ČAČANI PONOVO KOBNI ZA CRNO-BELE! Željko Obradović gledao poraz Partizana od Borca u rodnom gradu! Meč u senci povrede Jaramaza

aba liga

Košarkaši Borca pobedili su danas u Čačku ekipu Partizana sa 75:71 (19:15, 19:18, 22:17, 15:21 ), u utakmici 14. kola ABA lige.

Partizan sada na tabeli ABA lige ima skor od sedam pobeda i sedam poraza, a Borac je upisao četvrtu pobedu uz osam poraza.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Nikola Kočović sa 17 poena i pet skokova, Nemanja Todorović je postigao 14 poena uz pet skokova, a Radovan Djoković je dodao 12 poena uz pet asistencija. U Partizanu najbolji učinak je imao Nemanja Dangubić sa 13 poena, Markus Pejdž je dodao 11 poena, dok je Rašon Tomas postigao 10 poena uz osam skokova.

Tokom celog prvog poluvremena u vodjstvu je bila domaća ekipa, a najveću prednost od 12 poena imali su na početku druge četvrtine.

1 / 4 Foto: ABA

Partizan je rezultatski prišao na samom kraju prvog poluvremena kada je rezultat bio 33:35, ali je ekipa Borca u sledećem napadu postigla trojku i otišla na plus pet na kraju prvog poluvremena.

Početkom poslednje deonice igrač Partizana Ognjen Jaramaz zadobio je povredu kolena zbog koje je morao da napusti teren.

Promene rezultata nije bio sve do sredine četvrte četvrtine kada je Partizan serijom 10-0 prvo izjednačio, a zatim i poveo po prvi put na meču sa dva poena razlike.

U neizvesnoj završnici bolje se snašla domaća ekipa i na kraju je slavila rezultatom 75:71.

Partizan u sledećem kolu ABA lige gostuje Budućnosti, a Borac ide u goste Crvenoj zvezdi.

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj meča!

40. minut - 75:71 - Đokovića siguran sa penala.

40. minut - 73:71 - Mekintajer pogađa nakon dva promašena penala Todorovića. Tajm-aut Marko Marinović.

40. minut - 73:69 - Nestvaran koš Kočovića preko ruke, tajm-aut Partizan koji je pred porazom u Čačku.

39. minut - 71:69 - Domaći pogađaju samo jedan penal, a onda Partizan gubi loptu.

39. minut - 70:69 - Trojka Pejdža, Partizan se vraća.

39. minut - 70:66 - Kočović pogađa uz faul Tomasa, njegov 5. faul na meču.

38. minut - 67:66 - Trojka Đokovića iz velike daljine, tajm-aut Partizan.

38. minut - 64:66 - Koš Mekintajera uz zvuk sirene iz ugla.

37. minut - 64:64 - Kočović sa penala vraća egal.

37. minut - 62:64 - Mekintajer polaže i donosi prednost Partizanu, prvu na meču.

36. minut - 62:62 - Mozli vraća egal.

35. minut - 60:60 - Sjajan potez Rašona Tomasa. Partizan konačno stigao domaće.

34. minut - 60:58 - Poeni Rašona, Partizan se vraća u meč.

34. minut - 60:56 - Flouter Pejdža.

Meč sa tribina posmatra legenda ovog sporta Željko Obradović, rođeni Čačanin.

34. miunt - 60:54 - Pogodio je Jaramaz uz faul, Partizan smanjuje zaostatak. Nakon penala Jaramaz se povredio u sudaru sa igračem Borca. Tajm-aut Partizan.

33. minut - 60:52 - Dangubić prekida seriju promašaja na obe strane.

32. minut - 60:50 - Još bez koša u poslednjem kvartalu.

Partizan, Borac

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 60:50 - Džon od tablu uz zvuk sirene za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 57:48 - DOmaći čuvaju prednost.

28. minut - 54:45 - Ponovo je trojku pogodio Todorović.

28. minut - 51:45 - Dangubić pogađa samo dno mrežice i prekida seriju domaćih.

27. minut - 51:43 - Tri poena za domaće sa penala, raste prednost Čačana.

25. minut - 48:43 - Nova trojka Čačana, njihova deveta na meču.

24. minut - 45:41 - Trojka Todorovića.

23. minut - 42:41 - Zakucavanje Mike.

