pred svojim navijačima. Mi sa druge strane želimo i moramo da budemo koncentrisani da igramo dobro i to kao tim čemu stremimo kroz svaki trening", kazao je Lazić.

Trener Budućnosti Aleksandar Džikić rekao je da je Crvena zvezda jedan od najtežih protivnika u ABA ligi.

"Jedan od najtežih protivnika dolazi u Moraču, tim koji je sastavljen da se bori za sam vrh. Dovedeni su veoma iskusni igrači, promenjen stručni štab, zadržani poželjni domaći igrači. Na Superkupu su nas pobedili, igrali dosta tečno i sa dobrom preciznošću u šutu. Mi smo naporno radili po povratku u Podgoricu, pojačali smo sastav kako bi uspešnije parirali njihovoj visokoj liniji", rekao je Džikić .