PERKINS POGODIO ZA POBEDU PARTIZANA! Crno-beli posle velike DRAME i preokreta do BITNE pobede nad Lokomotivom! VIDEO

evrokup

Košarkaši Partizana pobedili su večeras Lokomotivu 71:69 u Beogradu u 4. kolu Top 16 faze Evrokupa.

U veoma važnom meču za crno-bele, poene za trijumf pogodio je Džošua Perkins u samom finišu susreta.

Izabranici Saše Filipovskog sada imaju skor od 2-2 , dok je Lokomotiva na jednoj pobedi i tri poraza.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Rašon Tomas sa 23 poena i osam skokova.

Novica Veličković i Džošua Perkins ubacili su po devet, Ognjen Jaramaz je dodao 11, a Erik Mika ubacio je osam koševa, kao i Markus Pejdž.

Lokomotivu je predvodio Džordan Kraford sa 16 poena, dok je Kevin Hervi ubacio jedan koš manje.

Posle izjednačene prve deonice, u kojoj je Partizan bio u korak sa rivalom, druga je donela potpuno drugačiju sliku.

Crno-beli izgubili su sve konce u igri, nizali greške, što su gosti iz Krasnodara na pravi način iskoristili da stvore dvocifrenu prednost koja je posle 20 minuta igre iznosila plus 13.

Drugo poluvreme bolje je otvorila Lokomotiva, otišla je i na višak od 18 poena, ali se Partizan probudio.

Zahvaljujući Tomasu i Miki, domaći tim istopio je prednost rivala i prišao na minus četiri (56:52) i sa tim zaostatkom je ušao u odlučujućih 10 minuta.

Imao je Partizan problema sa šutom, tri minuta je bio bez postignutog koša, a sušu je prekinuo Tomas sa penala.

Isti igrač približio je tim na koš zaostaka, ali se Lokomotiva brzo vratila na plus četiri.

Na dva minuta pre kraja rezultat je bio 67:63 nakon čega je usledila velika borba.

Sve je počelo trojkom Jaramaza za 66:67, ali je Hervi zakucao, nakon čega je Perkins šutem sa linije 6.75 doneo izjednačenje (69:69) na nešto više od 30 sekundi pre kraja meča.

Poslednji napad imao je Partizan u kom je Perkins polaganjem doneo važan trijumf.

1 / 6 Foto: Starsport

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj - 71:69 - Perkins je pogodio uz zvuk sirene za veliku pobedu Partizana.

40. minut - 69:69 - Još 17 sekundi do kraja, Partizan ima napad za pobedu. Filipovski je zatražio tajm-aut nakon ukradene lopte Pejdža.

40. minut - 69:69 - Trojka Perkinsa, još 30 sekundi do kraja meča.

40. miunt - 66:69 - Zakucavanje gostiju, Partizan ima napad.

39. minut - 66:67 - Konačno trojka Partizana posle dugo vremena.

38. minut - 63:65 - Flouter Pejdža.

37. minut - 61:65 - Drama na Novom Beogradu!

36. minut - 59:63 - Sjajna odrbana Tomasa, laki poeni Jankovića.

35. minut - 55:63 - Ponovo poeni sa penala i ponovo Gordon.

34. minut - 54:61 - Gordon sa penala prekida seriju promašaja na obe strane.

31. minut - 52:58 - Hervi ubacuje posle skoka u napadu.

Partizan, Lokomotiva

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 52:56 - Kraj trećeg kvartala.

29. minut - 52:56 - Ponovo poeni Mike iz skoka u napadu, tajm-aut gosti. Spektakularna igra Mike u drugom poluvremenu.

28. minut - 50:54 - Mika je nezautsavljiv u nastavku.

27. minut - 48:52 - Mini serija Mike i Partizan na minus 4!

25. minut - 44:50 - Novi poeni Tomasa, Partizan sve bliži Lokomotivi.

23. minut - 42:50 - Novi poeni Tomasa, tajm-aut Pašutin.

22. minut - 40:50 - Trojka Jaramaza, Partizan se vraća.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 35:48 - Kraj prvog poluvremena.

