BUDUĆNOST TROJKAMA DOŠLA NA KORAK OD FINALA: Mornar na kraju ostao i bez trenera VIDEO

aba liga

Košarkaši Budućnosti savladali su mornar sa 97:88 u prvoj utakmici polufinalne serije ABA lige

Mornar je počeo odlično, tokom prve četvrtine je postigao čak 31 poen, ali je i Budućnost bila efikasna u napadu, što je posebno došlo do izražaja krajem treće i u četvrtoj četvrtini.

U nastavku odbrana Mornara nije imala odgovora na "pikenrol" igru tima iz Podgorice. Tri trojke ubacili su Nikola Ivanović i Danilo Nikolić, po dve Popović i Dela Vale, te za Mornar nije bilo spasa u nastavku.

Pred kraj meča isključen je trener Mornara zbog prigovora nakon oštrog faula Džastina Kobsa nad Pulenom. Sudije, ipak nisu smatrale da je reč o faulu što se nije dopalo temperamentnom stručnjaku koji je isključen na tri minuta do kraja.

Džastin Kobs je sa 22 poena i sedam asistencija bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, pratili su ga Ivanović sa 18 i sedam asistencija, Rid sa 13, Nikolić sa 11, Edžam i Popović sa po 10 poena.

Džejkob Pulen je predvodio Mornar sa 24 poena, Bjelica, Nidam i Vajthed su upisali po 12 poena.

Drugi meč ove serije na programu je u petak od 21 sat u Baru.

U prvom polufinalu Crvena zvezda je na svom terenu savladala Igokeu 76:61.