PARTIZAN PROTUTNJAO SKOPLJEM: Crno-beli ubedljivi na gostovanju MZT-u! VIDEO

aba liga

Košarkaši Partizana nastavili su pobedničku seriju u regionalnoj ABA ligi.

Crno-beli su u drugom kolu kao gosti savladali MZT u Skoplju sa 92:74 (25:9, 23:23, 21:20, 20:22).

Tim Željka Obradovića sada ima 2-0, MZT 0-2.

Partizan je odlično otvorio meč pred 5.500 hledalaca u hali "Jane Sandanski". Nošeni podrškom grobara crno-beli su poveli sa 9:0, a ubrzo su stekli i dvocifrenu prednost koju nisu ispuštali do kraja meča.

MZT je najbliži bio početkom treće četvrtine kada je prišao na deset poena minusa. Ipak, crno-beli su dodali gas i vratili 20-tak poena prednosti.

Obradović je često rotirao igrače, držeći tempo, pa se svih 11 igrača upisalo u strelce.

Po 17 poena su postigli Naneli i Egzum, 12 Madar, po 8 Lesor i Anđušić, a 7 Vukčević. U domaćem timu je Mićović bio najprecizniji sa 18 poena, dok je Kefi postigao poen manje.

Partizan u narednom kolu igra prvu utakmicu kod kuće protiv SC Derbija. MZT gostuje Budućnosti.

MZT - PARTIZAN 74:92 (9:25, 23:23, 20:21, 20:22)

UŽIVO

4. ČETVRTINA

40. minut - Madar pogađa trojku - 74:92.

39. minut - Maksvel ponovo za dva - 72:89. Mićović smanjuje na 74:89.

38. minut - Mićović je precizan - 68:86. Maksvel smanjuje na 70:86. Trifunović postiže trojku - 70:89.

37. miinut - Ajvi smanjuje sa penala - 65:83. Trifunović pogađa za 65:86.

36. minut - Jigitoglu posle ofanzivnog skoka pogađa - 64:81. Koprivica je siguran - 64:83.

35. minut - MZT smanjuje preko Jigitoglua - 59:79. Kefi pogađa za tri - 62:79. Sedam vezanih poena Vukčevića - 62:81.

34. minut - Odužio je Anđušić za Vukčevića, bacio mu je u kontri za alej-ap - 55:76. Vojdan Stojanovski vraća trojku - 58:76. Vukčević pogađa trojku - 58:79.

33. minut - Mićović pogađa trojku - 55:71. Izgrađena akcija za Anđušića za tri poena, precizan je bek crno-belih - 55:74.

32. minut - Egzum pogađa prve poene u poslednjoj četvrtini - 52:71.

3. ČETVRTINA

30. minut - Krstevski je precizan - 49:69. Ajvi pogađa za dva pod faulom - 51:69. Precizan je za 52:69.

29. minut - Maksvel smanjuje na 47:67. Lesor povećava sa penala - 47:69.

28. minut - Serija Partizana, Panter pogađa trojku - 45:67.

27. minut - Egzum pogađa pod faulom - 45:60. Precizan je za svoj 15. ti poen - 45:61. Naneli pogađa još jednu torjku - 45:64.

26. minut - Lesor je fauliran na isteku napada Partizana. Pogodio je oba bacanja - 42:58. Maksvel postiže trojku - 45:58.

25. minut - Lepa akcija Nanelija - 40:56. Maksvel uzvraća - 42:56.

24. minut - Ledej je na liniji penala. Precizan je za 40:54.

23. minut - Madar sa linije penala postiže prve poene za Partizan u nastavku - 38:50. Naneli za četiri vezana poena Partizana - 38:52. Razigrao se Mićović, njegovih osam poena u trećoj četvrtini - 40:52.

22. minut - Mićović pogađa još jednu trojku, MZT stiže na 10 poena minusa - 38:48. Rani tajm-aut Obradovića.

21. minut - Mićović pogađa otvorenu trojku - 35:48.

Partizan, MZT, ABA liga

2. ČETVRTINA

Partizan je od početka kontrolisao utakmicu, otvorio sa 9:0, vrlo brzo stekao dvocifrenu prednost i uspešno je održavao do kraja poluvremena.

Utakmica se igra pred oko 5.500 gledalaca u hali "Jane Sandanski", a Partizan ima veliku podršku sa tribina.

Egzum je postigao 12 poena, Naneli 10, Madar 7 u timu Partizana. Kod domaćina Kefi je postigao 14 poena, a Vojdan Stojanovski 8.

