ZVEZDA PALA U MONTE KARLU: Crveno-beli posle drame poraženi od Monaka, Anđušić sjajan u pobedi Francuza!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Monaka u 6. kolu Evrolige rezultatom 70:62.(12:21, 24:20, 17:15, 9:14)

Najefikasniji u ekipi Zvezde bili su Nejt Volters sa 18 poena i pet asistencija i Nikola Kalinić sa 14 poena, pet skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte. Ognjen Kuzmić dodao je 10 poena uz sedam skokova.

Monako je predvodio Alfa Dialo sa 19 poena i sedam skokova, Domantas Motejunas postigao je 14 poena uz osam skokova, a srpski košarkaš Danilo Andjušić 12 poena.

Monako je većim delom prve četvrtine bio u prednosti, a pre svega zahvaljujući "trojkama" Anđušića deonicu je završio rezultatom 21:12.

Domaći su sa dobrom igrom nastavili u drugoj četvrtini pa su uz koš i ličnu Dontea Hola poveli sa 29:17. Zvezda je uzvratila serijom 8:0 za 29:27 "trojkom" Ostina Holisa. Monako je držao prednost, a gosti su posle tri slobodna bacanja Ognjena Dobrića prišli na poen zaostatka, 30:31.

Do kraja poluvremena domaći su uspeli da uvećaju prednost na šest razlike (41:36), pre svega zahvaljujući poenima Motejunasa i Dijala.

Zvezda je treću deonicu počela serijom 9:0, koševima Kalinića i Voltersa za 45:41. Beogradska ekipa je posle toga bila u prednosti, a posle "trojke" Branka Lazića vodila je pet razlike (52:47).

Monako je zatim izjednačio "trojkom" koju je sa devet metara postigao Majk Džejms, a Andjušić je doneo vodjstvo za 56:53. Domaći tim je čuvao prednost, koja je dva i po minuta pre kraja iznosila šest razlike.

Zvezda je u završnici igrala loše u napadu u poslednjoj četvrtini postigla je samo devet poena, pa je pretrpela treći uzastopni poraz, ukupno četvrti u takmičenju. Monako sada ima tri pobede i tri poraza.

U sledećem kolu Zvezda će u četvrtak igrati u Italiji protiv Milana, a Monako će dan kasnije biti domaćin ekipi CSKA iz Moskve.

1 / 6 Foto: Printskrin

KRAJ MEČA

- Danilo Anđušić je zajedno sa svojim sinopm proslavio pobedu svoje ekipe

Danilo Anđušić

Četvrta četvrtina:

40. minut - Dialo pogađa samo jedno bacanje, ali Dobrić promašuje za tri u narednom napadu, Zvezda blizu poraza 66:62

39. minut - Pogađa Volters, možda bude i drame u finišu 65:62

38. minut - Tehnička Džejmsa, Kalinić pogađa bacanje, ali Dobrić promašuje šut sa dsitance za dva 65:60

37. minut - Velika nervoza u finišu meča i mnogo spornih sudijskih odluka.

35. minut - Kalinić drži Zvezdu, ali se probudio Majk Džejms 63:59

33. minut - Zvezda promašila dve čiste kontre, srećom greši i Monako. Cirbes prekida agoniju 60:57

32. minut - Kalinić postiže poene za Zvezdu i prekida seriju Monaka 58:55

Treća četvrtina:

30. minut - Grešku Zvezde u napadu koristi Anđušić u kontri 56:53

29. minut - Moteijunas sa kapice reketa pogađa 54:53

28. minut - Neverovatna trojka Džejmsa sa devet metara, 52:52

27. minut - Trojka Lazića, Monako promašuje napad, Uskoković gubi loptu, Dialo kažnjava 49:52

26. minut - Kalinić siguran sa penala 47:49

25, minut - Dialo je nezaustavljiv poeni iz kontre 45:47

23. minut - Nakon poena Kalinića, Dialo postiže prve poene u za Monako u drugom poluvremenu 43:45

