Košarkaši lako sa Slovačkom, misle na Estoniju

Kvalifikacije za Eurobasket

Ukoliko savlada Estoniju u Talinu i Izrael u Beogradu, Srbija će na Eurobasket otići kao drugi tim "A" grupe

Košarkaši Srbije bez problema su rešili meč osmog kola grupe A protiv Slovačke i nastavili su da se nadaju drugom mestu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Sloveniji 2013. godine - 87:62 (22:10, 20:15, 23:19, 22:18).

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Nemanja Nedović, koji je sjajno iskoristio ukazanu priliku i upisao 20 poena. Dvocifren učinak imao je Nemanja Bjelica sa 11 poena, pet skokova i tri ukradene lopte, kao i Zoran Erceg i Vladimir Štimac sa 10 poena. Štimac je upisao i devet skokova. Kod Slovaka najbolji je bio Martin Bilik sa 16 poena. Srbija u subotu gostuje u Estoniji, a tri dana kasnije u Beogradsku arenu stiže Izrael.

Pre početka meča u Zrenjaninu himna Srbije nije intonirana, ali je više od 2500 ljudi otpevalo "Bože pravde".

Drugo poluvreme

Raznovrsnost u igri nastavila se i u nastavku susreta, redom su koš Slovaka pogađali Nedović, Bjelica, Erceg, Teodosić, a posle mini serije od 6:0, Srbija je imala i 26 poena prednosti - 63:37. Ipak, Slovaci su reagovali i najvećom serijom u meču (7:0), uspeli da se spuste na malo prihvatljivijih "-20".

Selektor Dušan Ivković je i u poslednjoj četvrtini nastavio da ravnomerno deli minutažu akterima, kako bi ostavio tim svež za predstojeće i odlučujuće mečeve sa Izraelom i Estonijom, a susret sa Slovačkom je rutinski priveden kraju konačnim rezultatom 87:62.

Prvo poluvreme

Naš tim počeo je duel veoma razigrano. Trojke su ubacili Rašić i Bjelica i trener Slovačkeje posle tri i po minuta morao da zatraži tajm-aut (9:0). Slovaci su se na trenutak konsolidovali nakon minuta odmora, ali tim selektora Dušana Ivkovića je bez većih problema održavao dvocifrenu prednost i nakon prvih deset minuta imao je vođstvo 22:10.

Početkom druge četvrtine ponovo su na površinu isplivale slabosti naše selekcije. Štimac je odlično iskoristio svoje minute, ali odbrana naše selekcije nije bila na nivou pa su Slovaci u 14. minutu smanjili na minus šest (26:20). Selekcija Srbije se ipak brzo uozbiljila i do kraja poluvremena praktičnp i rešila pitanje pobednika, ako se ono uopšte i postavljalo.

Šest brzih poena ubacio je Nedović, Bjelica je nastavio u odličnom ritmu, a napokon smo nekoliko lakih poena postigli i iz kontra napada. Sve to je donelo ubedljivoj prednosti Srbije nakon 20 minuta (42:25).

Srbija Slovačka 87:62 (22:10, 20:15, 23:19, 22:18).

SRBIJA: Teodosić 3, Tepić 6, Rašić 7, Paunić, Bjelica 11, Savanović 8, Krstić 3, Anđušić 5, Erceg 10, Mačvan 4 (8 sk), Nedović 20, Štimac 10 (9 sk).

SLOVAČKA: Pandula 8, Vido 4, Jas 1, Bilik 16, Vojtek 9, Sikora, Moravek 4, Batka 6, Mrvis 5, Nuber 9.