MOĆNA SRBIJA NA KRILIMA NESTVARNOG JOKIĆA DEMOLIRALA NEMAČKU: Pešićevi Orlovi u velikom stilu osvojili Superkup (VIDEO)

turnir u hamburgu

Košarkaši Srbije na ubedljiv način su osvojili košarkaški Superkup u hamburgu, jer su u finalu savladali domaćina Nemačku sa 83:56 (24:13, 14:18, 27:10, 18:15). Utakmicu je obeležio dvostruki uzastopni MVP igrač NBA lige Nikola Jokića, koga su Nemci u čudu gledali i divili se njegovim koševima, asitencijama, skokovima i atraktivnim potezima.

Upravo, na krilima Jokića, Srbija predvođena iskusnim selektorom Svetislavom Pešićem je pokazala da ima veoma moćan tim, kadar da ponovo bude na svetskom i evropskom vrhu. Jokić je bio nestvarno nadmoćan, jednostavno Nemci mu nisu mogli ništa, a veoma zapaženi su bili prvi plejmejker Vasilije Micić i centar Nikola Milutinov.

Najefikasniji u pobedničkoj selekciji bio je centar Denvera Nikola Jokić sa 22 poena, uz pet skokova, Vasilije Micić je dodao 14 poena, dok je poen manje upisao Nikola Milutinov, uz sedam skokova.

U domaćoj reprezentaciji bolji od ostalih je bio Andreas Obst sa 12 poena, a Johanes Timan je postigao devet poena.

Srbija je od početka kontrolisala utakmicu, a najveću razliku imala je u četvrtoj četvrtini (72:43).

Italija je ranije u borbi za treće mesto pobedila Češku sa 96:80.

Selekcija Srbije će u četvrtak u "Beogradskoj areni" odigrati prvi meč druge runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023., a protivnik je reprezentacija Grčke.

Nemačka - Srbija 56: 83 (31:38)

Dvorana: Berklikard arena u Hamburgu.

Srbija - Prva petroka: Lučić, Micić, Dobrić, Kalinić, Jokić - Davidovac, Marinković, Ristić, Jokić, Jagodić-Kuridža, Gudurić, Jaramaz, Simanić, Milutinov. Selektor: Pešić.

Nemačka - Prva petorka: Lo, Holac, Kracer, Fohman, Vagner - Vejler-Beb, Botterman, Tajman, Šiling, Jalou, Obst, Sengfelder, Kramer. Selektor: Herbert.

TOK UTAKMICE:

Četvrta četvrtina

8. minut - Prvi poeni Boriše Simanića iz slobodnih bacanja - 51:76

4. minut - Trojka Loa, ali je to slaba vajda za potpuno razbijeni nemački toim - 46:72

2. minut - trojka Jagodića-Kuridže, koji se takođe ističe dobrom igrom - 43:70

1. minut - Početak poslednje deonice u znaku centra Srbije Milutinova - 41:67

Treća četvrtina

Završena je treća četvrtina, koju su apsolutno obeležili košarkaši Srbije

10. minut - Brz kontanapad i laki poeni Marinkovića, pa potom i njegova trojka - 41:65

8. minut - atraktivna rampa centra Milutinova, koji pokazuje da će uz Jokića biti velika uzdanica pod košem, pa na drugoj strani zakucavanje - 41:60

4. minut - Druga lična greška Nikole Jokića

4. minut - Micić pogađa trojku, drugi "dvocifreni" u timu Srbije sa 10 poena - 36:48

3. minut - Poeni Jokića i realizovano dodatno slobodno bacanje, njegova 22 poena - 33:45

1. minut - koš Jokića "iz koraka", njegovih 17 poena, pa ubrzo i 19 - 31:42

1. minut - Počela je treća četvrtina, petorka Srbije kao i na početku utakmice!

Druga četvrtina

Završena je druga četvrtina, Nemci postigli poene u poslednjoj sekundi

8. minut - Jokić lagano postiže nove poene, on se poigrava sa Nemcima - 29:38

7. minut - dosuđen faul u napadu Nikole Jokića, njegova prva lična greška, pa trojka Timana - 29:36

6. minut - Jokić je posle odmora ponovo na parketu i odmah postiže koš - 24:36

3. minut - Miutinov precizan iz slobodnih bacanja - 21:30

Selektor Srbije Svetislav Pešić je zatražio tajm-aut

2. minut - Jaramaz preciznim šutem za tri poena postiže prve poene, ali Nemci odmah uzvraćaju sa dva poena - 21:28.

1. minut - Počela je druga četvrtina i Nemci preko Olsta odmah daju trojku - 16:24

Prva četvrtina

Završena je prva četvrtina

9. minut - Prvi koševi centra Milutinova, koji je prethodno sebi izgradio odličnui poziciju - 13:24

7. minut - Posle dve trojke nemačkog tima, Jokić dva puta pogađa, njegovih 11 poena - 13:22

6. minut - Prva promašena trojka za Srbiju, neprecizan je iz teške pozicije bio Micić

4. minut - Fantastični Nikola Jokić postiže trojku, već njegovigh sedam poena - 5:13

4. minut - Holand smanjuje zaostatak domaćina, nakon što je u glavnoj roli bio dvostruki uzastopni MVP NBA lige Nikola Jokić - 5:10

2. minut - Kalinić pogađa trojku za Srbiju, a za tri poena je precizan i Micić - 0:6

1. minut - Počela je utakmica u Hamburgu

Srbija protiv Nemačke u finalu Superkupa u Hamburgu (18.30). Košarkaška reprezentacija Srbije igra protiv Nemačke finale DBB Superkupa u Hamburgu. Duel Srbije i Nemačke počinje u 18.30, direktan prenos je na Prvom programu RTS-a, a tok meča i kretanje rezultata pratite na našem portalu.

Izabranici Svetislava Pešića napravili su veliki preokret protiv Italije, predvođeni najboljim igračem Nikolom Jokićem.

Nikola Jokić

Nemačka je potom ubacila više od 100 poena Češkoj i obezbedila finale. U borbi za treće mesto Italija je pobedila Češku sa 96:80.

Naša selekcija se odmah posle finalnog meča vraća u Beograd gde će nastaviti pripreme za duele sa Grčkom i Turskom u drugom krugu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023.

"Orlovi" će 25. avgusta u Beogradu dočekati Grčku, a tri dana kasnije gostovaće kod selekcije Turske.

Srbija će potom otputovati na Evropsko prvenstvo, koje će biti igrano od 1. do 18. septembra.

Naš tim se nalazi u Grupi D u Pragu sa Finskom, Holandijom, Češkom, Izraelom i Poljskom.