PARTIZAN PROKOCKAO ČETVRTFINALE EVROKUPA: Crno-beli imali devet poena viška i ugasili se!

eurokup

Košarkaši Partizana nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Evrokupa, pošto su u odliučujućem meču u Ljubljani kao domaćini poraženi od Metropolitana (75:70) u duelu u kom im je trebala pobeda od najmanje četiri poena razlike.

Metropolitan ide dalje kao prvoplasirana ekipa (4-2), a sa druge pozicije će u četvrtfinale Lokomotiva Kubanj (3-3). Treći je Trento sa po tri pobede i poraza, s obzirom da ima slabiji međusobni skor sa Lokomotivom.

Uvodni deo meča je protekao u ravnopravnoj borbi, ali posle Partizanovog vođstva od 13:11, gosti prave seriju 8:0 i dolaze do prve osetnije prednosti - 19:13.

Ipak, Partizan se brzo probudio zahvaljujući trojkama Perkinsa i Pejdža, da bi potom Dangubić oduzeo loptu u odbrani, istrčao kontru i zakucao za vođstvo 21:19.

Tim rezultatom se ušlo u drugu četvrtinu, poveo je Partizan i sa četiri poena razlike, ali sledi novi pad, uz previše izgubljenih lopti što je boljka koju crno-beli nikako da isprave ove sezone.

Metropolitan je uspeo da povede i sa 33:26, ali Partizan predvođen raspoloženim Tomasom ponovo uspeva da uzvrati i do poluvremena je istopio ovaj rezultatski minus - 35:35.

Sličan razvoj događaja i u nastavku. Partizan je početkom treće četvrtine uspevao da održi blagu prednost, Metropolitan je okrenuo na 53:49, posle čega sledi Partizanova serija 8:0, a crno-beli su u najboljoj situaciji bili početkom poslednjeg kvartala, kada su posle trojki Perkinsa i Jaramaza stigli do devet poena prednosti - 65:56.

Umesto da crno-beli iskoriste ovaj nalet i podignu samopouzdanje, oni su opet dozvolili rivalu da preuzme kontrolu, koji serijom 14:3 stiže do novog vođstva na ulasku u sam finiš meča. Posle toga, crno-beli su bili u teškoj poziciji da ostvare cilj i na kraju nisu uspeli da ga ostvare, izgubivši još jednu, ko zna koju po redu utakmicu u neizvesnom finišu.

Rašon Tomas je bio najefikasniji u Partizanu sa 20 poena, Perkins je upisao deset, a Janković devet, uz 10 skokova.

U pobedničkoj ekipi Braun 18 poena, a Mišino ga je pratio sa 14 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 70:75 - Kraj utakmice

40. minut 69:73 - Peta trojka Entonija Brauna

39. minut 69:70 - Tomas pogađa jedno od dva bacanja

38. minut 68:70 - Nova trojka Francuza

38. minut 68:67 - Poeni Jankovića

38. minut 66:67 - Francuzi poenima Brauna sa penala pravi seriju 11:0 i vodi u Ljubljani

37. minut 66:65 - Partizan ne može da da koš iz igre, ali i dalje ima minimalnu prednost

35. minut 66:61 - Partizan je stao sa napadom, posle serije poena i do sada je promašio 9 od 23 slobodna bacanja

33. minut 65:59 - Trojak Džeralda Brauna, koji je nekada igrao za Partizan

32. minut 65:56 - Trojke Perkinsa i Jaramaza

30. minut 59:56 - Partizan ima tri poetevrtine treba mu maj,na prednosti, a na isteku četvrte četvrtine treba mu najmanje četiri kako bi ptošao dalje

29. minut 57:53 - Partizan je mnogo agresivniji, a posle još jedne osvojene lopte pogađa Perkins

28. minut 53:53 - Jaramaz kuca za izjednačenje

26. minut 48:47 - Deseta trojka za Francuze

26. minut 48:44 - Poeni Dangubića i Trifunovića

23. minut 40:41 - Dve trojke Francuza

22. minut 40:35 - Ostaje lopta u košu posle šuta Dangubića

21. minut 38:35 - Tomas pogađa uz faul,a zatim realizuje dodatno bacanje

Treća četvrtina

20. minut 35:35 - Izgubljene lopte su veliki problem za Partizan, ima ih već 10

19. minut 33:33 - Trojka Jaramaza

17. minut 30.33 - Tomas igra odlično u napadu

16. minut 26:30 - Francuzi opet sa dve vezane trojke prave prednost

14. minut 24.24 - Velika borba na parketu u Ljubljani

11. minut 23:19 - Sjajna akcija Pejdža

Druga četvrtina

10. minut 21:19 - Dangubić u kontri zakucava pod faulom

10. minut 19:19 - Trojka Perkinsa, a potom i Pejdža

9. minut 13:19 - Gosti su u seeriji 8:0, pogodili su četiri trojke

6. minut 13:11 - Crno-beli ponovo vode, a do sada su uglavnom poentirali pod košem

4. minut 8:10 - Francuzi su pogodili već dve trojke

3. minut 6.5 - Tomas pogađa za prvo vođstvo domaćeg tima

2. minut 2:2 - Janković je postigao prve poene za Partizan

Prva četvrtina

00:25

LJUBLJANA SPREMNA ZA KOŠARKAŠKI SPEKTAKL: Stožicama odzvanjaju Partizanove pesme! VIDEO

Sa obzirom da je Lokomotiva Kubanj savladala Trento 100:86. timu iz Beograda je neophodna pobeda od najmanje četiri poena razlike, kako bi kao drugi u grupi prošao dalje i izbrio dvomeč sa Uniksom.

Ekipu je napustio trener Sašo Filipovski i do kraja sezone će je voditi Aleksandar Matović, dok će plasman zavisiti i od drugog meča u grupi - između Lokomotive Kubanj i Trenta.