PARTIZAN OSVOJIO SUPERKUP ABA LIGE: Crno-beli uzeli prvi trofej u sezoni! Tim Andree Trinkijerija demolirao Cedevitu Olimpiju u finalu! VIDEO, FOTO

FINALE ABA SUPERKUPA

Košarkaši Partizana osvojili su Superkup regionalne ABA lige!

1 / 10 Foto: Cibona/Zeljko Baksaj, ABA liga

Crno-beli su u finalu odigranom u Zagrebu savladali Cedevitu Olimpiju rezultatom 99:77 (20:20, 35:24, 29:29, 15:4).

Partizan je imao šestoricu dvocifrenih košarkaša. Najefikasniji je bio Ognjen Jaramaz sa 20 poena. Pratili su ga Volden i Tomas sa po 13, Gordić i Pejners sa po 12 i Janković sa 11 poena.

Blažič je sa 18 poena bio najefikasniji u ekipi Cedevita Olimpija. Botrajt je postigao 15 poena, a po 11 su ubacili Miler-Mekintajer i Simonović.

PARTIZAN - CEDEVITA OLIMPIJA 99:77 (20:20, 35:24, 29:29, 15:4)

Hala: Dražen Petrović, Zagreb

Sudije: Ilija Belošević, Tomislav Hordov, Milan Nedović

SRBIJA: Volden, Zagorac, Pejdž, Gordić, Parakhovski, Jaramaz, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Pejners, Mozli. Trener: Andrea Trinkijeri.

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin, Botrajt, Krampelj, Hopkins, Vujačić, Murić, Mulalić, Miler-Mekintajer, Blažić, Stipanović, Zagorac, Simonović. Trener: Slaven Rimac

4. ČETVRTINA

99:77, 38. minut - Pejdž trojkom povećava prednost.

96:77, 38. minut - Gordić je precizan.

94:77, 37. minut - Partizan je pred pobedom i prvim trofejom u sezoni. Janković je vezao pet poena za svoj tim.

89:76, 35. minut - Gordić postiže nove poene.

87:73, 34. minut - Rašon Tomas od koša do koša, tajm-aut za slovenački tim.

85:73, 33. minut - Tek jedan poen za tri minuta, Pejners je bio strelac sa linije penala.

3. ČETVRTINA

84:73, 30. minut - Boltrajt sa linije penala postavlja konačan rezultat posle tri četvrtine. Partizan uspešno održava desetak poena prednosti.

84:72, 30. minut - Pejners pod faulom postiže tri poena! Pogodio je i dodatno.

80:72, 30. minut - Krušlin trojkom smanjuje zaostatak Cedevite Olimpije.

80:69, 30. minut - Tehnička za Jaramaza zbog simuliranja faula.

80:66, 29. minut - Nova trojka Jaramaza. Njegovih 20 poena.

77:66, 28. minut - Gordićeva trojka i Partizan je ponovo na dvocifrenoj razlici.

74:62, 27. minut - Jaramaz igra odličnu utakmicu, najefikasniji je na meču sa 17 poena.

70:59, 27. minut - Jaramaz za dva, kontroliše Partizan vođstvo.

68:57, 26. minut - Trojka Zagorca, važna za Partizan da prekine mini-seriju rivala.

65:57, 25. minut - Stipanović vezuje pet poena.

63:49, 23. minut - Partizan ne staje, sipa iz svih strana u koš rivala, koji i sam postiže dosta poena.

58:46, 22. minut - Nova trojka Partizana, Pejdž je precizan.

2. ČETVRTINA - 35:24

55:44, 20. minut - Boltrajt je postigao poslednje poene u prvom poluvremenu!

55:42, 20. minut - Janković postiže četvrti svoj poen.

53:40, 19. minut - Druga trojka Voldena.

50:40, 18. minut - Volden 2+1 posle sjajnog prodora.

47:38, 18. minut - Zagorac pogađa 2+1.

44:35, 17. minut - Gordić vraća trojku na trojku Botrajta.

41:30, 16. minut - Prva dvocifrena prednost srpskog kluba. Jaramaz i Janković poentiraju.

35:30, 14. minut - Druga trojka Jaramaza.

32:28, 14. minut - Serija Partizana posle tajm-auta Trinkijerija.

30:28, 13. minut - Rašon Tomas i Pejners donose preokret.

25:25, 12. minut - Zakucavanje Gordića.

23:23, 11. minut - Botrajt je trojkom otvorio drugu četvrtinu, a Mozli vratio sa dva poena i dodatnim slobodnim bacanjem.

1. ČETVRTINA - 20:20

20:20, 20. minut - Pejners je spojio četiri poena.

15:18, 7. minut - Slovenački klub preokreće rezultat. Mekintajer se razigrao, postigao je sedam poena.

15:12, 6. minut - Volden trojkom prekida nalet rivala.

8:12, 6. minut - Mekintajer trojkom smanjuje rezultat

12:3, 3. minut - Tomas i Parakovski su naterali trenera Cedevite Olimpije na tajm-aut.

8:3, 2. minut - Razigrani Jaramaz postigao je prvih osam poena za Partizan. Jaramaz je otvorio meč trojkom, vratio je Murić, a onda plej crno-belih još pet poena nanizao.

Trofej čeka vlasnika

Crno-beli su na putu do završne predstave u "Draženovom domu" pobedili Megu 86:73 i u jučerašnjem polufinalu Primorsku 91:77.

Ekipa novoformiranog kluba iz Ljubljane je teži posao imala u četvrtfinalu, u kome je savladala FMP tek posle produžetaka - 101:92, a onda je deklasirala Budućnost 103:75.

Trofej u ABA Superkupu su do sada osvajale tadašnja Cedevita 2017. i Crvena zvezda 2018.