ŽOCOV PARTIZAN GAZI REDOM: Crno-beli zgromili Turk Telekom pred grobarima u paklu Pionira VIDEO

2. kolo Evrokupa

1 / 8 Foto: @starsport

Košarkaši Partizana savladali su u utakmici 2. kola grupe A Evrokupa Turk Telekom rezultatom 85:59 (21:12, 20:22, 23:7, 21:18).

Tim Željka Obradovića je zabeležio drugu pobedu i zadržao maksimalan učinak, dok je turski tim doživeo prvi poraz.

Utakmica je odigrana u fantastičnoj atmosferi pred više od 6.500 gledalaca u hali "Aleksandar Nikolić".

Partizan je, nošen podrškom sa tribina, sjajno odigrao u odbrani. Velikom energijom je sveo rivala na mali broj poena, a kuriozitet je da su u trećoj četvrtini primili samo sedam poena.

Kevin Panter je postigao 19 poena, Alen Smailagić 13, Jam Madar 12, a Aleksa Avramović 10 poena u timu Partizana. Na drugoj strani Džonson je postigao 14, a Herison 13 poena.

Partizan će u trećem kolu dočekati Huventud, dok če Turk Telekom ugostiti ekipu Slaska.

Partizan, Turk Telekom, Evrokup

4. ČETVRTINA

40. minut - Trifunović uz faul postiže poene - 84:59.

39. minut - Donat uvećava stavku poena, uz prekršaj - 82:59.

38. minut - Jam Madar pogađa za tri - 82:55. Donat postiže nova svoja dva poena - 82:57.

37. minut - Madar sa penala postiže nove poene - 77:55. Donat zakucava - 77:53. Trifunović upisuje nove poene - 79:53.

36. minut - Ponovo je Donat na liniji penala, i ponovo polovičan - 74:51. Na drugoj strani Koprivica jedan od dva za 75:51.

35. minut - Donat sa linije penala postiže jedan poen - 74:50.

34. minut - Trifunović je ušao u igru, ima masku na licu zbog povrede. Upisuje se u listu strelaca - 74:49.

33. minut - Mur se diže na trojku i pogađa - 70:47. Njegovih osam poena. Elis smanjuje na 70:49. Njegovi prvi poeni. Ledej sa penala za 72:49.

32. minut - Herison postiže svoju novu trojku - 64:44. Panter uz prekršaj postiže nove poene - 67:44. Njegovih 19 poena. Džonson pogađa uz faul, smanjuje na 67:47.

3. ČETVRTINA

Sjajna četvrtina Partizana, crno-beli imaju fantastičnu energiju u odbrani, primili su samo sedam poena.

30. minut - Kontra Partizana, Ledej asistira za Pantera - 64:41.

29. minut - Rafalna paljba crno-belih, Mur sa ogromne razdaljine postiže trojku - 62:41.

28. minut - Smailagić pogađa trojku - 59:39! Njegovih 13 poena. Odmah i problem, Smailagić pravi četvrtu ličnu. Perez sa linije penala smanjuje na 59:41.

27. minut - Džonson je precizan uz prekršaj - 52:39. panter iz step beka pogađa - 54:39. Njegovih 14 poena. Zagorac je precizan, Partizan na 17 poena - 56:39.

26. minut - Avramović za tri! Partizan vodi 50:37. Požrtvovani Aleksa Avramović je dobio ovacije publike jer se bacio za jednu loptu. Sjajna energija crno-belih u odbrani. Panter donosi Partizanu najveću prednost u meču - 52:37!

25. minut - Deseti poen Pantera - 47:37.

24. minut - Herison trojkom prekida seriju rivala - 46:37.

23. minut - Madar nastavlja svoju seriju - 46:34.

21. minut - Madar trojkom otvara treću četvrtinu - 44:34.

Partizan, Turk Telekom, Pionir, grobari, navijači, Evrokup

2. ČETVRTINA

Smailagić je najefikasniji posle 20 minuta u Partizanu sa 10 poena. Panter je postigao devet poena, ali ima i tri lične greške kao i Smailagić. Sedam je postigao Avramović, a pet Ledej. U turskom timu Džonson je postigao devet poena, Demir osam, a Harison sedam.

20. minut - Demir postiže trojku iz velike udaljenosti uz zvuk sirene - 41:34. Velika greška crno-belih u odbrani.

19. minut - Kuruc nastavlja seriju Partizana - 41:28, serija 11:0. Deniz prekida seriju crno-belih - 41:31.

18. minut - Avramović je posle prekršaja oba puta precizan sa linije penala - 34:28. Ledej je siguran sa penala - 36:28. Partizan vraća solidnu prednost. Avramović vezuje tri poena - 39:28. Partizan je u seriji 9:0.

