CRVENO-BELA STOTKA PRED DERBI: Zvezda razbila Megu i najavila polufinale sa Partizanom (VIDEO)

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu (100:77) u poslednjem 22. kolu regionalne ABA lige.

1 / 7 Foto: Starsport©

Zvezda je završila regularni deo sezone sa jednim porazom i kao prva ulazi u razigravanje, dok je Mega ostvarila 12 pobeda.

Iako je Mega vodila do 12. minuta, upravo u tim trenucima kao da je na parketu postojao samo jedan tim. Čak se i Kejsi Rivers razigrao, a deonica je imala NBA rezultat, čak 37:10 za Crvenu zvezdu, koja je najavila lagani juriš ka ubedljivoj pobedi.

Po 14 poena imali su Odžo i Simanić, 11 je dodao Rivers, po 10 su ubacili Perperoglu, Dobrić i Beron. Na drugoj strani, Mišković je strelac 15 poena, Atić 14.

Četvrta četvrtina

40. minut 100:76 - Kraj utakmice

39. minut 100:75 - Dobrić kuca za stoti porn Zvezde

35. minut 93:70 - Pobednik se odavno zbna, pitanje je samo rezultata

30. minut 80:58 - Četvrtina je završena nerešeno 25:25

28. minut 71:52 - Zvezda je odbila napad Mege i kontroliše dešavanja na terenu

24. minut 62:47 - Ekipa trenera Milojevića pokušava da se vratI u meč

22. minut 57:40 - Mega je u seriji poena

Treća četvrtina

20. minut 57:33 - Mega je odigrala slabo drugu deonicu, postigla samo 10 poena, što je Zvezda iskoristila i stekla veliku prednost

18. minut 48:31 - Zvezda povećava prednost jer košarkaši Mege prave mnogo grešaka

15. minut 37:29 - Trojka Riversa utz faul, to je Zvezdin sedmi pogodak van linije 6,75

13. minut 27:25 - Rivers je pogodio prve poene u dvorani Aleksandar Nikolić

Druga četvrtina

10. minut 20:23 - Mega je sve vreme u vođstvu

9. minut 16:21 - Atić igra odlično, ima već 10 poena

8. minut 16:16 - Zvezda većinu poena postiže trojkama, ima ih četiri

6. minut 9:12 - Trojka Berona

2. minut 3:5 - Mega jke povela poenima Ašćerića i Miškovića, a zatim je Faje pogodio troju za domaće

Prva četvrtina

Trener košarkaša Crvene zvezde Milan Tomić rekao je danas da njegova ekipa neće kalkulisati protiv Mege uprkos tome što je odavno obezbedila prvo mesto na tabeli.

"Očekuje nas utakmica protiv dobre, ambiciozne ekipe, koja je svoj kvalitet pokazala i tokom ovogodišnjeg takmičenja. Sa druge strane, imali smo vremena da dobro treniramo, da se osvežimo tokom nedelje i pripremamo za ono to sledi. Da ne želimo nikakve kalkulacije, iako smo odavno obezbedili prvo mesto, pokazali smo i u prethodnim kolima, pa ni sada neće biti drugačije. Želimo da odigramo dobru čvrstu utakmicu, jer se pobedama pravi najbolja atmosfera za ono što sledi, a to je plej-of", rekao je Tomić u najavi utakmice.

Dejan Davidovac je bio saglasan sa trenerom.

"Već dobro znamo ekipu Mege, mlad, rastrčan i kvalitetan tim. Ostali su bez Bitadzea tokom lige, ali su održali kvalitet, i ovu utakmicu ne želimo da shvatimo olako, i pored toga što smo već obezbedili prvo mesto. Svesni smo da su pobede najbolji put da se na pravi način uđe u plej of i ono glavno što nas čeka. Naravno da nam prisustvo navihača u velikom broju prija, i zato ih pozivam da dođu i pruže podršku ekipi, posebno sada u najvažijem delu sezone", kazao je Davidovac.

Trener košarkaša Mege Dejan Milojević kaže da se nada da će se njegov tim pokazati u pravom svetlu protiv Crvene zvezde na oproštaju od ABA lige ove sezone.

"Igramo poslednju utakmicu u ABA ligi ove sezone, protiv izuzetno kvalitetne ekipe Crvene zvezde koja je do sada imala samo jedan poraz u regionalnom takmičenju. Uz agresivnu odbranu i dobru energiju, pokušaćemo da se prikažemo u što boljem svetlu, a utakmica će biti i prilika da vidimo gde se nalazimo u odnosu na najkvalitetnije ekipe u ligi", rekao je Milojević.

Kapiten Mege Branislav Ratkovica ističe da će njegova ekipa razliku u kvalitetu pokušati da nadomesti borbenošću.

"Utakmica protiv Crvene zvezde je za nas poslednja utakmica ove sezone u ABA ligi. Daćemo sve od sebe da ih iznenadimo, sigurno su kvalitetnija ekipa od nas, ali pokušaćemo da razliku nadomestimo velikom borbenošću i agresivnošću, posebno u odbrani", zaključio je Ratkovica.

Zvezda će od 19.00 dočekati Megu u poslednjem, 22. kolu regularnog dela ABA lige.