ARMANI UZEO MERU ZVEZDI: Crveno-beli deklasirani u meču koji što pre treba zaboraviti VIDEO

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su na svom terenu poraženi od Armanija iz Milana (72:93) u 32. kolu Evrolige.

Od starta meča bilo je jasno da na terenu postoji samo tim, iz Milana. Sa vođstvom od 11:0 u prvih pet minuta meča gosti iz Italije su stekli prednost koju su čuvali do kraja meča.

Prilazili su Beograđani više puta na razliku koja je davala nadu da bi moglo doći do preokreta, ali to nije bilo moguće. Olimpija je bila prejaka. Na poluvremenu rezultat je bio 36:47.

Prednost tima iz Milana je svakog trenutka u nastavku sve više rasla i išla je na plus 25 sredinom treće četvrtine. Tu se do kraja trećeg perioda igralo koš za koš, tako da se na odmor otišlo sa 51:75.

U poslednjih 10 minuta gostujuća ekipa je prednost dizala i do 29 razlike. Na kraju 72:93 za goste.

Najefikasniji kod Crvene zvezde bio je Lojd sa 22 i Dobrić 14. Kod gostiju Panter 23, Šilds i Ledej po 14 dok je Hajns dao 11.

Četvrta četvrtina

40. minut 72:93 - Kraj utakmice

37. minut 63:89 - Konačno jedna dobra odbrana Zvezde, Uskoković je namučio Moraskinija, koji je nekako iz okreta sa zvukom sirene pogodio

35. minut 58:85 - Izgleda da se Dobriću jedino igra, pogodio je posle prodora, ali je na drugoj strani Hajns odgovorio sa dva poena.

33. minut 56:80 - Kuzmić je pogodio posle prvog skoka u napadu Zvezde

30. minut 51:75 - Utakmica je čini se rešena, Zvezdi ostaje da pokuša da smanji zaostatak

28. minut 48:71 - Vezao je Šilds i sedmi poen po ulasku sa klupe

24. minut 38:58 - Italijani imaju 20 poena prednosti

22. minut 36:53 - Zvezda je opet skoro dva minuta bez poena, a sa druge strane Panter je dobrim rešeima podigao razliku u korist gostiju

Treća četvrtina

20. minut 36:47 - Zvezda je sve vreme u zaostatku, nema nijedan skok u napadu

18. minut - 31:39 - Zanimljiva odluka odbrane da pusti Simonovića samog na šutu s distance, kakva greška. Evo Zvezde, ima šansu da uhvati rezultatski priključak

16. minut, 28:37 - Lojd! Trojka, njegovih deset poena dosad, uspeo je tajm-aut

12. minut 15:30 - Trojka Dobrića prva za Zvezdu, da bi na drugoj strani Ledej pogodio svoju treću

Druga četvrtina

10. minut 12:22 - Armani je trojkom Datomea ponovo stigao do dvocifrene prednosti

8. minut 8:15 - Dobar potez Lojda koji je pogodio uz faul

5. minut 2:10 - Hol postiže koš posle 4 minuta i 45 sekundi igre

5. minut 0:10 - Zvezda nikako da postigne prve poene

Prva četvrtina

Trener Dejan Radonjić izjavio je da njegov tim želi da pokaže maksimum.

„U izuzetno nagomilanom rasporedu sledi nam dupli program i utakmice sa Armanijem i Makabijem. Prva koja nas očekuje je protiv Milana, ekipe koja je tokom sezone pokazala svoj veliki kvalitet. Imaju u svojim redovima proverene igrače u borbi za visok plasman u ovogodišnjem izdanju Evrolige. Međutim, u preostalim utakmicama Evrolige, bez obzira što nemamo rezultatski imperativ, želimo da damo sve od sebe i pokažemo maksimum“, rekao je Radonjić za klupski sajt.

Košarkaš Lengston Hol nakon brojnih problema i povrede, Covida-19, polako hvata ritam nakon duge pauze.

„Očekuje nas vrlo zahtevna utakmica protiv vrlo jake i iskusne ekipe. Tim koji je napravljen za najviše domete i koji je nadograđen izvanrednim igračima na već dokazane koji su tu od ranije. Nije nam lako, utakmice se ređaju kao na traci, a mečevi sa Armanijem i Makabijem su zaista veliki izazovi. Međutim, naše je da se borimo, bez obzira što nemamo pritisak rezultata, ali želimo da ostavimo dobar utisak u završnici lige u kojoj smo imali brojne izazove i probleme tokom ove sezone“, rekao je Hol.