19. minut - 34:48 - Druga trojka zaredom za Pejdža, tajm-aut Pašutin.

19. minut - 31:46 - Pejdž trojkom prekida seriju gostiju!

18. minut - 28:46 - Partizan se "raspada", nakon faula u napadu, novi laki poeni za goste.

17. minut - 28:44 - Pogađa Gos ponovo, najveća prednost gostiju do sada. Tam-aut sada traži Filipovski.

17. minut - 28:40 - Dvanaesti poen Tomasa koji nosi crno-bele sada.

16. minut - 26:38 - Trojka Kroforda, raste prednost gostiju.

15. minut - 26:35 - Mini serija Rašona Tomasa koji nosi crno-bele.

14. minut - 22:32 - Motovilov donosi dvocifrenu prednost gostima.

13. minut - 22:30 - Loš nastup crno-belih u nastavku.

11. minut - 22:28 - Flouter Gordona za prve poene u drugom kvartalu, tajm-aut Filipovski.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 22:26 - Tomas pogađa uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

9. minut - 16:21 - Vilijams Gos pogađa uz faul i prednost gostiju raste.

7. minut - 14:18 - Perkins čuva prednost gostiju.

6. minut - 12:16 - Herbi ubacuje trojku i prekida seriju Partizana.

5. minut - 12:13 - Serija Partizana 7:0.

5. minut - 10:13 - Trojka Večkovića, sedmi poen kapitena.

4. minut - 7:13 - Četvrti poen za Novicu Veličkovića.

3. minut - 5:13 - Loš start meča za crno-bele!

Trener košarkaša Partizana Sašo Filipovski rekao je da je ekipa svesna da je utakmica protiv Lokomotive u Evrokupu veoma važna i da se nada da će predstojeći meč biti najbolji do sad.

"Svesni smo da je ovo vrlo važna utakmica u kojoj je sve moguće i nadam se da će nam ovaj meč biti najbolji do sad, da ćemo ga zbog njegove važnosti, ali i zbog nas samih, igrati na najvišem nivou. Lokomotiva je jaka ekipa, sa dva nova pojačanja, Gosom i Gordonom koji je na prošloj utakmici imao dobar učinak. Igramo protiv ekipe koja poseduje individualan kvalitet, zato očekujem sa naše strane da igramo timski i da se borimo svih 40 minuta, i da kolektivnom igrom u odbrani i napadu damo sve od sebe da zaustavimo jake strane pojedinaca Lokomotive", rekao je Filipovski u najavi utakmice.

Partizan će u sredu dočekati Lokomotivu u četvrtom kolu Top16 faze Evrokupa.

"Sezona je jako turbulentna i to utiče na sve nas. Znamo da se od nas očekuje mnogo i ne bežimo toga, kao i što mi sami očekujemo mnogo. Zato igrači moraju da ostave sve po strani jer je najvažnija 'čista glava', samopouzdanje i mirnoća. Ova sezona bez publike je veliki udarac za sve timove koji na tribini imaju 'šestog igrača', pa tako i za Partizan. Verujem da bismo neke utakmice uspeli da prelomimo u našu korist uz podršku publike, ali svi igramo u ovim uslovima u kojima nema navijača. Ipak, igramo za naše navijače jer znamo koja su njihova očekivanja i šta je Partizan, zato moramo da nastavimo da se borimo i verujemo u sebe", kazao je Filipovski.

Košarkaš crno-belih Ognjen Jaramaz rekao je da veruje u pobedu.

"Znamo šta je ulog u ovoj utakmici i znamo šta moramo da uradimo ukoliko želimo da se plasiramo u Top8. Neće biti lako, Lokomotiva je odlična ekipa, što je i pokazala u Krasnodaru. U odnosu na sastav od pre sedam dana, stigli su Dru Gordon i Najdžel Vilijams-Gos tako da će sutra biti još jači. Ipak, verujem da uz dobru, koncentrisanu igru možemo do pobede", rekao je Jaramaz.

Utakmica će biti odigrana u sredu od 20.30 u hali sportova "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu.