superliga

VEČITI DERBI U FINALU! Partizan DEMOLIRAO FMP u Pioniru i zakazao duel sa Crvenom zvezdom! (KURIR TV)

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Superlige Srbije, pošto su danas u trećoj odlučujućoj utakmici polufinala pobedili FMP iz Železnika s 97:59 (21:12, 31:16, 22:17, 23:14).

Meč u hali "Aleksandar Nikolić" bio je izuzetno napet od prvog minuta, a jedan incident se dogodio u završnici prve četvrtine kada je klupa FMP-a dobila tehničku grešku, a direktor kluba Vladan Mitrović morao je da napusti klupu.

Incidentu je prethodilo skandiranje organizovanih navijača Partizana upravo na račun direktora FMP-a.

Takva situacija vidno je uticala na igru FMP-a, koji od tog trenutka nije uspevao da u potpunosti bude u meču, pa je prednost crno-belih konstantno rasla.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Stefan Janković sa 21 poenom, dok je 17 dodao Ognjen Jaramaz.

U ekipi FMP-a istakao se Stefan Djordjević sa 19 poena, dok su Patrik Fin i Stefan Pot dodali po 10.

Partizan će u finalu Superlige Srbije igrati protiv Crvene zvezde, a prvi meč finalne serije igraće se u ponedeljak.

Četvrta četvrtina:

Kraj - 97:59!

38. minut - 93:55 - Druga trojka Pušice!

37. minut - 90:52 - Uskoković ubacuje svoj 4 poen.

35. minut - 88:49 - Novi koš Jankovića, njegova jedna od najboljih partija od kada je u Partizanu. Na tribinama su i navijačice iz Kine.

33. minut - 80:49 - Pot sa penala smanjuje prenost Partizana. Trinkijeri izvlači igrače važnije igrače iz igre, da bi se čuvali za finale.

31. minut - 77:45 - Desetom trojkom Pušica potvara poslednji kvartal.

Treća četvrtina:

30.minut - 74:45 - Sa maksimalnih 29 poena viška Partizan ulazi u poslenji kvartal.

29. minut 72:45 - Posle dugo vremena FMP pogađa koš!

28. minut - 70:44 - Spektakularnim zakucavanjima i sjajnom igrom Partizan samo uvećava prednost.

25. minut - 59:38 - Posle mnogo praznih i dezidejnih napada na obe strane Veličković pogađa devetu trojku za crno-bele i prekida seriju promašaja na obe strane.

23. minut - 54:35 - "Alej up" nije uspeo, ali je Đorđević poentirao na asistenciju Dilejnija.

22. minut - 53:33 - Gagić pogađa jedan penal i prekida seriju gostiju od 5:0.

Druga četvrtina:

20. minut - 52:28 - Posle nestavrnog promašaja Tanaskovića, sat je pokazao da je vreme za veliki odmor.

20. minut - 49:27 - Prvim poenima Zagorca i dobrom odbranom Partizan je stigao na kraju prvog dela igre na više od 20 poena prednosti.

19. minut - 45:26 - Nova trojka Stefana Jankovića, za sada je bez promašaja i vuče crno-bele ka finalu.

17. minut - 42:26 - Partizan iz napada u napad uvećava prednost. Deluje da su crno-beli dosta bolji na ovom meču i spremniji za finale sa Zvezdom.

15. minut - 37:21 - Dobra igra Partizana u drugoj četvrtini. Pre svega trojkama, ali i preko Jaramaza, crno- beli uvećavaju prednost. Na tribinama je i bivši košarkaš Partizana i reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović.

14. minut - 35:19 - Utakmica je prekinuta zbog skandala koji je izazvao sportski direktor kluba iz Železnika. Za to vreme Partizan sigurno uvećava prednost.

Prva četvrtina:

10. minut - 21:12 - Stefan Janković sa poludistance.

9. minut - 19:12 - Kao i nedavno Paunović, i Pot je polovičan sa linije penala.

9. minut - 19:11 - Novi poeni Renfroa u tranziciji.

8. minut - 17:10 - Jaramaz daje "sva plus jedan".

8. minut - 14:10 - Pot se upisuje u strelce.

8. minut - 14:8 - Renfro poentira iz kontre, prvi put je "plus šest".

7. minut - 12:8 - Tri od tri za tri crno-belih! Sada je pogodio Stefan Janković.

7. minut - 9:8 - Gagić daje jedno od dva slobodna bacanja.

6. minut - 8:8 - Stefan Đorđević nagoveštava još jednu sjajnu partiju u ovom seriji.

6. minut - 8:6 - Trojka Pejdža.

6. minut - 5:6 - Momirov vraća prednost na strnu gostiju.

5. minut - 5:4 - Prva trojka večeras - Aleksej Nikolić.

3. minut - 2:4 - Đorđević za prvo vođstvo gostiju.

2. minut - 2:2 - Jeremić je protutnjao pored Nikole Jankovića i poentirao.

2. minut - 2:0 - Prvi poeni tek posle 80 sekundi igre. Marinković zakucava iz kontranapada.

1. minut - Utakmica je počela!

Partizan je na svom terenu slavio u prvoj utakmici rezultatom 93:75, ali su ''Panteri'' izjednačili rezultat u seriji pobedom u Železniku posle velike drame sa 88:85.

Prvi finalista je već odavno poznat. Reč je o Crvenoj zvezdi koja je u polufinalnoj seriji sa 2:0 bila bolja od tima Mega Bemaks.

Meč u Pioniru na programu je od 19 časova.