20. minut - Vojdan Stojanovski smanjuje na 30:43. Naneli je postigao trojku - 30:46. Mićović koristi sjajan napad uz čeonu liniju i zakucavanjem smanjio na 32:46. Obradović je reagovao tajm-autom. papapetru utrčava na pas Lesora - 32:48.

19. minut - Naneli u kontri zakucava - 28:43. Tajm-aut za domaći tim.

18. minut - Kefi posle ofanzivnog skoka smanjuje na 28:41.

17. minut - Kefi pogađa daleku trojku - 26:38. Naneli vraća trojku - 26:41.

16. minut - Majkl Kefi je fauliran, imaće dva slobodna bacanja. Precizan je za 21:36. Povećava Partizan na 21:38. Precizan je Madar. Krstevski vraća - 23:38.

Obradović je već rotirao deset igrača, česte promene trenera crno-belih. U igru nisu ulazili do sada samo Vukčević i Jovanović.

14. minut - Trojka za MZT, strelac je Vojdan Stojanovski - 19:33. Koprivica pogađa pod prekršajem. Siguran je za 19:36.

13. minut - Jigitoglu postiže svoje prve poene - 16:33. Obradović zove tajm-aut.

12. minut - Anđušić pogađa pod faulom za dva - 12:30. Siguran je za 12:31. Kefi dvojkom smanjuje na 14:31. Anđušić se razigrao, nova dvojka posle prodora - 14:33.

11. minut - Domaćin smanjuje trojkom Vojdana Stojanovskog - 12:25. Madar vraća trojku na trojku - 12:28.

Grobari, Skoplje, Partizan, MZT

1. ČETVRTINA

10. minut - Trojka Egzuma - 7:22. Druga trojka Australijanca. Smanjuje MZT preko Kefija - 9:22. Egzum, još jedan sjajan solo prodor, pogađa pod faulom - 9:24. Siguran je za 9:25. Njegovih 12 poena u prvoj četvrtini.

9. minut - Egzum pogađa trojku - 5:17. Panter je fauliran, imaće dva slobodna bacanja. Koristi pouzdani šuter, crno-beli vode 5:19. Njegovi prvi poeni na meču. Maksvel je fauliran, MZT sa penala smanjuje na 7:19.

8. minut - Egzum koristi kontru, pri tom je i fauliran - 5:13. Precizan je - 5:14.

7. minut - Smanjuje MZT na 5:11, strelac je Ajvi.

5. minut - Naneli pogađa jedno od dva bacanja - 3:10. Naneli je ponovo fauliran i ponovo polovičan - 3:11.

3. minut - Kefi pogađa trojku, prvi poeni za MZT - 3:9.

2. minut - Lesor koristi ofanzivni skok za 0:4. Lesor krade loptu i u kontri zakucava - 0:6.

Tajm-aut za domaći tim već posle 70-tak sekundi igre. Papapetru sa linije slobodnih bacanja pogađa jedno od dva - 0:7. Papapetru posle ofanzivnog skoka pogađa dugu dvojku - 0:9.

1. minut - Madar otvara utakmicu poenima - 0:2.

Starteri u domaćoj ekipi su Mićović, Damjan Stojanovski, Vojdan Stojanovski, Jigitoglu i Kofi.

Za Partizan počinju Madar, Naneli, Papapetru, Ledej i Lesor.

MZT - PARTIZAN

Hala: Jane Sandanski, Skoplje

Sudije: Milan Nedović, Denis Hadžić, Radoš Savović.

MZT: Krstevski, Maksvel, Mićović, Kefi, Robev, Magdevski, Ajvi, D. Stojanovski, V. Stojanovski, Jigitoglu, Pandev, Veličkovski. Trener: Aleksandar Petrović

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Jovanović, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović

U meču 2. kola Aba lige u Skoplju se sastaju MZT i Partizan. U krajnje neobičnom terminu, ponedeljak, 16.00 časova, pratićemo utakmicu u dvorani Jane Sandanski.

Nakon razočaravajućeg debija u Evroligi i ubedljivog poraza od Albe u Berlinu košarkaši Partizana vraćaju se obavezama u ABA ligi.

Iz Berlina su se vratili u subotu, odradili jutarnji trening u nedelju i istog dana zaputili se u Skoplje.

- Nastavljamo seriju putovanja, naravno, s velikim respektom prema ekipi MZT Skoplja - poručio je trener crno-belih Željko Obradović koji očekuje težak meč:

- Znamo da će utakmica, kao i svaka u ovoj ligi, biti teška. Sigurno je da će oni imati veliku želju da u prvoj utakmici pred svojim navijačima odigraju veoma dobro. Ono što bi trebalo da uradimo je da izađemo sa maksimalnom koncentracijom i igramo na nivou potrebnom da se dobije meč-