ŠOKANTAN PORAZ CRVENE ZVEZDE OD ALBE U ARENI: Nemci šokirali crveno-bele i slavili posle produžetka! KURIR TV

20. kolo Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u utakmici 20. kola Evrolige u Beogradu od Albe rezultatom 85:94 (22:21, 21:18, 19:23, 6:15)

Zvezda je doživela 11. poraz i zakomplikovala situaciju oko plasmana među osam najboljih ekipa u Evroligi.

Alba je zabeležila sedmu pobedu i pobegla sa dna tabele.

Zvezda je tako doživela dva poraza u Beogradu ove nedelje, posle gubitka meča od Žalgirisa u sredu.

U timu Crvene zvezde Panter je bio najefikasniji sa 24 poena, dok su Braun i Štimac postigli po 12.

Sikma i Siva su sa po 15 poena bili najefikasniji u gostujućem timu. Hermanson je postigao 13, a Noko 12.

Posle izjednačene prve četvrtine, Zvezda je u drugoj zaigrala sigurnije što je donelo osetniju prednost.

Alba se nije predavala, pa je na dva minuta pre kraja poluvremena povela sa 35:33, ali je tada na scenu stupio Kevin Panter.

Sa dve trojke i jednom dugom dvojkom vratio je prednost na stranu crveno-belih, pa su izabranici Dragana Šakote na odmor otišli sa plus četiri.

Drugo poluvreme počelo je Zvezdinom serijom od 5:0, ali je tim iz Berlina držao priključak poenima Sikme i Eriksona.

Gostujući tim je sa dva vezana šuta sa linije 6.75 u finišu treće četvrtine došao do prednosti, kada su pogađali Sikma i Silva.

Da gosti u poslednji period je ne uđu s viškom, pobrinuli su se Lorenco Braun i Kevin Panter, uzvrativši sa dve trojke, čime je rezultat bio poravnan na 62:62.

Šuterski obračun dve ekipe nastavljen je i u poslednjih 10 minuta, a finiš je obeležila izjednačena borba.

Zvezda nije iskoristla nekoliko napada u poslednja dva minuta meča, što je Alba kaznila i 50 sekundi pre kraja zakucavanjem Landrija Nokoa došla na korak od pobede.

Panter je sa slobodnih bacanja doneo izjednačenje, Lazić je imao šut za trijumf, koji je promašio, nakon čega je lopta došla do Štimca koji je takođe nije bio precizan, pa je meč otišao u produžetak.

U dodatnom periodu obe ekipe su počelo stegnuto, a bolje su se snašli košarkaši Albe koji su napravili seriju od 5:0, a do kraja dodatnih pet minuta bili su mirniju i preciznijih ruku što im je donelo pobedu.

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje Barseloni, a Alba ide na noge Žalgirisu.

1. PRODUŽETAK

45. minut - Panter je precizan za dva - 85:94.

45. minut - Zvezda je izgubila loptu, Siva pogađa uz prekršaj. Ovo će biti na kraju ubedljiv trijumf Albe - 83:94.

44. minut - Hermanson je ponovo sam u šutu za tri poena i precizan je - 83:91.

44. minut - Štimac će na liniju penala. Centar crveno-belih je precizan i smanjuje rezultat na 83:88.

44. minut - Gist pravi dva uzastopna prekršaja, ovog puta je na liniji penala Noko. Precizan je oba puta i Alba vodi 88:81.

43. minut - Panter pogađa posle tajm-auta - 81:84. Sikma je na liniji slobodnih bacanja - oba puta precizan i Alba vodi 86:81.

43. minut - Hermanson ostaje sam u napadu i koristi prazan prostor za tri poena - 79:84.

42. minut - Sikma koristi ofanzivni skok - 79:81.

4. ČETVRTINA

40. minut - Šta smo sve videli u samom finišu. Alba je promašila šut za tri, potom isto i Lazić, pa je Štimac oteo loptu i pokušao šut za pobedu, ali nije uspeo. Produžetak!

40. minut - Panter je fauliran 42 sekunde pre isteka regularnog toka. Precizan je i donosi izjednačenje - 79:79.

40. minut - Sikma nije bio precizan sa linije penala, ali je Noko posle ofanzivnog skoka snažno zakucao - 77:79.

37. minut - Sikma iz kontre poentira za novo vođstvo Albe - 76:77. Dobrić je fauliran, postiže jedno bacanje - 77:77.

36. minut - Braun ulazi jedan na jedan - 76:72. Siva vraća trojkom neizvesnost - 76:75.

35. minut - Mejson koristi osvojenu loptu svoje ekipe i donosi izjednačenje Albi - 72:72. Panter sa linije penala postiže poene za Zvezdino vođstvo - 74:72.

34. minut - Hermanson postiže trojku, a zatim Panter vraća dvojku - 72:67. Gifaj je iskoristo blok - 72:69.

33. minut - Štimac ubacuje svoj šesti poen - 68:65. Alba je promašila nekoliko šuteva za tri i izjednačenje, a Štimac odlazi na liniju penala - 70:65. Centar crveno-belih pravi razliku u ovom trenutku.

32. minut - Prekršaj nad Gistom, precizan je u oba navrata - 66:65.

31. minut - Četvrti poen Štimca - 64:62. Trojka Hermansona - 64:65.

