PARTIZAN SE PROVUKAO KROZ IGLENE UŠI: Crno-beli u finišu slomili otpor Studentskog centra u Podgorici

16. kolo

Košarkaši Partizana savladali su SC Derbi u Morači u okviru 16. kola ABA lige rezultatom 93:83.

Crno-beli su na startu 2022. godine zabeležili tri uzastopne pobede nad Zadrom, Splitom i Trentom u Evrokupu.

Panter je predvodio Partizan sa 17 poena, Mur je postigao 15 poena, Avramović 14, a Ledej i Lesor po 12 poena.

U domaćem timu Kamenjaš je postigao 20 poena, Edvards 18, Slavković 13, a Magi i Pavlićević po 10.

Partizan je trenutno prvi na tabeli sa 13 pobeda i dva poraza, a Studentski centar je zabeležio pet pobeda i devet poraza i zauzima 10. poziciju.

U narednom kolu Partizan će dočekati Cibonu, dok će Studentskom centru gostovati Split.

Partizan, Studentski centar

4. ČETVRTINA

40. minut - Partizan je u finišu stigao i do ubedljivog trijumfa.

39. minut - Trojka Ledeja, Partizan ima četiri poena viška - 86:82.

37. minut - Mur trojkom donosi tri poena viška Partizanu - 81:78.

36. minut - Panter i Koprivica vraćaju vođstvo Partizanu - 74:72.

33. minut - Panter trojkom donosi prednost Partizanu - 68:67. Crno-beli su u seriji 7:0.

31. minut - Avramović trojkom otvara poslednju četvrtinu - 67:64 za domaći tim.

3. ČETVRTINA

30. minut - Studentski centar ne posustaje, domaći su u finišu treće četvrtine uz pomoć odličnog ofanzivnog skoka ponovo stekli prednost - 67:61.

27. minut - Mur je sa pet vezanih poena vratio crno-bele sa ivice ambisa u egal - 56:56.

24. minut - Četvrtu trojku za Partizan je postigao Mur - 54:50. Ali Partizan loše igra u odbrani.

23. minut - Slavković nastavlja sjajan početak domaćeg tima - 52:44! Obradović mora da traži tajm-aut!

22. minut - SC Derbi je stigao do maksimalnih pet poena prednosti posle poena Slavkovića - 47:42.

2. ČETVRTINA

20. minut - Domaći tim je uspeo ponovo da preokrene rezultat i na poluvremenu stekne dva poena prednosti - 43:41.

16. minut - Trojkom Mura Partizan posle dužeg vremena stiže do vođstva - 36:33.

14. minut - Partizan nikako ne uspeva da zaustavi domaći tim, Edvards novim poenima drži Studentski centar u vođstvu - 31:29.

1. ČETVRTINA

10. minut - Partizan je u prvoj četvrtini primio 24 poena, pa Željko Obradović nikako ne može da bude zadovoljan.

9. minut - Domaći tim je postigao tri trojke u kratkom periodu i preuzeo prednost - 22:18.

6. minut - Mini serija Partizana 7:0 za vođstvo 13:9. Ledej trojkom donosi svom timu četiri poena prednosti.

3. minut - Dobro je utakmicu otvorio Matijas Lesor i postigao prva četiri poena za svoj tim - 4:4.

Partizan je u Moraču stigao sa samo 10 košarkaša, zbog problema sa koronom.

SC: Magi, Pavlićević, Ivanović, Slavković, Hadžibegović, Starovlah, Vujisić, Baćović, Edvards, Ilić, Kamenjaš, Bujukčangaz.

PARTIZAN: Panter, Ledej, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

Košarkaši Partizana u utakmici 16. kola ABA lige gostuju Studentskom centru u Podgorici.

Četa Željka Obradovića je trenutno na drugoj poziciji sa 12 pobeda u 14 utakmica. Studentski centar je na 11. mestu sa pet pobeda u 13 utakmica.

U prvom delu sezone crno-beli su u Beogradu bili ubedljivi sa 79:57.

"Još jednom, dobro je da ćemo da igramo utakmicu. U ovoj situaciji kada se odlažu utakmice i u lokalnim prvenstvima po Evropi, za nas je dobro da nastavimo u tom ritmu u kom smo. Da igramo, naravno sa velikim poštovanjem prema ekipi Studentskog centra, zato što su i ovde na utakmici koju smo igrali, i tokom cele lige, pokazali da mogu da igraju veoma dobro. Tako da će to zahtevati da odigramo ozbiljnu utakmicu i budemo koncentrisani od prvog do poslednjeg minuta", rekao je Željko Obradović.