ZVEZDA STOTKOM RAZBILA FMP: Crveno-beli nadomak sedme uzastopne titule prvaka Srbije!

košarkaška liga srbije

Košarkaši Crvene zvezde u dvorani "Aleksandar Nikolić" deklasirali FMP sa 110:71, u prvom meču finalne serije Košarkaške lige Srbije

Crveno-beli su bili dominantni u prvom meču finalne serije Košarkaške lige Srbije, ubedljivo savladavši goste iz Železnika: Crvena zvezda - FMP 110:71. U lepoj atmosferi pred oko 4.000 gledalaca u beogradskom "Pioniru", izabranici Dejana Radonjića su opravdali ulogu apsolutnog favorita i sve je već bilo rešeno na poluvremenu, kada je domaćin imao 24 poena prednosti.

Razlika u klasi je bila očigledna od samog početka, a kako je prvak ABA lige pojačavao gas, tako se i povećavala prednost. Zanimljivo je da je Zvezda prvu trojku postigla tek sa zvukom sirene na kraju poluvremena, kada je iz teške pozicije bio precizan Ognjen Dobrić, pa i to potvrđuje koliko su crveno-beli zapravo kvalitetniji od ekipe iz Železnika.

Najbolji učinak u domaćem timu imao je Ognjen Kuzmić sa 17 poena i sedam skokova, Ognjen Dobrić je dao 14, dok je Nikola Ivanović zabeležio 13 poena i devet asistencija.

U ekipi iz Železnika bolji od ostalih je bio Danilo Tasić sa 19 poena, sedam skokova i četiri asistencije, Nenad Nerandžić je dodao 16, a Marko Radonjić 14 poena.

Izabranici Dejana Radonjića su posle trijumfa i odbrane titule u regionalnoj ABA ligi, praktično nadomak da i sedmi put uzastopno postanu prvaci Srbije! Crveno-beli su i pred "triplom krunom", jer su pored ABA lige, slavili i u Kupu Radivoja Koraća.

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice, pobede Crvene zvezde sa 39 razlike.

36. minut - poeni Cibesa za vođstvo od 40 razlike - 103:63

33. minut - nova trojka Ognjena Dobrića - 90:54

32. minut - Zvezda nastavlja da dominira, prednost sve veća, Tasić poentira za FMP - 84:54

Treća četvrtina:

30. minut - efektni poeni sjajnog Kuzmića za kraj treće četvrtine - 79:52

29. minut - opet trojka Ognjena Dobrića u meču za koji se i pre početka pretpostavljalo da neće biti nikakve neizvesnosti - 75:50

25. minut - Siguran šut Stefana Markovića za tri poena - 62:41

24. minut - zbog povrede teren napušta Zvezdin Amerikanac Holins!

22. minut - kao i u prethodnoj deonici i ova počinje serijom 4:0 za goste iz Železnika - 53:33

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena, u redovimka crveno-belih najefikasniji Ognjen Kuzmić sa 12, dok su Luka Mitrović i izvrsni Amerikanac Eron Vajt dali po 9 poena.

20. minut - prva, ali i veoma atraktivna trojka Ognjena Dobrića uz zvuk sirene - 53:29

18. minut - poeni i iskoriščćeno dodatno slobodno bacanje za Vajta - 46:24

16. minut - rampa Nikole Kalinića pod košem Crvene zvezde!

15. minut - Povećava se prednost crveno-belih, Lazarević siguran, pa potom Mitrović na atraktivan način - 37:22

14. minut - Holins siguran iz slobodnih bacanja za prvu dvocifrenu prednost - 32:22

12. minut - serija gostiju iz železnika od 4:0 - 24:22

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine, šet poena prednosti za crveno-bele

9. minut - Stefan Lazarević precizan, Zvezda vodi - 22:16

8. minut - Solo prodor Nikole Ivanovića - 20:14

7. minut - Lepu akciju košarkaša Zvezde završava Kuzmić zakucavanjem - 18:10

6. minut - Poeni Kuzmića, ispravlja Davidovca - 14:8

3. minut - Trojka Radonjića za smanjenje prednosti domaćina - 8:5

2. minut - Odmah evidentna razlika u klasi u korist crveno-belih - 6:0

KK Crvena zvezda

1. minut - Meč u "Pioniru" je počeo, Zvezda postiže prve poene - 2:0

00:21

Atmosfera u Pioniru na finalu KLS

U Pioniru ima oko 4.000 gledalaca, gotovo svi su navijači Crvene zvezde!

Pred nama je sama završnica košarkaške sezone u Srbiji. Ostalo je još samo da se odigra finale Košarkaške lige Srbije. U finalu se sastaju se Crvena zvezda i FMP, a u prvom meču u petak u "Pioniru" (19.00), domaćini su crveno-beli.

Finalna serija igra se na dve pobede.

Zvezda je veliki favorit i ima priliku da osvoji sedmu uzastopnu titulu. Crveno-beli su državni šampioni bili ukupno 21 put. FMP nikada nije bio državni prvak.

Zvezda je na putu do finala pobedila Megu, i to posle tri utakmice, rezultatom 2:1. FMP je bio slobodan u polufinalu, pošto je Partizan odustao od takmičenja, nezadovoljan propozicijama!

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić izjavio je da njegov tim spremno dočekuje FMP u prvoj utakmici finala plej-ofa.

- Ulazimo u samu završnicu sezone i svu energiju koju imamo i koja nam je ostala moramo da usmerimo ka tome da odigramo čvrsto, koncentrisano, odgovorno kako bi došli do uvodne pobede u ovom finalu - rekao je Radonjić.

Njegov kolega iz FMP-a Nenad Stefanović naveo je da misli da je njegov tim pokazao da ima kvalitet tokom sezone.

- Mislim da smo tokom sezone pokazali veliki kvalitet da smo sa svima igrali konkurentno bez obzira na sastav koji smo imali u tom trenutku. Nikome nismo pretili, ni timovima koji su u našem rangu, a kamoli timovima koji su favoriti. Naša želja je da vidimo posle 44 dana pauze kako izgledamo na terenu i naravno da nam je želja da pobedimo. Ukoliko budemo imali i promil šanse siguran sam da ćemo to uraditi, ali znamo jako dobro ko je favorit i protiv kakvog tima igramo - rekao je Stefanović.

Druga utakmica finalne serije biće odigrana u Železniku, u nedelju od 20 časova.