PARTIZAN SLAVIO NA PREMIJERI NOVE SEZONE: Crno-beli POSLE DRAME odneli pobedu iz Laktaša u derbiju 1. kola regionalne ABA lige! (VIDEO)

ludnica

Košarkaši Partizana pobedom su počeli takmičenje u ABA ligi, pošto su danas u gostima pobedili Igokeu sa 75:73 (26:25, 17:13, 19:19, 13:16).

Crno-bele su do pobede vodili Ognjen Jaramaz sa 13 i Kori Volden sa 11 poena, devet je dodao Novica Veličković, a Stefan Birčević i Nikola Janković po osam.

U poraženom timu najbolji je bio Rašad Von sa 22 poena.

Partizan je od početka meča bio u prednosti koja je bila i dvocifrena i čuvao je sve do polovine poslednje deonice kada je Igokea, zahvaljujući raspoloženom Vonu, uspela da povede (69:68).

Seriju Igokee od 9:0 prekinuo je Gordić trojkom, a 69 sekundi pre kraja trojku je postigao i Nikola Janković i odvojeo svoju ekipu na plus četiri (70:74).

Vaidas Karinijauskas je nakon toga imao tri slobodna bacanja, ali je pogodio samo jedno, potom je Gordić izgubio loptu, da bi Evans 20 sekundi pre kraja doveo Igokeu na samo minus jedan.

Volden je potom pogodio jedno slobodno bacanje, a Igokea nije iskoristila poslednji napad i tako je propustila šansu da odvede meč u produžetak.

Partizan u utorak dočekuje Tofaš u drugom kolu Evrokupa, dok će u narednom kolu ABA lige gostovati Primorskoj. Na drugoj strani, Igokea u drugom kolu regionalnom takmičenju ide u goste Mornaru.

1 / 7 Foto: ABA

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - 73:74 - Evans pogađa i vraća dramu.

39. minut - 71:74 - Partizan propušta napad zbog greške Gordića.

39. minut - 71:74 - Karinijauskas pogodio samo jedan penal u napadu za Igokeu. Partizan je na delu na minut do kraja meča.

39.minut - 70:74 - Trojka Jankovića , iskupio se. Igokea tajm aut.

38.minut - 70:71 - Janković promašio oba penala.

36. minut - 69:71 - Trojka Gordića za prekid serije Igokee.

35. minut 69:68 - Cvetković i Von za preokret Igokee.

34. minut -62:68 - Najviše zahvaljujući sjajnom Vonu koji je postigao 20 poena, Igokea drži priključak.

32.minut -57:66 - Partizan bolje započeo poslednju četvrtinu,opet je +9 za crno-bele.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut -57:62- Kraj treće četvrtine. Zahvaljujući Vonu, Igokea se približila na -5

29 . minut 52:60 - Na trojku Birčevića, Lešić odgovorio istom merom.

28 minut- 47:57 - Meč je na kratko prekinut jer su navijača Partizana ubacili rolne papire na teren.Na tribinama su razvili transparent, kojim su čestitali rođendan ssvom kapitenu JSD Partizan.

1 / 3 Foto: Printscreen

27. minut 45:57 - sjajan prodor Kori Voldena.

25. minut -43:53- Trojka Tomasa,posle tajm-auta za Igokeu.

24. minut -40:53- Poeni Jaramaza posle prodora, najveća prednost za Partizan.

23. minut - 40-51- Trojka Zagorca.

21. minut- 38:58 -Trojka Novice Veličkovića,za dvocifrenu prednost Partizana.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 38:43 - Posle koša Birčevića, na drugoj strani ponovo Cvetković sa penala.

19. minut - 36:41 - 13 poen Vona na meču.

18. minut - 32:41 - Prvi poeni Pejnersa na meču.

17. minut - 32:39 - Sava Lešić pogađa uz faul. Njegov 7 poen na meču.

17. minut - 29:38 - Klifod pogađa prvi poene iz igre za Igokeu u nastavku.

16. minut - 27:36 - Nova trojka Partizana, koš Voldena.

14. minut - 26:33 - Koš Zagorca uz zvuk sirene. Igokea bez poene iz igre u nastavku.

12. minut - 26:29 - Mozli sa penala se upisuje u listu strelaca.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 25:26 - Koš Igokee uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

9. minut - 23:24 - Trojka Pejdža, a onda i prva trojka Cvetkovića na meču za njegov 7 poen na meču.

9. minut - 20:21 - Novi poeni Cvetkovića, ponovo sa penala. Ne da se Igokea.

8. minut - 16:21 - Nova trojka Vona. Pa onda Birčević vraća istom merom na drugoj strani.

7. minut - 13:18 - Treća trojka Jaramaza iz trećeg pokušaja.

6. minut - 13:15 - Nove poene pogađa Cvetković, bivši igrač Partizana.

6. minut - 10:15 - Novi koš Jaramaza, njegova nova trojka.

5. minut - 10:10 - Zakucavanje Lešića za novi egal na meču. Trinkijeri traži tajm-aut.

4. minut - 5:10 - Volden sa penala ubacuje svoje prve poene.

2. minut - 5:5 - Novi koš Vona za novi egal na meču.

1. minut - 3:3 - Trojka Jaramaza za prve poene Partizana na meču.

1. minut - 3:0 - Von trojkom otvorio utakmicu.

1. minut - Utaklmica je počela!

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri rekao je da njegova ekipa u prvom kolu ABA lige protiv Igokee mora da bude koncentrisana, jer od rivala očekuje da će dati sve od sebe da upiše trijumf.

"Počinje sezona, pred nama je prvo gostovanje, a u takvim situacijama uvek moramo biti oprezni, koncentrisani i pametni. Igokea će sigurno dati sve od sebe i odigrati jedan fantastičan meč. Stoga verujem da nas očekuje dobra utakmica", rekao je Trinkijeri.

Trinkijeri je poželeo i oporavak treneru Igokee Aleksandru Trifunoviću koji je nedavno imao moždani udar.

"Na prvom mestu, želim brz i potpuni oporavak Trifi. Svi navijamo za njega i nadamo se uspehu. To je prvo i najvažnije", istakao je Trinkijeri.

Plejmejker crno-belih, Nemanja Gordić je pred sutrašnji meč izjavio da s dueli protiv Igokee veoma teški.

"Gostovanje u Laktašima je uvek teško, Igokea svake godine ima dobru ekipu koja je u stanju da svakom timu u ligi napravi probleme. Naša obaveza je da budemo maksimalno koncentrisani svih 40 minuta i da odigramo dobro kako u odbrani tako i u napadu", rekao je Gordić.