PARTIZAN IZGUBIO POSLE TRILERA U LITVANIJI: Crno-beli u dramatičnoj završnici poraženi od Ritasa na startu TOP 16

evrokup

Košarkaši Partizana poraženi su kao gosti od Ritasa (74:80) u prvom kolu E grupe TOP 16 faze Evrokupa.

Uprkos brojnim greškama i oscilacijama, Partizan je mogao i do pobede u Litvaniji. Dva minuta pre kraja bio je na samo dva poena zaostatka, ali kao i u većem delu susreta, kada se lomio rezultat crno-beli su ostali nedorečeni u napadu, što je domaćin znao da kazni.

Dominik Saton se na kraju zaustavio na 21 postignutom poenu, uz po pet skokova i ukradenih lopti, a uz njega najbolji u ekipi Ritasa bio je Parahuski sa 14 poena, sedam skokova.

U Partizanu najbolji Rade Zagorac sa 17 poena i osam skokova, Džok Lendejl 15 poena i devet skokova, a Vanja Marinković se zaustavio na 13 postignutih poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 74:80 - Kraj utakmice

40. minut 74:80 - Partizan je u teškoj situaciji

39. minut 74:76 - Novo kucanje Lendejla

39. minut 72:76 - Poeni Litvanaca

38. minut 72:74 - Zagorac je poentirao

37. minut 70:72 - Dva kucanja Lendejla

36. minut 66:72 - Period igre Partizana bez koša iz igre

34. minut 65:69 - Partizan je u seriji 6:0, klupa Ritasa traži minut odmora

33. minut 61:69 - Lep ulaz Marinkovića

31. minut 59:67 - Si je promašio zakucavanje, a na drugoj strani Litvanci su poentirali uz faul, pa je Trinkijeri odmah zatražio minut odmora

30. minut 59:65 - Crno-beli su napravili nekoliko grešaka i promašili šuteve u završnici četvrtine

28. minut 56:60 - Ritas pogađa dve trojke

26. minut 56:54 - Gagić je pofgodio uz faul, a zatim i Zagorac posle skoka u napadu

22. minut 48:48 - Trojka Vanje Marinkovića

21. minut 45:48 - Trojka Zagorca

Treća četvrtina

20. minut 42:48 - Partizan je na kraju prvog poluvremena dozvolio Ritasu da napravi razliku. Saton pravi mnogo problema timu trenera Trinkijerija ubacio je 17 poena za pola meča

19. minut 40:41 - Gagić sa penala za vođstvo Partizana

16. minut 33:38 - Litvanci su malo ubrzali i opet došli do prednosti

13. minut 33:31 - Trojka Pejdža

13. minut 30:31 - Serija Partizana 7:0 i tajm aut Ritasa

11. minut 31:23 - Litvanci su do sada pogodili pet trojki

Druga četvrtina

10. minut 23:28 - Partizan je sve vreme u zaostatku, ali uspeva da uhvati priključak sa Ritasom

9. minut 21:28 - Pejdž pogađa trojku

9. minut 18:28 - Saton pogađa trojku sa faulom

8. minut 24:16 - Litvanci poenima iz reketa opet imaju prednost

5. minut 11:15 - Janković i Renfro pogađaju po trojku za Partizan

4. minut 12:5 - Partizan je lošije počeo. Litvanciju su ubacili dve trojke

3. minut 5:7 - Lendejl pogađa pod faulom

1. minut 2:0 - Počelo je kucanjem Sija

Prva četvrtina

Crno-beli su na ovaj put krenuli oprezno, ali sa planom da pokušaju da naprave brejk i uspešno započnu novu godinu i novu rundu u takmičenju. Sa ekipom će biti i najnovije pojačanje, Nikola Janković.

"Mi smo napravili sprint na kraju prve faze Evrokupa da se uvalimo, baš da se uvalimo u Top 16. Sada, Ritas, Fenerbahče, Real Madrid...sve je isto. Svaka utakmica je šansa da budemo bolji i da probamo nešto da napravimo. Nismo favoriti, ništa, mi smo ušli baš na kraju, ali moramo da igramo. Još ne znam fizionomiju grupe, dobra je grupa, Ritas je kao četvrti ušao, ali ima kvalitet fantastičan, sad je potpisao evroligaškog centra...videćemo. Očekujem dobru utakmicu, jako tešku, ali uživamo u tome", istakao je Trinkijeri.