CRNO-BELI SE KOCKALI, ALI NA KRAJU IPAK SLAVILI U ISTANBULU Košarkaši Partizana savladali Bahčešehir i upisali 2 pobedu u Evrokupu

posle drame

Košarkaši Partizana pobedili su večeras Bahčešehir 82:76 u četvrtom kolu grupe A Evrokupa u Istanbulu Crno-beli sada imaju skor od dve pobede i dva poraza, dok je turski predstavnik zabeležio četvrti neuspeh.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kodi Miler Mekintajer sa 22 poena i sedam asistencija, dok je Erik Mika dodao 19 koševa uz šest skokova.

U ekipi Bahčešehira najbolju rolu imao je Erik Grin sa 23 poena i šest uhvaćenih lopti Izabranici Vlada Šćepanovića tokom druge četvrtine imali su dvocifrenu prednost, a višak od 12 poena lako su ispustili, dozvolivši rivalu seriju od 13:1, pa su na poluvreme otišli sa pola koša zaostatka.

Nastavak meča doneo je izjednačenu igru obe ekipe, turski tim je konstantno pretio crno-belima, koji su u finišu susreta uspeli da prelome meč u svoju korist.

Partizan naredni meč u Evrokupu igra protiv Burža 28. oktobra.

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj - 76:82!

40. minut - 76:80 - Pogađa Mekintajer uz tablu, tajm-aut domaći. Još 8 sekundi do kraja.

Tajm-aut Šćepanović.

40. minut - 76:78 - Mekintajer gubi loptu, domaći smanjuju zaostatak.

40. minut - 74:78 - Novi poeni Grina, pa faul u napadu Velićkovića.

39. minut - 72:78 - Treća trojka Mekintajera, tajm-aut domaći.

39. minut - 72:75 - Neočekivana drama u Istanbulu.

39. minut - 70:75 - Pogađa Grin sa penala.

38. minut - 68:73 - Trojka Veličkovića.

37. minut - 68:70 - 17. poen Jildizlija.

36. minut - 65:70 - Mini serija Mekintajera, tajm-aut domaćih.

35. minut - 65:65 - Domaći su izvukli novo izjednačenje.

34. miunt - 63:65 - Trojka Dangubića, a onda istom merom vraća Grin.

33. minut - 61:62 - Domaći pogađaju iz kontre i vraćaju se.

31. minut - 56:61 - Zakucavanje Trifunovića, prvi koš u nastavku.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 56:59 - Kraj trećeg kvartala, crno-beli vratili prednost.

29. miunt - 56:57 - Pogađa Mika posle skoka u napadu, crno-beli ponovo vode!

26. minut - 52:51 - Prvi poeni Pejdža iz igre, njega prva trojka na meču.

26. minut - 50:48 - Novi poeni Veličkovića, Partizan drži kontakt.

24. minut - 48:46 - Trojkom Dangubića Partizan se vraća.

24. minut - 46:43 - Mekintajer sa poludistance smanjuje zaostatak domaćih.

23. minut - 46:41 - Nova trojka Erika Grina, najveća prednost domaćih na meču. Tajm-aut Šćepanović.

21. minut - 41:41 - Trojka Mekintajera.

21. minut - 41:38 - Jildizri ubacuje svoj osmi poen na meču.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 39:38 - Grin ponovo pogađa, sada uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.

20. miunt - 37:36 - Erik Grin vraća prednost domaćinu.

19. minut - 35:36 - Nova trojka Džonsa, njegov 16 poena na meču, tajm aut traži Vlado Šćepanović.

17. minut - 30:36 - Trinaesti poen Džonsa, on je nezaustavljiv večeras.

16. minut - 28:36 - Partizan iskusno čuva prednost, igra se otvoreno na obe strane uz malo odbrane.

14. minut - 24:31 - Sjajno zakucavanje Erkana Jilmaza, tajm-aut Partizan.

12. minut - 19:29 - Trojka Gordića, njegov 5 poen. Prva dvocifrena prednost za crno-bele na meču.

11. minut - 19:24 - Ponovo je pogodio Jildizri.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 17:24 - Gordić pogađa uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

10. minut - 15:22 - Novi koš Jildizlija, pa onda trojka Zagorca.

8. minut - 11:17 - Prvi poeni kapitena Veličkovića na meču.

7. minut - 11:15 - Jildizli smanjuje zaostatak svoje ekipe.

6. minut - 9:15 - Dangubić sa penala uvećava prednost Partizana.

5. minut - 9:13 - Prvi poen Mike, tajm-aut domaći.

4. minut - 9:10 - Peti poen Mekintajera, na drigoj strani Grin je nezaustavljiv.

3. minut - 7:6 - Četvrti poen Rašona Tomasa.

2. minut - 3:2 - Posle koša Mekintajera, ubacuje Džons na drugoj strani.

1. minut - Utakmica je počela!

Trener košarkaša Vlado Šćepanović izjavio je da njegova ekipa u tom susretu mora da pokaže karakter.

"U ovom veoma teškom periodu, napornom zbog putovanja, gustog rasporeda i teških utakmica, moramo da pokažemo karakter koji je preduslov za dobar rezultat. U sistemu takmičenja gde nemate prava na grešku, gde pre svega nemate vremena za trening i pripremu utakmice, veoma je bitno biti fokusiran, sačuvati koliko-toliko pozitivne energije, da se u takvim utakmicama oslonite na principe koji su već postavljeni. Očekujem težak duel, Bahčešehir je ekipa koja igra promenljivo, nisu do sada zabeležili pobedu, ali su namučili Uniks u Kazanju gde su izgubili u poslednjoj sekundi. Ekipa ima kvalitet i svakako treba očekivati njihovu reakciju nakon poraza i u turskom prvenstvu i u Evrokupu", rekao je Šćepanović.

Crno-beli posle tri kola imaju skor od jedne pobede i dva poraza, a centar Erik Mika pred meč je poručio da će u Istanbulu biti teško gostovanje.

"Očekujemo tešku utakmicu kao i u svim mečevima Evrokupa, posebno zato što igramo na gostujućem terenu. Već smo odigrali dve utakmice u gostima i one nisu prošle onako kako smo se nadali. Sa ili bez navijača je uvek teško igrati u gostima zbog putovanja. Nadam se da smo naučili lekciju na prethodnim utakmicama i da ćemoizboriti pobedu", istakao je Mika.