VELIKA POBEDA PODGORIČANA: Budućnost nakon drame pobedila Monako i napravila BREJK! U petak meč lopta za polufinale!

EVROKUP

Košarkaši Budućnosti savladali su Monako u gostima u prvom meču četvrtfinalne serije Evrokupa rezultatom 77:76.

Pobedonosni pogodak za Podgoričane postigao je Džastin Kobs dve sekunde pre kraja.

Monako je bolje otvorio utakmicu i posle prve četvrtine imao je +9, ali su Podgoričani bolje zaigrali u drugom kvartalu

Domaćin je imao u drugoj četvrtini najveću prednost od 11 poena, ali se u završnici Budućnost vratila i uspela da izjednači. Monako je na kraju prvog poluvremena imao samo poen prednosti.

Podgorički tim je vodio u trećoj četvrtini i delovalo je da će na odmor otići sa vođstvom, ali Monako vezuje dve trojke i pred poslednjih 10 minuta imali su +3.

U poslednjoj četvrtini gledali smo pravu rezultatsku "klackalicu". Na dva minuta do kraja, Monako je imao +6, ali na minut do kraja se Budućnost vraća na poen zaostatka trojkom Kobsa, koji je bio heroj pobede Podgoričana

Budućnost su do pobede predvodili Vili Rid sa 24 i Džastin Kobs sa 21 poenom.

Najefikasniji u sastavu Monaka bili su Rob Grej sa 18, Di Bost i Matijas Lesor sa po 13 poena.

Revanš meč će se igrati u Podgorici za tri dana, 26. marta.

Serija se igra na dve pobede, u slučaju trijumfa Podgoričana, Budućnost će se plasirati u polufinale.