NEUBEDLJIVI PARTIZAN IZBORIO PROLEĆE U EVROPI: Crno-beli remizirali sa Anortozisom, debitantski gol Milovanovića u Evropi VIDEO

Crno-beli uz puno muka izborili nastavak takmičenja

1 / 12 Foto: @starsport

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Anortozisom u Beogradu 1:1 (1:1) u utakmici šestog kola grupe B Lige konferencija.

Crno-beli su remijem obezbedili drugo mesto u grupi i samim tim proleće u Evropi.

Gent je obezbedio prvo mesto sa 13 bodova, Partizan je osvojio osam, Anortozis šest, a Flora pet bodova.

Partizan je očajno odigrao, ali izborio pozitivan rezultat.

Crno-beli su poveli golom Milovanovića u 20. minutu. Mladom napadaču Partizana je ovo debitantski gol u Evropi. Lepo je reagovao na centaršut sa leve strane i glavom poslao loptu u mrežu. Milovanović je dobio šansu umesto prvog napadača Rikarda Gomeša koji je bio van tima zbog bolesti.

Anortozis je izjednačio iz penala u 33. minutu. Veliki kiks je napravio golman Popović, koji je promašio loptu i faulirao Deletića. Strelac je bio Hristodopulos.

Partizan će 13. decembra saznati ime rivala u plej-of fazi koja se igra u februaru. Crno-beli će u dvomeču igrati protiv trećeplasirane ekipe iz Lige Evrope i biće u povlašćenom šeširu.

Adria Media

2. POLUVREME

90. minut - Smrzla su se srca navijačima Partizana. Anortozis je bio u ozbiljnom naletu, Hristof je šutirao sa oko 15 metara, lopta je pogodila Vardu i odbila se pored stative u gol autu

89. minut - Izmena u Partizanu, ponovo dvostruka, Miletić i Živković menjaju Uroševića i Jojića. Totalna defanziva Partizana.

88. minut - Lutovac šutira sa 20-tak metara iskosa sa desne strane, lopta odlazi pored gola.

87. minut - Korner za Partizan, ali ništa od šanse za gol.

86. minut - Šansa za Anortozis, Hušbauer je ušao u šesnaesterac ali je slabo šutirao.

81. minut - Korner za Partizan, ali faul u napadu posle ubačaja.

78. minut - Izmena u gostujućem timu, Korea umesto Antoniadesa u preostalom vremenu.

76. minut - Novi prodor crno-belih po desnoj strani i ponovo loš centaršut u ključnom trenutku.

Utakmica je na kratko prekinuta zbog povrede dvojice fudbalera, po jednog na obe strane. Milovanović i Antonijadis su se sudarili, a deblji kraj je izvukao gostujući fudbaler.

73. minut - Kontra Partizana po desnoj strani, Lutovac je pokušao da centrira ka Milovanoviću, ali je blokiran.

70. minut - Nova izmena u Anortozisu, ušao je Hristofi, a izašao Deletić.

Partizan, Anortozis

69. minut - Izmena u Anortozisu, Kačarava ulazi u igru, izašao je Hristodolopulos. Kačarava je klasičan napadač, pa je jasna namera gostujuće ekipe.

Naterenu trenutno nema ozbiljnijih dešavanja, ali je na tribinama zanimljivo. Kiprani takođe imaju podršku sa tribina, pa su se u jednom momentu dovikivali grobari i navijači Anortozisa povicima "Srbija - Kipar".

65. minut - Šćekić je dobio žuti karton zbog starta sa leđa.

62. minut - Stanojević vrši dvostruku izmenu. Holender ulazi u igru umesto Meniga, a Lutovac umesto Jovića.

61. minut - Opasan kontranapad Partizana, u jednom trenutku je bilo 3 na 1, ali je Jojić sporo reagovao, pa je šansa propala.

58. minut - Korner za Partizan, gužva pred golom Kiprana, ali bez promene rezultata.

56. minut - Miljković je ostao sam po desnoj strani, ali je loše centrirao. U nastavku je Menig petljao ispred šesnaesterca Anortozisa i izgubio loptu.

55. minut - Opasnost po gol Partizana, gosti su imali korner, Saničanin je blokirao šut, potom je Popović odbranio drugi šut.

52. minut - Prvi opasniji napad Partizana, Miljković međutim, ne stiže do lopte.

50. minut - Anortozis je stvorio prvu priliku u drugom poluvremenu. Popović je na neobjašnjih način ostao sam na desetak metara od gola Partizana, ali je loše šutirao.

