SRBIJA PRED 20.000 NAVIJAČA SAVLADALA GRČKU POSLE PRODUŽETKA: Jokić objasnio zašto je MVP! Micić zbog povrede napustio meč VIDEO

Grčka mora da padne

Košarkaši Srbije savladali su u Beogradu pred oko 20.000 gledalaca Grčku rezultatom 100:94 (31:25, 20:19, 19:19, 17:24, 13:7) u utakmici 1. kola druge faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Srbija sada ima skor 2-3, čime je zadržala šanse da se nađe na Mundobasketu. Grčka sada ima učinak 3-2.

Narednu utakmicu naš nacionalni tim ima u nedelju kada gostuje Turskoj u Istanbulu.

Srbiju je do pobede predvodio Nikola Jokić sa 29 poena. Dvocifreni su još bili Ognjen jaramaz sa 15 poena, Vladimir Lučić sa 14 i Nikola Milutinov sa 12 poena.

U timu Grčke, prema očekivanjima, odskočio je Janis Adetokumbo sa 40 poena. Tajler Dorsi je postigao 16 poena, a Tanasis Adetokumbo 12.

Senku na pobedu baca činjenica da se Vasa Micić povredio u 17. minutu, zbog čega je morao da napusti meč. Prema prvim informacijama Micić je obnovio povredu desnog skočnog zgloba, pa će naredni dan dati odgovor da li će moći da igra na Evrobasketu.

Kapiten Vladimir Lučić rekao je posle meča.

- Hvala publici koja je došla u velikom broju i bila podrška. Grčka je sjajna ekipa sa prvom zvezdom Janisom. Radili smo timski vrlo dobar posao, tako da protiv njega nekad nema leka. Ostali smo rano bez Vase Micića, uspeli smo da se adaptiramo i pobedimo. Dobro je za nas da su Turci izgubili. Čeka nas puna dvorana u Istanbulu. Imaju dobru ekipu, sastavljenu od iskusnih evroligaških igrača i igrača sa minutima u NBA. Čeka nas teška utakmica.

UŽIVO

SRBIJA - GRČKA 100:94 (31:25, 20:19, 19:19, 17:24, 13:7)

Košarkaška reprezentacija Srbije od 20 časova dočekuje Grčku u beogradskoj Areni u prvom kolu druge faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

PRODUŽETAK

45. minut - Jokić je fauliran 21.6 sekund pre kraja i ide na liniju penala. Promašio je oba. Kalinić seče napad Grka, potom je fauliran i ide na slobodna bacanja. Do kraja 7.6 sekundi.

45. minut - Lučić je na liniji penala. Pogodio je jedno od dva - 98:92. Janis smanjuje sa penala - 98:94. Do kraja još 24 sekunde.

44. minut - Janis je na liniji bacanja. Pogodio je prvo, promašio drugo - 95:90. Lagani poeni za Janisa - 95:92. Tajm-aut za Pešića. Pa, šta radi ovaj Jokić - 97:92.

43. minut - Jokić je uneo Janisa Adetokumboa, i opet sudije ostaju neme na faul grčkih igrača - 95:89. Jokić je upisao 27 poena do sada.

42. minut - Janis zakucava, njegovih 37 poena - 91:89. Jokić pored dvojice igrača pogađa. BIo je i faul, ali nema domaćinskog suđenja - 93:89.

41. minut - Kalinić otvara produžetak dvojkom - 89:87. Lučić zakucava - 91:87.

Srbija, Grčka, arena, košarka, košarkaši, navijači

4. ČETVRTINA

40. minut - Jaramaz je dobio zadatak da završi poslednji napad na meču, ali je promašio šut. Igraće se produžetak.

40. minut - Dorsi pogađa trojku za izjednačenje 11.5 sekundi pre kraja - 87:87.

40. minut - Janis smanjuje na 87:84.

39. minut - Tanasis postiže trojku - 87:82.

39. minut - Pa to je MVP! NIKOLA JOKIĆ! Kakva trojka za 87:79. Cela hala skandira MVP, MVP! Iz okreta, s jedne noge iz ugla!