23. minut - 42:39 - Miletić prekida seriju Partizana.

22. minut - 40:39 - Sada trojka Pejdža, Partizan se vratio.

21. minut - 38:36 - Trojka Mekintajera na otvaranju drugog poluvremena.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 38:33 - Trojka Todorovića koji prekida seriju Partizana za kraj prvog poluvremena.

20. minut - 35:33 - Zakucavanje Jankovića.

20. minut - 35:31 - Trojka Mike iz ugla.

19. minut - 35:28 - Konačno poeni Partizana iz igre, pogodio je Dangubić trojku, njegovi prvi poeni na meču.

18. minut - 35:25 - Čačani sa penala vraćaju dvocifrenu prednost.

16. minut - 33:23 - Šesta trojka domaćih, sada je Kočović pogodio.

16. minut - 30:20 - Ponovo poeni domaćih, sada sa penala.

15. minut - 29:20- Konačno peoni za Partizan, pogodio je Dangubić.

14. minut - 29:17 - Novi laki poeni domaćih, sada iz kontre.

13. minut - 27:17 - Nova trojka Novakovića, tajm-aut Partizan.

12. minut - 24:17 - Četvrta trojka domaćih na meču.

11. minut - 21:15 - Brutalno zakucavanje Smita za prve poene u drugom kvartalu.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 19:15 - Zagorac polovičan sa penala za kraj prvog kvartala.

9. miunt - 16:14 - Nova trojka za domaće, sada je ubacio Gavrilović.

8. minut - 13:12 - Novi poeni Partizana sa penala.

7. minut - 13:10 - Prvi poeni Zagorca na meču i prvi laki poeni Partizana.

6. minut - 13:7 - Mozli sa penala prekida seriju domaćih.

5. minut - 13:5 - Novi poeni za domaće i ponovo sa penala.

4. minut - 10:5 - Prva trojka za Partizan na meču, pogodio je Pejdž.

4. minut - 10:2 - Nova trojka za domaće, tajm-aut Filipovski.

3. minut - 6:2 - Trojka Miletića.

2. minut - 3:2 - Prve poene na meču za Partizan postiže Janković.

2. minut - 3:0 - Novi poeni domaćih, sada sa penala.

1. minut - 2:0 - Nerandžić ubacuje prve poene na meču.

Trener košarkaša Partizana Sašo Filipovski rekao je danas da se njegov tim s velikim oprezom priprema za predstojeći meč protiv Borca od kojeg, kako je naveo, očekuje razne trikove.

"Zato što ih poštujemo, kao i svakog protivnika, s visokom koncentracijom i velikim oprezom se spremamo za sutrašnju utakmicu. Znamo da nisu odigrali poslednje kolo tako da će imati vremena da nešto spreme", rekao je Filipovski, prenosi klub.

"Imaju neugodnu ekipu, pokretljive centre koji mogu da pogode za tri poena. Znaju da igraju brzo, da preuzimaju, znaju i da stanu u zonu, tako da očekujem razne trikove", dodao je trener Partizana.

Košarkaši Partizana u subotu gostuju Borcu, u utakmici 14. kola ABA lige.

U dosadašnjem delu sezone regionalnog takmičenja, Partizan je upisao sedam pobeda i šest poraza, dok Čačani u ovaj duel ulaze sa skorom od tri pobede i osam poraza.

"Što se nas tiče, važno je da smo u fundamentima napada i odbrane na visokom nivou, da imamo visoku energiju i, što je najvažnije, da odigramo utakmicu maksimalno sa respektom za sebe i za protivnika", istakao je Filipovski.

U prvom ovosezonskom meču, crno-beli su na svom terenu izgubili od Borca sa 78:87.

"Ekipa Borca nam je u prvom kolu nanela poraz na našem terenu, što već dovoljno govori o kakvom se timu radi i koliko oni mogu da budu nezgodni", rekao bek Partizana Ognjen Jaramaz pred polazak za Čačak.

"Nama je svaka utakmica u ABA ligi veoma važna, da ne kažem odlučujuća, i tako im moramo pristupati. Pripemali smo se ovih nekoliko dana za igru Borca, treniraćemo u njihovoj hali gde nas sigurno očekuje težak meč. Ipak, ubedjen sam da ćemo sutra odigrati dobru utakmicu", dodao je on.