ZVEZDA POSLE DRAME SLAVILA U BRATSKOM DERBIJU: Crveno-beli na krilima Delija SLOMILI favorizovani Olimpijakos!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Olimpijakos u utakmici 14. kola Evrolige rezultatom 81:76(19:15, 17:23, 20:15, 25:23)

Crveno-beli su upisali šestu pobedu od početka takmičenja, dok grčki tim sada ima skor 9/5.

Zvezdu je do pobede vodio Nikola Kalinić sa 25 poena, Luka Mitrović je dodao 12, Dejan Davidovac 11, dok su Nikola Ivanović i Nejt Volters utakmicu završili sa po deset poena.

U redovima Olimpijakosa najbolji je bio Tajler Dorsi sa 18 poena, dok su Saša Vezenkov i Kostas Slukas ubacili po 12.

Zvezda je bila u prednosti 19 minuta prvog poluvremena, najveća razlika iznosila je sedam poena, ali je Olimpijakos u finišu druge deonice uspeo da sustigne i prestigne crveno-bele i da na veliki odmor ode s vodjstvom 38:36.

U tvrdom i neizvesnom drugom poluvremenu bolje se snašla ekipa Zvezde, koja je meč prelomila u samom finišu kada je posle poena Voltersa, Kalinića i Branka Lazića otišla na nedostižnih 78:70.

Košarkaši Zvezde u narednom kolu Evrolige dočekuje Barselonu, dok će Olimpijakos ugostiti Bajern iz Minhena.

1 / 11 Foto: Starsport

KRAJ MEČA:

Četvrta četvrtina:

- KRAJ, velika pobeda Zvezde!

40. minut - Kalinić pogađa 80:73, Dorsi trojka 80:76

39. minut - Lazić pogađa za tri 78:70, euforija u Pioniru

38. minut - Kalinić postiže, možda i ključne poene 75:70

37. minut - Slukas je trojkom vratio egal, potom Volters, pa nakon dobre odbrane i Mitrović u narednom napadu 73:69

Zvezda

36. minut - Razigrao se Slukas, ali Volters trojkom doneo prednost, a potom Kalinić za dva 69:66

34. minut - Probudio se Printezis, novi poeni, potom Mitrović siguran sa penala 62:62

33. minut - Volters pogađa nakon prodora, uzvraća Printezis 58:60

32. minut - Vokap pogađa za tri, 56:58

31. minut - Slukas sa penala postiže prve poene u poslednjem kvartalu 56:55

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Kalinić pogađa tri bacanja nakon tehničke greške klupi gostiju 56:53

30. minut - Odlične odbrane na obe strane, ali loša rešenja u napadu

28. minut - Kalinić konačno poentira za Zvezdu 51:53

26. minut - Seriju promašaja prekida Tajler Dorsi trojkom 49:51

24. minut - Majstorija Kalinića, uzvraća Vezenkov 47:48

23. minut - Davidovac opet za tri, ali vraća Dorsi 45:46

22. minut - Lazić pogađa uz faul 42:43

21. minut - Drugo poluvreme počelo je trojkama, Mezenkov za goste, Davidovac za domaće 39:41

Zvezda

Druga četvrtina:

19. minut- Pogađa Kalinic iz teške pozicije, nakon izvrsne timske akcije, uzvraća Slukas trojkom 36:38

18. minut - Larenzakis pogađa za tri 34:33, Radonjić tajm aut.

17. minut - Kalinić, druga trojka, 32:28, a onda nakon kontre i asistencije Markovića pogađa i za dva 34:28

15. minut - Još jedan sjajan poen Mitrovića nakon okreta 28:23, ali Micikis je trojkom ohladio Pionir 28:26

13. minut - Sjajna akcija Zvezde, Marković za Mitrovića 23:21, uzvraća Slukas 23:21, a potom Ivanović za tri 26:21

11. minut - Martin postiže prve poene u drugoj četvrtini, uzvraća Mitrović nakon finte i asistencije Ivanovića 21:17

Zvezda

Prva četvrtina:

9. minut - Vezenkov pogađa nakon ofanzivnog skoka, uzvraća Ivanović sa penala 19:15

8. minut - Olimpijakos je krenuo šut i Dorsi pogađa za tri, 17:13

7. minut - Poentira Kuzmić iz reketa, nakon lepe akcije 14:7, uzvraća Vezenkov trojkom 14:10, a onda Kalinić iz teškepozicije takođe za tri 17:10

5. minut - Papanikolau postiže prvu trojku za goste 9:5, uzvraća Holins istom merom, 12:5

3. minut - Pogađa Davidovac, 4:2, potom nakon dobre odbrane i za tri 7:2

1. minut - Kuzmić postiže prve poene na meču, 2:0

1. minut - Utakmica je počela

- Zvezda kreća u petorci Volters, Davidovac, Lazić, Kalinić i Kuzmić

Zvezda

- Sjajna atmosfera u Pioniru, ori se pesma Delija

Zvezda

Trener crveno-belih Dejan Radonjić bio je izuzetno oprezan u najavi meča.

"Veliki izazov za nas, Olimpijakos je jedan od najboljih timova Evrope u ovom trenutku, to su i pokazali u dosadašnjem delu takmičenja u Evroligi, u sjajnoj su formi", rekao je danas trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić uoči sutrašnjeg duela protiv Olimpijakosa u okviru Evrolige

Detaljnije je analizirao grčkog velikana

"U utakmicama koje su odigrali pokazali su da sa razlogom mogu da očekuju puno toga. Težak meč je pred nama, Olimpijakos je ekipa koja je puna kvaliteta i iskustva, savladali su u poslednjim mečevima na dva gostovanja Uniks u Rusiji i ubedljivo Armani u Italiji , što znači da moramo da budemo na visokom nivou", dodao je trener crveno belih i okrenuo se zdravstvenom biltenu koji ponovo nije najbolji.

"Vajt neće biti u timu. Od utakmice sa Cibonom Holins nije trenirao, ima povišenu temperaturu i malaksalost, na svu sreću nije korona, ali ne znamo da li će biti spreman, ostali momci su tu" zaključio je trener Crvene zvezde.

Utakmica je na programu u hali "Aleksandar Nikolić" od 19 časova.