38. minut - Auu, kakav koš Jaramaza. Trojka od table uz faul - 84:76. Kalates pogađa za tri - 84:79.

37. minut - Jokić je fauliran. Pogađa za 81:76.

36. minut - Tanasis postiže lake poene u kontri - 79:74. I još jedan lak poen za Grke - 79:76 posle kontre Janisa.

35. minut - Lučić pogađa trojku za 79:70. Janis smanjuje na 79:72.

34. minut - Agravanis popravlja promašaj svojih saigrača - 76:70.

33. minut - Milutinov pogađa sa linije bacanja - 76:68.

32. minut - Janis pogađa trojku - 72:68. Jaramaz pogađa trojku - 75:68.

31. minut - Janis smanjuje na 70:65. Jaramaz povećava na 72:65.

3. ČETVRTINA

30. minut - Papanikolau trojkom smanjuje rezultat na 68:63. Milutinov iz odbojke uz zvuk sirene donosi Srbiji plus sedam pred poslednju četvrtinu - 70:63.

28. minut - Dobrić sa slobodnih bacanja povećava na 67:60. Milutinov povećava na 68:60 posle tehničke Tanasisa Adetokumba.

27. minut - Janis smanjuje na 64:60. Milutinov povećava na 66:60.

26. minut - Guduriću je sviran namerni prekršaj nad Janisom. Promašio je prvo slobodno bacanje, a pogodio drugo - 61:58. Gudurić pogađa svoju prvu trojku - 64:58. Gudurić u ovim trenucima igra pleja.

25. minut - Dorsi pogađa trojku - 60:55. Grci su prepolovili zaostatak. Lučić 1/2 sa penala - 61:55. Tanasis pretvara ofanzivni skok u svoj sedmi poen - 61:57.

24. minut - Janis vraća dvojkom na 60:52.

23. minut - Jokić je na liniji penala. Precizan je za 58:50. Jokić ponovo preko Janisa Adetokumba za prvo dvocifreno vođstvo Srbije - 60:50.

22. minut - Jokić pogađa trojku - 56:48. Janis smanjuje na 56:50.

21. minut - Jaramaz dvojkom otvara drugo poluvreme - 53:44. Dorsi smanjuje sa dva - 53:46. Papanikolau krade loptu i pogađa za 53:48.

Jokić je najefikasniji u Srbiji posle dve četvrtine sa 11 poena. Marinković i Micić su postigli po 9, Lučić 7, Milutinov 6, a Jaramaz 5. Kod gostiju Janis Adetokumbo je upisao 17 poena, Tajler Dorsi 8.

2. ČETVRTINA

20. minut - Janis je promašio slobodno bacanje što je izazvalo delirijum u Areni. Navijači su mu ironično skandirali MVP, MVP. Tanasis pogađa za dva - 51:44.

19. minut - Kapitenska trojka Vladimira Lučića, iz ćoška kao kap - 49:42. Jokić pod faulom pogađa - 51:42. Jokić je prvi dvocifreni igrač u Srbiji, ima 11 poena.

18. minut - Marinković prolazi i pogađa za 44:42. Jokić preko Janisa pogađa - 46:42. Hala odzvanja MVP, MVP Jokiću.

Prekid u Areni. Micić je pao na pod i uhvatio se za zglob. Ne bi valjalo da se povredio. Ne čini se dobro, Micić ne može da stane na desnu nogu, odmah su ga odneli u svlačionicu.

17. minut - Lučić za izjednačenje - 42:42.

16. minut - Janis je doneo Grcima izjednačenje posle namernog prekršaja Jagodića Kuridže - 40:40. Slukas donosi Grcima prednost - 40:42.

15. minut - Dorsi postiže svoju drugu trojku - 40:35. Tanasis Adetokumbo postiže trojku - 40:38.

14. minut - Kostas smanjuje na 37:32. Tehnička greška za Janisa, Jokić koristi slobodno bacanje. Jokić precizan za dva, njegovih sedam poena - 40:32.