22. minut - Novi poeni nakon prodora fantastičnog Nejta Voltersa 41:43

21. minut - Volters nastavlja gde je stao, potom Kalinić trojka 41:41

Druga četvrtina:

20. minut - Novi poeni Voltersa, ali Dialo neumoljiv pod košem 39:34

18. minut - Nejt Volters 10 poen već, najefikasniji u Zvezdi 35:32

18. minut - Sjajna asistencija Anđušića za Moteijunasa 35:30

17. minut - Prekida je Li zakucavanjem, ofanzivan skok je veliki adut fizički dominattnih igrača Monaka 31:27

16. minut - Serija Zvezde 8:0, trojka Holinsa 29:27

Crvena zvezda, Monako

15. minut- Zvezda je zaigrala bolje, razigrali su Dobrić i Volters uz odličnog Kuzmića 29:24

13. minut - Trojke idu domaćina pogađa Vesterman, u narednom napadu Dobrić za dva na sistenciju Mitrovića 26:17

11. minut - Volters pogađa uz dodatno slobodno bacanje 21:15

- Legenda Zvezde Zoran Moka Slavnić slavi 72 rođendan

Prva četvrtina:

10. minut - Zvezda se muči u napadu, bez poena 4 minuta, Mitrović prekida lošu seriiju, međutim odmah trojka sa druge strane 21:12

8. minut - Serija Monaka 6:0, Dialo se ističe 16:10

6. minut - Anđušić trojka, Kuzmić dvojka 10:10

5. minut- Volters karakteristični flouter, pa Kalinić iz kontre 7:8

4. minut - Trojka Danila Anđušića o tablu iz teške pozicije, uzvraća Kuzmić iz reketa 5:4

2. minut - Kuzmić sa penala postiže prvi poen na meču 0:1

Zvezda počinje u petorci Volters, Kalinić, Holins, Davidovac, Kuzmić.

1. minut - Utakmica je počela

- Zvezda ima podršku u Kneževini

- Zanimljivo da je ekipu Monaka vodi Zvezdan Mitrović inače venčani kum Dejana Radonjića.

Zvezdan Mitrović, Dejan Radonjić, Crvena zvezda, Monako

- Crveno- beli su izašli na zagrevanje

Crveno-beli su u novo duplo kolo ušli nakon pobede protiv Mornara u teškom meču u Baru, a sledeći protivnik crveno- belih je Monako.

Utakmica dve ekipe sa identičnim učinkom (dve pobede i tri poraza) u Francuskoj je na programu u utorak od 19 časova.

"Ovaj ciklus je vrlo zahtevan, od Albe putovanje u Bar, danas nas očekuje novi put, sutra posle utakmice ponovo nas očekuje putovanje. Neki ritam koji je takav da iziskuje da koristimo slobodno vreme najbolje što možemo. Nema tu prostora za neke velike zahvate, već da skupimo snage i napravimo pripremu za mečeve sa Monakom i Armanijem. Prvo Francuska, Monako je osvajač Evrokupa, napravili su potpuno novi tim za ovu sezonu. Angažovanjem igrača poput Motejunasa, Tomasa, pa Džejmsa dali su jasan znak da je dobar tim nadograđen i da postoji kvalitet za dobar rezultat", rekao je trener Crvene zvezde i dodao:

Zvezda

Radonjić je otkrio i novi potencijalno veliki problem u ekipi.

"Već su dosta pokazali u dosadašnjem toku takmičenja, indiviualno jaki, Džejms je jedan od najboljh indiviudalca u ligi, atletski dobara ekipa i jasno je da nas očekuje težak zadatak u Monaku", istakao je Dejan Radonjić za klupski sajt i dodao da je Nikola Ivanović u izolaciji, ali da je nova briga Nikola Kalinić i lakša povreda koju je doživeo zbog koje je pod znakom pitanja njegovo igranje protiv Monaka.