MEGA ZVEZDA: Crveno-beli osvojili titulu šampiona Srbije i vezali triplu krunu!

meč odluke

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su večeras titulu u Superligi Srbije pošto su na svom terenu u trećem meču finalne serije pobedili ekipu Mege sa 77:65 (21:24, 23:12, 13:14, 20:15).

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Lengston Hol sa 24 poena i četiri skoka, Ognjen Dobrić je postigao 15 poena uz devet skokova i tri asistencije, a Marko Simonović je upisao 13 poena.

Bolji od ostalih u Megi bili su Filip Petrušev i Marko Simonović sa po 15 poena. Simonović je upisao 10 skokova, dok je Petrušev zabeležio šest skokova.

Mega je veći deo prve četvrtine vodila, a najveća prednost iznosila je pet poena razlike (9:4).

U drugoj deonici Zvezda je zaigrala bolje i ubrzo je došla do preokreta. Na pauzu pred drugo poluvreme domaći su otišli sa 44:36.

Zvezda je u nastavku povećala prednost do maksimalnih 57:40, a Mega je serijom 10:0 do kraja treće deonice smanjila rezultat.

U poslednjem delu meča Mega je u dva navrata došla do pet poena zaostatka, ali je Zvezda uspela da sačuva prednost i dodje do šeste uzastopne titule u Superligi Srbije.

Zvezda je tako osvojila triplu krunu ove sezone pošto je prethodno osvojila kup Radivoja Koraća i ABA ligu.

Četvrta četvrtina

40. minut- 77:65 - Kraj utakmice

40. minut 76:62 - Simonović stavlja tačku na meč

38. minut 74:61 - Trojka Hola koja prelama meč

37. minut 68:60 Trojka Dobrića u važnom momentu

35. minut 65:58 - Zakucavanje Noka

35. minut 63:58 - Milosavljević trojhkom vraća potpunu neizvesnost

33. minut 61:54 - Centri Mege prave prilične probleme Zvezdi

32. minut 59:50 - Dobrić prekida post domaćih

30. minut 57:50 - Gosti prave seriju 10:0

29. minut 57:49 - Posle jako lošeg ritma na startu treće deonice, ekipa trenera Jovanovića je povezala redove

26. minut 55:40 - Zvezda odbranom lomi utakmicu

23. minut 49:36 - Najveća prednost Zvezde na ovom meču. Crveno-beli su krenuli jako agresivno u nastvak želeći da prelome meč u ovom periodu

Treća četvrtina

20. minut 44:36 - Dobrić je pogodio dva od tri šuta sa penala

20. minut 42:34 - Hol je sa tri pogođena bacanja doneo Zvezdi najveću prednost od početka meča. Iz Mege ima protesta na suđenje

19. minut 39:34 - Davidovac i Hol poenima teraju Vladu Jovanovića da zartraži minut odmora

17. minut 34:32 - Hol je pogodio dva bacanja za vođstvo Zvezde

15. minut 32:32 - Trojka Simanića! Hladnorkvno je nekadašnji igrač Crvene zvezde pogodio trojku za izjednačenje

Druga četvrtina

10. minut 21:24 - Hol i Petrušev imaju po deset poena. Kod Zvezde Uskoković pet, na drugoj strani Matković i Simonović po četiri poena. Mega već ima deset skokova

8. minut 17:20 - Kao i u prošlom meču Marko Simonović skokovima pravi mnogo problema Zvezdi

7. minut 17:18 - Efikasan početak meča

3. minut 4:9 - Petrušev dominira sa 7 poena za samo tri minuta

2. minut 4:4 - Sve poene su dali Dobrić i Petršev

Prva četvrtina

Crvena zvezda je favorit, igraće na domaćem parketu, a i kvalitet je na njenoj strani. Međutim, momci trenera Vlade Jovanovića neće se predavati do poslednjeg sudijskog zvižduka. Toga je svestan i Dejan Radonjić, strateg crveno-belih.

- Videćemo u kakvom smo stanju. Bez obzira na to ko bude igrao, koliko nas bude bilo, u večerašnjoj utakmici treba da igramo dovoljno dobro da bismo slavili. Znam da će biti teško - poručio je Radonjić, a iskusni Marko Simonović je dodao:

- Mnogo smo grešili u prethodnom meču, moraćemo to da ispravimo ako želimo da ostvarimo cilj.

Na krilima drugog Marka Simonovića, Mega je priredila iznenađenje i izvojevala odlučujući meč za titulu.

- Večeras je ta poslednja utakmica, a u njoj moramo da damo sve od sebe, pa neka pobedi bolji. Sigurno će biti teško igrati pred Zvezdinom publikom, očekujemo i reakciju sa njihove strane. Ipak, nadam se da, ako budemo imali pristup kao u drugoj utakmici, sve je moguće. Jer u pitanju je jedan meč - rekao je krilni igrač Mege.