13. minut - Janis sa linije penala smanjuje na 37:30.

12. minut - Jaramaz upituje peti poen - 35:28. Gudurić se upisuje u listu strelaca - 37:28.

11. minut - Kalinić dvojkom otvara drugu četvrtinu - 33:25. Janis trojkom smanjuje na 33:28.

1. ČETVRTINA

10. minut - Lučić je precizan sa linije penala - 28:25. Jaramaz uz zvuk sirene za tri pogađa - 31:25.

9. minut - Milutinov za 26:22, a Agravanis trojkom smanjuje - 26:25. Tajm-aut za Pešića.

8. minut - Janis sa linije penala donosi izjednačenje - 22:22. Milutinov ima četiri poena - 24:22.

7. minut - Milutinov prvi put strelac na utakmici - 22:18. Janis postiže svoj osmi poen - 22:20.

6. minut - Papanikolau trojkom donosi Grcima prvo vođstvo - 17:18. Marinković trojka na trojku - 20:18.

5. minut - Tajler Dorsi postiže svoje prve poene - 13:12. Marinković je precizan - 15:12. Dorsi trojkom donosi izjednačenje - 15:15. Jokić zakucava - 17:15.

4. minut - Janis Adetokumbo novim zakucavanjem smanjuje na 13:8. Janis upisuje nove poene - 13:10.

3. minut - Micić pogađa posle solo prodora - 7:4. Micić pogađa trojku pod prekršajem, siguran je i sa linije penala - 11:4. Kostas Adetokumbo upisuje nova dva poena - 11:6. Vanja Marinković upisuje prve poene - 13:6.

2. minut - Prvi poeni Jokića na utakmici - 5:2. Janis Adetokumbo zakucava - 5:4.

1. minut - Vasa Micić trojkom otvara utakmicu - 3:0. Kostas Adetokumbo zakucavanjem na asistenciju brata Janisa smanjuje na 3:2.

SRBIJA - GRČKA

Hala: Arena

Gledalaca:

Sudije: Manuel Maconi (Italija), Vojčeh Liška (Poljska), Luis Kastiljo (Španija)

SRBIJA: Dejan Davidovac, Vanja Marinković, Nikola Kalinić, Vladimir Lučić, Ognjen Dobrić, Dušan Ristić, Nikola Jokić, Marko Jagodić-Kuridža, Vasilije Micić, Marko Gudurić, Ognjen Jaramaz, Nikola Milutinov. Selektor: Svetislav Pešić.

GRČKA: Tajler Dorsi, Đanulis Larencakis, Dimitrijos Agravanis, Nik Kalates, Kostas Slukas, Lefteris Bohoridis, Kostas Papanikolau, Janis Adetokumbo, Kostas Adetokumbo, Leonidas Kaselakis, Tanasis Adetokumbo, Mihail Luncis. Selektor: Dimitris Itudis.

19.17 - Košarkaši stigli u Arenu

00:15

Košarkaši stigli u Arenu

Pobeda se nameće kao imperativ jer "Orlovi" nisu dobro odradili prvi krug kvalifikacija.

Beogradska Arena je odavno rasprodata, što znači da će Nikola Jokić, Vasa Micić i društvo imati veliku podršku sa tribina - 20.000 navijača.

Selektor Svetislav Pešić je dan ranije objavio konačnih 12 koji će izaći na crtu Helenima

Pešić računa na ovih 12 igrača za večerašnju utakmicu: Ognjen Jaramaz, Vanja Marinković, Marko Gudurić, Vasilije Micić, Dejan Davidovac, Vladimir Lučić, Ognjen Dobrić, Nikola Kalinić, Marko Jagodić-Kuridža, Dušan Ristić, Nikola Milutinov, Nikola Jokić.

Stanje na tabeli

Srbija je trenutno peta u grupi I sa učinkom 1-3 posle prve faze. Grčka je vodeća u grupi sa 3-1, koliko ima i Letonija. Turska i Belgija imaju 2-2, a Velika Britanija 1-3. Tri prvoplasirane ekipe će proći na Mundobasket.