PORAZ ZVEZDE PRED VEČITI DERBI: Barsi i Mirotiću dovoljno očajno prvo poluvreme crveno-belih VIDEO

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone (65:76) u utakmici 10. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Dejan Davidovac sa 12 poena, Duop Rit postigao je devet poena uz četiri skoka, dok je Emanuel Teri utakmicu završio sa devet poena i šest skokova. Lengston Hol i Ognjen Dobrić postigli su po osam poena.

Barselonu je predvodio Nikola Mirotić sa 23 poena i četiri skoka. Svi igrači španskog tima upisali su se medju strelce, Pjer Oriola pobedi je doprineo sa 12 poena i pet skokova, a Nik Kalates sa 10 poena i osam asistencija.

Zvezda je loše počela utakmicu, u prvoj četvrtini postigla je samo šest poena. Kako je utakmica odmicala španski tim je uvećavao prednost, a u trećoj deonici stekao je najveću razliku od 22 poena.

Beogradski tim je u poslednjoj deonici uspeo da smanji zaostatak na sedam poena, 62:69, ali više od toga nije mogao, pa je pretrpeo šesti poraz u Evroligi.

Zvezda je 12. na tabeli sa četiri pobede i šest poraza, a Barselona je prva sa osam pobeda i porazom, uz utakmicu manje.

Četvrta četvrtina

40. minut 65:76 - Kraj utakmice

38. minut 62:71 - Pogađa Kalates

38. minut 62:69 - Trojka, pa dvojka Ročestija

37. minut 57:69 - Oriola je pogodio samo jedno slobodno bacanje, ali sa druge strane ne uspeva da poentira Simonović

36. minut 57:68 - Hol je pogodio a u isztoj akciji fauliran je Teri, koji je pogodio jedno od dva bacanja

35. minut 52:68 - Mirotić je od početka meča nerešiva enigma za Zvezdu

34. minut 51:63 - Hol je pogodio i naterao Jasikevičijusa da zatraži minut odmora

30. minut 44:61 - Zvezda jerselona uspela da odbije nalet pronašla igru u napadu, ali je Barselona suspela da odbije nalet

29. minut 42:59 - Mini serija Barselone 5:0

28. minut 42:54 - Posle dve trojke Dobrića Zvezda je u seriji 12:2

25. minut 30:50 - Zvezda šutira trojke 2 od 13

21. minut 22:44 - Barselona je meč nastavila serijom 5:0

Treća četvrtina

20. minut 22:39 - Trojka Higinsa za najlošije Zvezino poluvreme od kada je na klupi Saša Obradović

18. minut 20:33 - Trojka Voldena

17. minut 15:29 - Davidovac je vezao pet poena, ali razlika nije spuštena

14. minut 10:25 - Zvezdina odbrana je solidna, ali je u napadu mnogo improvizacije i iznuđenih rešenja

Druga četvrtina

10. minut 6:19 - Loša četvrtina Zvezde koja je pogodila samo 3 od 8 dvojki i nijednu od 5 troji. Tome treba dodati i sedam izgubljenih lopti

7. minut 6:15 - Za sada Rit jedini uspeva da odgovori na igru Barselone

5, minut 2:7 - Teri posle ofanzivnog skoka postiže prve poene za Zvezdu

4. minut 0:5 - Zvezda još uvek bez poena

Prva četvrtina

Posle pobede u Milanu nad Armanijem (87:79) košarkaši Crvene zvezde doputovali su u Barselonu na duel sa trenutnim liderom na tabeli elitnog takmičenja.

Ekipa, predvođena prvom zvezdom ekipe Nikolom Mirotićem, igra izvanredno u Evroligi, a nakon problema sa koronavirusom koji nije zaobišao ni deo ekipe i stručnog štaba Barselone, domaćin će kompletan dočekati crveno-bele.

Trener Saša Obradović nada da se će njegova napraviti iznenađenje.

"Igramo protiv još jedne ekipe koja je favorit za TOP 4. Puno kvaliteta na svakoj poziciji. Igraju kod kuće, imaju ulogu favorita. Kada igramo protiv ekipa koje su uslovno rečeno "na papiru" bolje, vrlo je važno i kakav utisak ostavljate. Očekujem da odigramo dobro i zašto da ne - da iznenadimo ako nam se ukaže šansa", rekao je Obradović.

Prvotimac Zvezde Marko Jagodić-Kuridža rekao je da očekuje izuzetno tešku utakmicu, ali i da ekipa u Barselonu dolazi u dobrom raspoloženju nakon velike pobede u Milanu.

"To ne znači da idemo tamo sa namerom da ne odigramo dobru, čvrstu utakmicu i pokušamo da iznenadimo Barselonu. Igraju sjajno, što se vidi i po njihovom plasmanu na tabeli. Prvi su i to zasluženo. Popunjeni su na svim mestima, ne zna se odakle preti veća opasnost i svako u rukama te večeri može da ima veliki broj poena.Predvodi ih Mirotić fantastičan igrač, ali daleko da su ostali manje kvalitetni. Moramo da odigramo kao u Milanu konstantno i strpljivo i imaćemo našu šansu", rekao je Jagodić-Kuridža.

Barselona i Crvena zvezda su do sada osam puta odmeravali snage na parketu u okviru elitnog takmičenja i domaćini vode u pobedama sa 6:2 ali u timu crveno-belih veruju da su spremni da prirede iznenađenje na ovom gostovanju.

Utakmica Barselone i Crvene zvezde počinje u 21 čas.