ZVEZDA DEMOLIRALA PAO U GROTLU PIONIRA: Crveno-beli odigrali za Delije i na krilima Voltersa PONIZILI Grke kao nikada u istoriji!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Panatinaikos u utakmici 8. kola Evrolige rezultatom 81:48 (21:8, 18:18, 18:10, 24:12).

Veličanstvena igra Crvene zvezde! Srpski klub uništio je Panatinaikos sa čak 33 poena razlike. A, na tribinama se igralo 6.000 Delija...

Od prvog minuta na parketu dvorane "Aleksandar Nikolić" izabranici Dejana Radonjića počeli su da "grizu" po parketu. Bili su silno motivisani da dođu do pobede u Evroligi i pokažu svima da vrede. Uspeli su u tome!

Impresivno je izgledao crveno-beli tim u fazi odbrane. Gosti iz Atine nisu znali šta ih je snašlo. Stekao se utisak da im je svaki koš ravan postignutom golu. To je bila prepoznatljiva odbrana Zvezde.

Ono što je za razliku od prethodnih mečeva sada sjajno funkcionisalo je i napad! Predvođeni fantastičnim Voltersom, crveno-beli su igrali izuzetno tečno i rezultat toga je 81 poen.

Zvezda u Evroligi ima skor od tri pobede i pet poraza. U narednom kolu crveno-beli dočekuju Asvel.

Crvena zvezda - PAO 81:48 (21:8, 18:18, 18:10, 24:12)

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 18, Uskoković 2, Davidovac 8, Mitrović 8, Lazić 4, Kalinić 10, Dobrić 8, Holins 11, Simonović 5, Kuzmić 7.

Panatinaikos: Peri 2, Mejkon 15, Papajanis 8, Bokoridis, Papapetru 6, Ferel, Kaselakis, Vajt 2, Okaro 2, Evans, Mancukas, Sent Ros 10.

1 / 10 Foto: Starsport

KRAJ MEČA:

Četvrta četvrtina:

38. minut - Egzibicija crveno-belih, pogađa i Holins za tri 78:43

Zvezda

36. minut - Davidovac još jednom pogađa za tri, 73:41

35. minut - I Davidovac se upisao, i on za tri 68:38

33. minut - Dobrić pogađa trojku iz teške pozicije 65:38, Pao je potpuno razbijen

31. minut - Luka Mitrović otvara poenima iz reketa poslednju deonicu 59:36

Zvezda

Treća četvrtina:

29. minut - Holins u seriji, pogađa sa penala 55:36

27. minut - Holins pogađa sa poludistance 51:32, a potom i u narednom napadu nakon ofanzivnog skoka 53:34

Zvezda

25. minut - Kuzmić sjajan u reketu, uzvraća Sent Ros 47:30

23. minut - Fantastičan potez Kalinića, i pogodak uz faul 43:28

22. minut - Kuzmić polovičan sa penala 40:28

21. minut - Počelo je drugo poluvreme

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Popustila je koncentaracija crveno - belih u finišu, PAO koristi greške i smanjuje na 39:26

20. minut - Fantastična odbrana Zvezde, nova kontra i Luka Mitrović 39:20

19. mibnut - Proradio je i Ognjen Dobrić, nova trojka 37:20

18. minut - Simonović kao u najboljim danima, trojka 34:20

17. minut - Simonović prekida seriju bez poena sa obe strane, sjajan prodor 31:18

Zvezda

16. minut - Serija grešaka na obe strane.

15. minut - Volters prosto dominira fantastična asistencija za Kuzmića, 29:18

13. minut- Volters prekida loše minute Zvezde 23:14, potom Holins iz kontre 25:14

Zvezda

12. minut - Zakucavanje Flojda, Radonjić reaguje tajm-autom 21:14

11. minut - Nejtan prekida lošu seriju gostiju postiže trojku uz faul, 21:12

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Fantastična odbrambena četvrtina crveno-belih i svega osam primljenih poena

9. minut - Kalinić poentira uz faul, 21:8

8. minut- Sjajan prodor Dobrića i polaganje, 18:8

6. minut - Nakon serije Voltersa, vreme je za Kalinića, 4 vezana poena 14:6, trener gostiju reaguje tajm-autom.

5. minut- Volters postiže drugu, trojku i deseti vezani poen 10:6

Zvezda

4. minut - Nakon zakucavanja Sent Rosa Volters odgovara trojkom 5:6

2. minut - Volters postiže prve poene za Zvezdu na meču, nakon uvodnih poena Papajanisa 2:2,

Meč je počela petorka Volters, Dobrić, Lazarević, Kalinić i Kuzmić.

1. minut- Utakmica je počela

Zvezda

- Fantastičnu koreografiju napravili su navijači Zvezde uoči meča.

Trener košarkaša Zvezde Dejan Radonjić očekuje težak meč protiv Panatinaikosa u 8. kolu Evrolige.

"Čeka nas meč protiv dobre ekipe koja ima kvalitet kao i sve evroligaške ekipe. U dosadašnjim mečevima su pokazali kako mogu da igraju, savladali su i prvaka Evrope Efes i to prilično ubedljivo. Imaju igrače koji mogu mnogo toga da urade na obe strane terena", rekao je Dejan Radonjić u najavi meča.

"Moramo da budemo spremni da "čitamo" odbrane, da zadržimo nivo u defanzivi koji je prisutan bio do sada. Sve što smo prošli do sada, uz ogromnu problematiku i izostankom igrača, kod nas to dosta dugo traje. Bez obzira na sve to, respektujemo protivnika i želimo da sa našim navijačima pružimo dobru igru u što dužim intervalima i da osvojimo bodove."

Doneo je i loše vesti, one glase da Ivanović neće igrati, iako je bilo najavljeno da bi mogao da odigra koji minut u ovoj veoma bitnoj utakmici Evrolige.

"Ivanović i Vajt su odsutni. Lazić je odradio trening, očekujem da će biti u timu i da će dati doprinos i da će zajedno sa saigračima odigrati kvalitetan meč protiv dobrog rivala", kaže Radonjić.

Ova dva tima su odigrala i pripremni međusobni duel pred početak ove sezone i tada je slavio tim Dejana Radonjića.

Dejan Radonjić

"Pogrešno je praviti komparaciju sa tim, pre svega zbog različitih trenutaka. Puno toga se dogodilo od tada, svako se na svoj način gradio kroz svoje lige. Oni su igrali sasvim dobro, pripremamo se analizirajući sve što su do sada uradili. Moramo da budemo spremni da 40 minuta pružimo igru koja je potrebna za pobedu", istakao je on.

I dalje se govori o zgusnutom rasporedu i putovanjima.

"Ne može raspored da bude isti kao što je bio, sada je ovakav. Taj period koji je bio od četiri meča u osam dana je bio samo deo, imali smo 11 mečeva u celom oktobru. Čak i da smo svi bili kompletni bilo bi teško. Pokušali smo da uradimo sve što je moguće, uslovi nisu bili idealni, zbog opterećenosti igrača. Kroz rad smo pokušali da uradimo to što smo uradili da bismo u četvrtak bili dovoljno dobri da možemo da igramo zadovoljavajući meč", rekao je Radonjić.

Utakmica počinje u 18h u hali Aleksandar Nikolić.