BORUSIJA DORTMUND DO POBEDE U SUDIJSKOJ NADOKNADI: Rojs presudio Herti golom u 92. minutu

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas Hertu u Berlinu sa 3:2, u 26. kolu Bundeslige.

Herta je dva puta vodila, golovima Salomona Kalua. Izjednačavali su Tomas Dilejni i Aksel Zagadu.

Srpski fudbaler Marko Grujić, koji je odigrao celu utakmicu za Hertu, imao je priliku kod rezultata 2:2, ali je njegov udarac završio na stativi.

Tim iz Berlina je u 85. minutu ostao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Džordan Torunariga.

Dortmund je to iskoristio i golom Marka Rojsa u drugom minutu nadoknade vremena ostvario pobedu.

Borusija je i dalje prva sa 60 bodova, tri više od drugoplasiranog Bajern Minhena koji ima utakmicu manje.

Herta se nalazi na 10. mestu na tabeli nemačkog prvenstva sa 35 bodova.