PARTIZAN STOTKOM ČASTIO CIBONU: Crno-beli deklasirali Zagrepčane sa 36 razlike! Reding se razigrao VIDEO

aba liga

U 11. kolu ABA lige u Štark Areni košarkaši Partizana deklasirali Cibonu rezultatom 102:66 (26:22,23:16,30:15,23:13)

Ubedljivi su bili crno-beli večeras i učvrstili se pobedom među četiri ekipe Jadrana.

Gosti su se držali do polovine druge četvrtine ali su se onda košarkaši Partizana razigrali i serijom 10:0 ostavili goste na sigurnom odstojanju.

Pogađali su tada za tri Pejdž i Reding, a Tomas je brutalno zakucavao kao i Mozli, a razlika je neprestano rasla.

Na poluvreme se otišlo prednošću crno-belih 49:38

U nastavku ista priča, nisu mogli gosti da zadrže crno-bele koji su pogađali iz svih pozicija i na razne načine, na kraju su stigli svi koji su ušli u igru da se i upišu.

Na kraju je posle još jedne trojke Pejdža pukla i stotka u Areni za krajnjih 102:66.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Volden sa 15p, pratio ga je Tomas sa 14p, i Jaramaz sa 13 poena.

Kod večeras ne baš dobre Cibone istakli su se Gibson sa 18p 4-7 za tri, Prkačin sa 9p i Bundović sa 7p.

Partizan je sada drugi sa skorom 8-3 dok je Cibona deveta sa skorom 4-7.

U sledećem kolu crno-beli dočekuju Igokeu dok će Zagrepčani gostovati Mornaru u Baru.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - I Pejdž pogađa za tri za kraj 102:66

38. minut - Jaramaz pogađa za tri 97:66

35. minut - Pogađa Jaramaz uz faul siguran i sa penala 87:59

34. minut - Novačić pogađa za Cibonu 84:59

32. minut - Birčević pogađa 11 trojku za Partizan 82:55

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Birčević pogađa ispod koša 76:50

28. minut - Reding pogađa za tri 69:46

27. minut - Gibson pogađa flouterom za 66:43

26. minut - Tomas pogađa u kontri 64:40

25. minut - Precizan je bio oba puta Tomas sa penala 62:40

24. minut - Volden zakucava u kontri, nova serija od 9:0 za najveću prednost 58:38

21. minut - Zakucavanjem Jankovića počeo nastavak utakmice 51:38

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Zagorac pogađa u kontri 49:35

18. minut - Tomas pogađa za tri druga za njega u ABA ligi, crno-beli prave 12:0 seriju za 47:33

16. minut - Volden pogađa za tri kod Partizana 40:33

15. minut - Gibson pogađa treću trojku 35:33

14. minut - Janković siguran ispod koša 35:27

12. minut - Gordić polovičan sa penala 30:25

11. minut - Pejdž pogađa za tri 29:22

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Reding polaganjem dovodi crno-bele u vođstvo. 23:22

9. minut - Strašno zakucavanje Tomasa za 19:22

7. minut - Tomas pogađa uz faul 17:20

6. minut - Fauliran je Rozoć pri šutu za tr imao je 2 od 3 14:18

5. minut - Janković pogađa uz faul 9:14

1. minut - Utakmica je počela.

U ovaj meč crno-beli ulaze posle poraza u Evrokupu od Lokomotive Kuban (76:83) i teškog puta nazad za Beograd.

I pored toga Partizan je veliki favorit na ovoj utakmici, a sam pogled na tabelu to potvrđuje. Crno-beli su posle nepotpunog kola četverti na tabeli sa skorom 7-3 dok su Zagrepčani deseti sa skorom 4-6.

Bek Partizana Nemanja Gordić pred ovaj susret je rekao:

"Očekuje nas zanimljiv duel protiv starog rivala. Cibona je ekipa koja može biti jako nezgodna, te mi zbog toga moramo da budemo maksimalno koncentrisani i u odbrani i u napadu. Za nas sledi serija utakmica na domaćem terenu i daćemo sve od sebe da tu situaciju iskoristimo na najbolji mogući način."

Trener gsotiju Ivan Velić je izajavio sledeće:

„Partizan ove sezone stvara tim za velike stvari. Imaju velike ambicije, kako u ABA ligi tako i u Eurokupu. Imaju izuzetno jak i širok roster. Mi u toj utakmici stvarno nemamo šta izgubiti. Idemo se postaviti muški, dati sve od sebe i to je jedino što ću tražiti od svojih igrača. Pokušaćemo s nekim stvarima iznenaditi Partizan, hoćemo li u tome uspeti to nam ostaje da vidimo.“

Meč će suditi sudijska trojka u sastavu: Uroš Obrknežević, Milivoje Jovčić, Ivan Stefanović.