3. ČETVRTINA

30. minut - Siva pogađa za tri uz zvuk sirene - 62:62! Siva je iznervirao navijače Zvezde gestikulacijama posle pogotka.

30. minut - Panter za tri precizan! 62:59! Njegova treća trojka iz tri pokušaja!

29. minut - Braun posle tajm-auta ulazi u solo-prodor i pogađa za dva - 59:59.

29. minut - Krenule su Albu trojke, Siva posle skoka u napadu - 57:59.

28. minut - Silma za tri, 57:56.

26. minut - Simanić precizan za tri! Njegova druga trojka iz četiri pokušaja - 57:50. Siva odgovara trojkom - 57:53.

25. minut - Beron vraća trojkom na trojku - 53:47. Njegova treća trojka iz pet pokušaja. Braun je fauliran, precizan samo jednom - 54:47. Sikma pogađa trojku - 54:50.

24. minut - Kuzmić povećava prednost Zvezde - 50:44. Erikson sa više od osam metara postiže drugu vezanu trojku - 50:47. Teško za branjenje jer šutira sa osam metara.

22. minut - Erikson uzvraća trojkom, i to posle skoka u napadu - 48:44.

21. minut - Braun i Beron vezuju pet poena i Zvezda odlazi na 48:41.

2. ČETVRTINA

20. minut - Fauliran je Gedraitis, precizan je i smanjuje rezultat - 41:39. Odžo pogađa posle ofanzivnog skoka i postavlja konačnih 43:39 posle 20 minuta igre.

20. minut - Panter u seriji - 41:37! Osam njegovih vezanih poena.

19. minut - Panter postiže prvu svoju trojku - 36:35. Greška u odbrani Zvezde, Noko zakucava - 36:37. Panter ponovo postiže trojku, dve od dve - 39:37.

18. minut - Mejson pogađa, uz faul. Pogađa dodatno bacanje - 33:35.

18. minut - Dženkins vraća prednost zvezdu, lepo se snašao Zvezdin Amerikanaac koji je napravio prodor kroz srce reketa Albe - 33:32.

17. minut - Sikma se odlično snašao pod košem Zvezde i postigao poene uz prekršaj - 31:30. Erikson posle dužeg vremena donosi prednost Albi, precizan je sa linije penala - 31:32.

16. minut - Period sa malo poena, Panter je polovičan sa linije penala - 31:27.

14. minut - Panter trojkom donosi prednost Zvezdi, prethodno je Dobrić bio polovičan sa linije penala - 30:27.

13. minut - Ponovo su ekipe razmenile poene, Erikson za Albu i Dženkins za Zvezdu - 26:25.

12. minut - Rezultatska klackalica, Štimac je precizan - 24:23.

11. minut - Kavano otvara drugu četvrtinu, Alba ponovo vodi - 22:23.

1. ČETVRTINA

10. minut - Simanić iz druge šanse polaže za izjednačenje - 19:19. Kevano pored Brauna ponovo donosi prednost Albi - 19:21. Lazić iz ćoška za tri - 22:21.

9. minut - Gifaj u kontri zakucava - 17:19.

8. minut - Braun ponovo vraća prednost Crvenoj zvezdi - 17:15. Noko lagano poentira - 17:17

7. minut - Gidraitis pogađa novu trojku - 13:15. Simanić pogađa za izjednačenje - 15:15.

6. minut - Simanić je precizan za tri, a zatim Kuzmić koristi asistenciju Lazića - 13:10. Gifi je na drugoj strani bio u "ofsajdu" i lako poentirao - 13:12.

6. minut - Kontra Albe, Gidraitis je poentirao uz prekršaj. Alba prvi put vodi na meču - 8:10.

5. minut - Prva trojka za Bilija Berona - 8:5. Uzvraća Hermanson sa dva poena.

4. minut - Gifi donosi izjednačenje - 5:5.

3. minut - Lorenco Braun postiže prvu trojku na meču - 5:0. Sikma postiže trojku, prvi poeni za Albu - 5:3.

1. minut - Lazić je poenima otvorio ovu utakmicu - 2:0.

Crvena zvezda je desetkovana i u ovom meču. Nema Davidovca, Kuridže Jagodića, Čovića, Perperoglua.

Košarkaše Crvene zvezde u razmaku od samo 48 časova očekuje još jedan veliki ispit, utakmica 20. kola Evrolige sa Albom iz Berlina.

Crveno-beli desetkovani povredama i umorom u ritmu koji nije uobičajen (treća utakmica u 5 dana) dočekuju ekipu koja je pobedila Olimpijakos u utorak uveče u Pireju, i koja je po svom stilu igre jedinstvena u ovom takmičenju – veliki broj šuteva, poseda, kontranapada.

Zato košarkaše Crvene zvezde očekuje veliki posao od 19 časova. A da bi on bio dobro obavljen i misija uspešno završena potrebna je i podrška sa tribi!

Crvena zvezda je i dalje jedno od najprijatnijih iznenađenja ovogodišnjeg izdanja Evrolige, i sa skorom 9-10 i dalje je u konkurenciji za visok plasman. Nemački tim je trenutno u grupi timova na začelju sa učinkom 6-13.

U prvom međusobnom duelu Alba je u Berlinu slavila sa 93:80.