17. minut - Partizan dugo bez koša, problem su tri prekršaja Kevina Pantera. Demir smanjuje na 30:28. Smailagić na drugoj strani zakucava i prekida niz gostiju - 32:28.

16. minut - Herison postiže trojku, njegov sedmi poen i tajm-aut za Željka Obradovića - 30:26.

15. minut - Dalas Mur se upisuje u strelce - 30:21. Džonson koristi odbitak - 30:23.

14. minut - Smailagić vezuje pet poena - 28:19. Gejik pogađa dugu dvojku - 28:21.

13. minut - Džonson još jednom postiže poene, najefikasniji je u timu iz Ankare - 23:16. Smailagić iz pop-auta postiže trojku - 26:16. Deniz vraća trojku - 26:19.

12. minut - Gejik postiže prve poene - 23:14.

11. minut - Koprivica otvara drugu četvrtinu poenima, Partizan ima dvocifrenu prednost - 23:12.

1. ČETVRTINA

10. minut - Nije bilo poena u poslednjem minutu prve četvrtine - 21:12 za Partizan.

Panter je postigao devet poena. Smailagić i Ledej po tri u ekipi Partizana. Džonson sa pet i Harison sa četiri predvode turski tim.

9. minut - Panter je fauliran pri šutu za tri poena. Precizan je sva tri puta - 21:12.

8. minut - Partizan je promašio zicer, a Džonson smanjuje na 18:12. Gosti za sada dominiraju u skoku.

7. minut - Džonson pogađa pod faulom - 16:10. Ponovo je siguran Kevin Panter - 18:10.

6. minut - Kevin Panter je polovičan sa linije penala, a posle promašenog drugog Panter postiže trojku - 14:7. Madar se upisuje u listu strelaca - 16:7. Burak traži prvi tajm-aut na utakmici.

5. minut - Koprivica se upisuje u listu strelaca - 10:7.

4. minut - Demir postiže prvu trojku za gostujući tim - 6:5. Avramović odmah postiže nove poene za Partizan - 8:5. Herison sa zvukom sirene smanjuje rezultat - 8:7.

3. minut - Ledej postiže trojku - 6:0. Harison sa linije slobodnih bacanja postiže prve poene za turski tim - 6:2.

2. minut - Prva trojka na utakmici, Smailagić je strelac - 3:0.

Avramović, Panter, Kuruc, Smailagić i Ledej počinju za Partizan. na drugoj strani su Harison, Demir, Elis, Džonson i Ogut.

00:13

SVE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Crno-beli se zagrevaju za meč protiv Turk Telekoma

Košarkaši Partizana od 20.30 časova u hali "Aleksandar Nikolić" dočekuju Turk Telekom iz Ankare u utakmici 2. kola Evrokupa.

Tim Željka Obradovića je u 1. kolu slavio na gostovanju Hamburgu sa 106:97, dok je turski tim bio bolji od Bulonja iz Francuske na svom terenu sa 73:65.

Trener crno-belih, Željko Obradović, pred meč je poručio:

"Prva utakmica ispred naših navijača u Evrokupu i obaveza više da nastavimo u istom ritmu kao što smo igrali dosad, što znači najborbenije i do zadnjeg atoma snage. Od prve sekunde da probamo da igramo agresivnu odbranu, da budemo koncentrisani, ekipa Turk Telekoma je imala par veoma dobrih utakmica, istina je da su odigrali nešto slabije u pojedinim mečevima ali su otvorili Evrokup na veoma dobar način, pobedivši u prvoj utakmici kao domaćini i igrajući veoma dobro. Mnogo stvari odlučuju na jednoj utakmici, ali naša agresivnost od prve do zadnje sekunde je nešto što je najvažnije", završio je Obradović.

Krilo Partizana, Nemanja Dangubić, u susret utakmici izjavio je:

"Posle pobede u prvom kolu Evrokupa želimo da nastavimo pobednički niz. U goste nam dolazi iskusna ekipa i sigurno ćemo napraviti dobru pripremu kako bismo došli do još jedne pobede", istakao je Dangubić.

PARTIZAN - TURK TELEKOM Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Danijel Erezuelo, Marćin Kovalski, Maksim Buber

PARTIZAN: Kuruc, Panter, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Dangubić, Smailagić, Mur, Glas, Trifunović, Madar. Trener: Željko Obradović

TURK TELEKOM: Perez, Harison, Akar, Gejik, Demir, Dogan, Elis, Dokins, Džonson, Engindeniz, Ogut, Donat: Trener Burak Goren