PORAZ PARTIZANA UZ ZVUK SIRENE! Burg u poslednjoj sekundi do nove pobede nad crno-belima! VIDEO

evrokup

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u gostima od Burga sa 71:73 (26:21, 15:19, 18:16, 12:17), u utakmici desetog kola Grupe A Evrokupa.

Crno-beli sada imaju pet pobeda i četiri poraza i četvrti su na tabeli, dok Burg ima trijumf više i poraz manje na poziciji broj 2.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Rašon Tomas sa 15 poena, Kodi Miler-Mekintajer je dodao 11, dok su po sedam ubacili Erik Mika, Markus Pejdž i Ognjen Jaramaz.

Burg je do pobede vodio Danilo Andjušić sa 16 poena, Pjer Pelos je dodao 12, dok je Tomas Skrab postigao 11 poena, uključujući i koš za pobedu.

Košarkaši Partizana su dobro igrali u većem delu prvog poluvremena, početkom druge deonice su, posle poena Jaramaza, stigli i do plus deset (31:21), ali je Burg uspeo da vrati u meč.

Domaći tim je zaigrao agresivnije u odbrani, dok je Partizan imao problema u napadu pa je veliki odmor otišao samo sa poenom prednosti - 41:40.

Burg je predvodjen Omićem na nešto manje od četiri minuta pre kraja treće četvrtine poveo posle dugo vremena (49:48), ali je Partizan i na poslednji odmor uspeo da ode s prednošću - 59:56.

U neizvesnoj četvrtoj četvrtini bolje se snašao domaći tim. Partizan nije uspeo da iskoristi poslednji napad na meču, pokušao je Jaramaz ali nije pogodio za tri. Burg je, na drugoj strani, bio srećniji. Andjušić je promašio trojku, ali je Skrab bio najbolji u skoku i pogodio uz zvuk sirene za pobedu svog tima.

Partizan će 29. decembra gostovati Veneciji.

1 / 4 Foto: KK Partizan

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj!

40. minut - 73:71 - Skrab je pogodio uz zvuk sirene, a nakon šuta Anđušića koji je pogodio samo tablu, ali Skrab je pokupio ofanzivni skok i pogodio za pobedu. Crno-beli su promašili svoj poslednji napad, tačnije Jaramaz je promašio dugu trojku.

39. miunt - 71:71 - Anđušić ponovo pogađa, izjednačnje

39. minut - 69:71 - Nova trojka Tomasa, Partizan ponovo vodi.

38. minut - 69:68 - Trojka Mekintajera, drama u Francuskoj!

38. minut - 67:65 - Zakucavanje Tomasa.

37. minut - 67:63 - Pelos pogađa trojku, njegov peti poen zaredom, a deseti na meču.

36. minut - 64:63 - Janković posle krađe donosi poene Partizanu posle duže pauze.

35. minut - 62:61 - Pogađa Skrab posle dobre odbrane i kontre svog tima. Tajm-aut Partizan.

35. minut - 60:61 - Ponovo Anđušić, njegov 16 poen.

34. minut - 58:61 - Domaći sa penala prekidaju crnu seriju promašaja.

33. minut - 56:61 - Posle dugo vremena, konačno koš.

32. minut - Bez koša u ovom kvartalu, dosta promašaja na obe strane.

Partizan, Burg, Evrokup

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 56:59 - Posle trojke Trifunovića, na drugoj strani vraća Ašćerić istom merom za kraj trećeg kvartala

30. minut - 51:56 - Posle dobre odbrane pogodio je Mekintajer.

29. minut - 51:54 - Mozli sa poludistance.

27. minut - 49:48 - Omić donosi prednost Burgu posle dugo vremena.

25. minut - 47:48 - Anđušić sa penala smanjuje zaostatak svoje ekipe.

24. minut - 45:48 - Šesti poen Zagorca posle sjajne akcije sa Mikom koji igra odličan meč.

22. minut - 42:44 - Novi poeni Omića.

21. minut - 40:44 - Trojka Mike na otvaranju trećeg kvartala.

DRUGA ČETVRTINA:

Poluvreme!

20. minut - 40:41 - Alen Kadim pogađa i smanjuje prednost crno-belih na pola koša.

19. minut - 38:41 - Kadim prekida seriju Partizana košem sa penala, mini serija domaćih posle tajm-auta od 5:0.

18. minut - 33:41 - Ponovo je pogodio Tomas, njegov 10 poen na meču.

17. minut - 31:39 - Pejdž sa penala uvećava prednost Partizana.

16. minut - 31:37 - Trojka Tomasa, njegov 8 poen na meču.

14. minut - 29:35 - Jaramaz trojkom prekida seriju domaćih.

13. minut - 27:31 - Sa dve brze trojke domaći se vraćaju u meč.

12. minut - 21:31 - Jaramaz sa penala donosi prvu dvocifrenu prednost Partizanu na meču.

11. miunt - 21:29 - Pejdž trojkom otvara drugi kvartal.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 21:26 - Novi poeni Mike uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

10. minut - 21:24 - Prve poene na meču ubacuje Erik Mika.

9. minut - 21:22 - Partizan ponovo vodi novim poenom Jaramaza.

7. minut - 20:20 - Nakon trojke Dangubića, na drgoj strani istom merom vraća Anđušić koji se sada raspucao.

6. minut - 13:15 - Nakon novih poena Omića, Dangubić vraća prednost Partizanu prvim poenima.

5. minut - 11:11 - Alen Omić doni egal na meču nakon prvi ponea Mekintajera i Zagorca na meču.

3. minut - 9:7 - Skrab ubacuje trojku nakon prvih poena Jankovića na meču.

2. minut - 6:4 - Kadim donosi prvu prednost Burgu nakon što je Tomas promašio jedan pena.

1.mintu - 2:2 - Prvi koš domaće ubacuje Pikok.

1. minut - 2:2 - Prvi koš na meču postiže Rašon Tomas.

1. minut - Utakmica je počela!

Obe ekipe obezbedile prolaz u Top 16 fazu takmičenja, sa istim učinkom - pet pobeda i tri poraza, a Partizan ima šansu da se revanšira ekipi iz Francuske, s obzirom na to da je poslednji poraz kluba iz Humske u Evrokupu upravo od ovog tima.

"Ovo je do sada najbitniji duel u Evrokupu. Znamo da je važna utakmica i daćemo sve od sebe. Potrošili smo mnogo energije na prošloj utakmici u ABA ligi protiv Mege i pre svega se nadam da ćemo imati dobro putovanje, jer je put jako težak. Burž ima odličnog trenera koji više godina radi tamo, igrači se dobro poznaju i znaju da se izvuku iz situacije koje su naizgled problematične. Dobra su ekipa i za mene nisu iznenađenje", rekao je Filipovski.

Krilni centar crno-belih Rašon Tomas najavio je trijumf u današnjem meču.

"Iako smo se već plasirali u narednu fazu takmičenja, želimo da osiguramo što bolju poziciju na tabeli. Idemo na gostovanje u Francusku sa željom i namerom da pobedimo", poručio je Tomas.