LOJD ZA PREKID CRNOG NIZA: Zvezda posle drame srušila Valensiju (VIDEO)

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde savladali tim Valensije (76:73) u utakmici 15. kolu Evrolige.

Valensija je sada sa skorom 9-6, dok Zvezda ima učinak 5-10, ali je prekinula niz od pet uzastopnih poraza, ukupno osam na poslednjih devet utakmica.

Zvezda je posle tvrde prve četvrtine odigrala odlično drugu i početak treće, kada je stigla do 12 poena prednosti. Tada se, kao i u nekoliko ranijih mečeva desio pad, oji je Valensiji doneo izjednačenje u četvrtom periodu.

Tada je proradio Džrdan Lojd koji dobrim potezima rešio utakmicu protiv bivšeg kluba.

Džordan Lojd sa 20 poena i šest asistencija najefikasniji u Zvezdi, O'Brajant je upisao 15, uz četiri skoka, a u Valensiji Prepelič i Labejri po 15 poena. Nikola Kalinić je upisao pet poena, četiri skoka i tri asistencije protiv svog nekadašnjeg kluba.

Četvrta četvrtina

40. minut 76:73 - Zvezda nije iskoristila dva napada, ali je Prepelič izgubio loptu

39. minut 76:71 - Davidovac!

38. minut 74:71 - Lojd deveti njegov poen u ovom kvartalu

37. minut 70:67 - Trojka Lojda

35. minut 67:67 - Važan koš Lojda

34. minut 65:67 - Zvezda je posle mnogo vremena u zaostatku

33. minut 62:60 - Pet vezanih poena Rita

31. minut 60:60 - Po trojka na obe strane

30. minut 57:57 - Zvezda je u još jednom meču izgubila dvocigrenu prednost

28. minut - 54:49 - Dok Zvezda ne može da pogodi trojku, Valensija ih ima 7, tri više od domaćina

27. minut 54:46 - Džoni O'Brajant je uradio mnogo dobrih stvari do sada, vezao je četiri poena i čuva Zvezdinu prednost

25. minut 50:44 - Serija poena Valensije i problemi Zvezde u napadu, primorali su Obradovića da zatraži minut odmora

21. minut 48:36 - Trojka Lojda Zvezda prvi put ima dvocifrenu prednost

Treća četvrtina

20. minut 45:36 - Zvezda je mnogo bolje igrala drugu četvrtinu, imala je više dobrih rešenja i raznovrsnost u napadu. Odbrana je korektna, ali problem mogu biti mini serije igrača Valensije

17. minut 35:28 - Kuzmić je poenima presekao mini seriju Valesnije od 4:0, Zvezda uspeva da u dobroj meri materijalizuje dobre odbrane

14. minut 31:24 - Kuzmić, Zvezda je u seriji 11:2

13. minut 29:24 - Trojka Lojda za najveću prednost Zvezde do sada

Druga četvrtina

10. minut 20:22 - Labejri je ubacio 10, a Prepelič 5 poena u prvom kvartalu, to su glavni problemi Zvezde

9. minut 16:18 - Valensija je ubacija već četiri trojke

7. minut 14:12 - Jagodić - Kuridža i O'Brajant za mini seriju Zvezde

5. minut 7:7 - Tvrd početak utakmice

1. minut 2:0 - Pogađa Uskoković posle prodora

Prva četvrtina

Meč je počeo minutom ćutanja zbog smrti dugogodišnjeg čelnika Valensije Vinsenteu Iskijeru

Valensija dolazi u Beograd nakon pobede nad Olimpijakosom u Pireju, sa skorom od 9-5, dok Zvezda ima učinak 4-10, uz jako loš niz od pet uzastopnih poraza, ukupno osam na poslednjih devet utakmica.

"Znatno su se pojačali ove sezone i istakli svoje ciljeve. Doveli su Vilijamsa, Kalinića, Hermansona, Prepelića, odigrali su fenomenalno u Pireju i stižu u odličnom raspoloženju. Odlični su šuteri, odlično trče kontru, ključ je kako ih timski odbraniti, jer individualno svi imaju veliki kvalitet. Ubacuju mnogo poena, ali imaju i mana, verujem da imamo šansu uz strpljenje koje moramo da pokažemo", rekao je Obradović za klupski sajt.

Zvezda bi na ovom meču trebalo da bude jača za pleja Kina Koloma, koji dolazi upravo iz Valensije, a Ognjen Dobrić smatra da neće biti lako, ali da ekipa mora da pronađu način da parira rivalu.

"Još jedan težak meč u nizu koji nas očekuje, protiv ekipe koja igra odlično, čak je neke od najvećih pobeda ove sezone beležila na gostujućim parketima. Ekipa koja se godinama gradi oko Dubljevića i nekoliko vrlo iskusnih španskih igrača, sada je izuzetno pojačana tokom leta dolaskom Kalinića, Vilijamsa, Hermansona. Neće nam biti lako, ali mi moramo da pronađemo način i igru koja nas je krasila u prethodnom periodu i dođemo do pobede", rekao je Dobrić.

Utakmica Crvene zvezde i Valensije u hali "Aleksandar Nikolić" počinje u 19 časova.