Dve izmene na početku drugog poluvremena, u Partizanu Šćekić ulazi umesto Pavlovića, a kod gostiju Popović umesto Joanoa.

Marko MIlovanović, Partizan, Anortozis

1. POLUVREME

45. minutu - Kakva šansa za Partizan! Urošević je izašao "jedan na jedan" sa golmanom gostiju, ali nije uspeo da ga savlada. Šteta, šteta...

44. minut - Saničanin je u poslednjem momentu otklonio potencijalno veliku opasnost pred golom Popovića. Gosti prete u završnici prvog poluvremena.

38. minut - Crno-beli imaju inicijativu posle gola Kiprani, ali nisu konkretni u završnici.

33. minut - GOOOl! Izjednačenje u Humskoj, gosti iz penala stižu do gola. Hristodopulos.

33. minut - Penal za Anortozis! Velika greška golmana Popovića koji je istrčao i promašio loptu.

25. minut - Partizan je mogao da duplira rezultat, Pavlović je ušao u šesnaesterac, ali je golman Kiprava uspešno intervenisao.

20. minut - GOOOL! Marko Milovanović donosi Partizanu vođstvo! Njegov prvi evropski gol! Lep centaršut sa leve strane, Milovanović glavom pogađa.

16. minut - Greška odbrane Partizana, sjajna prilika za Anortozis, ali još sjajnija odbrana Popovića. Šutirao je Deletić.

15. minut - Zanimljiva scena u Humskoj, pas je utrčao u teren i prekinuo utakmicu na kratko. Fudbaleri Anortozisa

9. minut - Milovanović je propustio prvu priliku za Partizan.

6. minut - Deletić je bio u napadu Anortozisa, ali je Popović bio brži.

4. minut - Prva akcija crno-belih, Milovanović ne uspeva da stigne do lopte za priliku.

Tek nekoliko hiljada ljudi je u Humskoj na meču odluke.

Počela je utakmica. Partizan igra u belim dresovima i u prvom poluvremenu napada ka južnoj tribini.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević pripremio je veliko iznenađenje pred meč odluke. Najbolji strelac ekipe Rikardo Gomeš nije u timu, a priliku u napadu je dobio mladi Milovanović.

Marko Milovanović, Partizan

Partizan - Anortozis

Stadion: FK Partizan. Kapacitet: 29.775 (pola od toga zbog korone). Sudija: Đorđi Kruašvili (Gruzija)

Partizan (4-2-3-1): Popović - Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Jojić, Zdjelar - Pavlović, Jović, Menig - Milovanović. Trener: Aleksandar Stanojević. Klupa: Stevanović, Holender, Baždar, Živković, Šćekić, Ostojić, Štulić, Terzić, Miletić, Lutovac, Smiljanić.

Anortozis (4-3-3): Tzur - Hambartsumjan, Arađuri, Antoniades, Anderson Koria - Joanu, Artimatas, Hušbauer - Deletić, Hristodopulos, Varda. Trener: Temur Kecbaja. Klupa: Lorija, Rušijas, Avram, Kačarava, Popović, Bušuladžić, Korea, Hristofi, Hrisostomu

Fudbaleri Partizana imaju jasnu računicu kada je u pitanju krajnji plasman u grupi B Lige konferencije.

Crno-belima je dovoljan i bod kako bi dočekali proleće u ovom takmičenju.

Tim Aleksandra Stanojevića je trenutno drugi na tabeli sa sedam bodova, dva više u odnosu na večerašnjeg rivala, kiparski Anortozis na stadionu u Humskoj od 18.45 časova.

Činjenica da i rival ima svoje šanse za prolazak, a to je isključivo pobeda, tera na oprez, isto kao i sveže rane protiv Augzburga 2015. i AZ Alkmara 2019. godine. Međutim, iz tabora crno-belih najavljuju da kalkulacije neće biti.

– O tome da je bod dovoljan razmišljaćemo u 85. minutu, dotle... nećemo. Samo na pobedu - poručio je Stanojević.

Partizan je sredinom septembra u Nikoziji relativno lako izašao sa Kipranima i slavio sa 2:0.

Domaći tim će biti oslabljen, jer nema Bibarsa Natha, Lazara Markovića i Danila Pantića.

Ukoliko zadrže drugo mesto, crno-beli će igrati u plej-of fazi koja je na programu u februaru 2022. godine. Žreb za ovu rundu je 13. decembra, a osam drugoplasiranih klubova imaće povlašćen status u žrebu i igraće protiv osam trećeplasiranih ekipa iz Lige Evrope.