NEVEROVATAN PORAZ PARTIZANA U VITORIJI: Crno-beli primili trojku u poslednjoj sekundi, pa izgubili u produžetku VIDEO

2. kolo

Košarkaši Partizana doživeli su drugi poraz u Evroligi.

Crno-beli su u meču 2. kola poraženi od Baskonije u Vitoriji posle produžetka rezultatom 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7)

Partizan je na sjajan način otvorio meč i u nekoliko navrata stigao do devet poena. Crno-beli su u ranoj fazi uspostavili dominaciju u reketu i sakupljali ofanzivne skokove, a Lesor, Ledej i Naneli držali visoku prednost svog tima.

Druga četvrtina je bila totalno drugačija. Domaćina je krenuo šut za tri poena, pogodili su čak sedam trojki u drugoj četvrtini što im je donelo vođstvo od četiri poena prednosti na poluvremenu - 46:42.

Baskonija je dobro otvorila treću četvrtinu, pa je u nekoliko navrata imala maksimalnih sedam poena prednosti. Sredinom četvrtine se razigrao kapiten Kevin Panter i vratio crno-bele u igru. Partizan je iz minuta u minut smanjivao zaostatak i na isteku treće četvrtine stekao minimalnu prednost - 68:67.

Bio je to uvod u dramu.

Partizan je održavao prednost između dva i šest poena, a u poslednji minut je ušao sa prednošću 84:82.

Crno-beli su imali meč u svojim rukama. Imali su pobedu, ali je prvo Naneli promašio drugo slobodno bacanje, potom nisu faulirali Hauarda kada je krenuo u napad, a onda je Amerikanac pogodio trojku uz zvuk sirene za produžetak.

Baskonija je u produžetku imala više samopouzdanja, uspela je da održava prednost i na kraju trijumfuje.

Kevin Panter je postigao 26 poena, Zek Ledej 23 (10 skokova), Matijas Lesor 19 (12 skokova), a Džejms Naneli 13 poena.

Kod domaćina, junak meča Markus Hauard je postigao 33 poena, Metju Kostelo 19, a Rokas Giedraitis 13.

Partizan naredne nedelje očekuje dupli program u Evroligi, obe utakmice će igrati u Beogradu, protiv Armanija i Virtusa.

Bivši saigrač Nikole Jokića koban po Partizan

Košarkaši Partizana poraženi su od Baskonije posle produžetka u drugom kolu Evrolige, a junak trijumfa je bio Markus Hauard, bivši saigrač Nikole Jokića.

Američki plejmejker je prethodne dve sezone igrao za Denver u NBA ligi, pre nego je letos potpisao za klub iz Vitorije.

Hauard (23) je prošle sezone u NBA ligi odigrao 68 utakmica, a prosečno je beležio 3,4 poena po meču. On je u NBA ligu stigao sa Univerziteta Market, gde je prosečno postizao 21,6 poena po utakmici.

Hauard je sa reprezentacijom SAD osvojio zlatnu medalju na SP 2016. za igrače do 17 godina.

BASKONIJA - PARTIZAN 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7)

1. PRODUŽETAK

45. minut - Ofanzivni skok Lesora posle promašaja Nanelija, fauliran je i imaće dva bacanja. Njegovih 19 poena - 97:96. Kostelo posle ofanzivnog skoka pogađa za 99:96.

Tompson 11 sekundi pre kraja pogađa slobodna bacanja - 101:96. marinković zakucava u poslednjoj sekundi za konačnih 103:96.

44. minut - Homs je fauliran u poslednjoj sekundi napada. Do kraja je 1:22. Ipak, sudije su preinačile odluku pošto je prethodno istekao napad. Lopta je za Partizan. Promašili su crno-beli trojku za vođstvo, a zatim je Lesor napravio faul. Geidraitis promašuje prvo slobodno bacanje, pogađa drugo - 97:94.

43. minut - Neverovatna trojka Markusa Hauarda, njegova osam trojka, Baskonija vodi 96:94. Njeno prvo vođstvo još od treće četvrtine.

42. minut - Kostelo pogađa za dva - 91:94. Hauard pogađa o tablu - 93:94. Bivši NBA as je postigao 30 poena.

41. minut - Trojka Madara iz teške pozicije na isteku napada - 89:92. Njegovi prvi poeni na meču. Lesor je tu posle promašaja Pantera, ofanzivni skok i poeni za 89:94.

4. ČETVRTINA

40. minut - Partizan je promašio napad, ali se Lesor izborio za novi napad. Crno-beli imaju dva poena prednosti - 82:84. Do kraja je 35.4 sekundi.

Panter pogađa za dva sa vrha kapice 23 sekunde pre kraja - 82:86.

Tompson pogađa trojku 14.5 sekundi pre kraja - 85:86. Fauliran je Naneli, a do kraja je 12.8 sekundi. Pogodio je prvo slobodno bacanje, pogodio smireno i drugo - 85:88.

Papapetru je faulirao Hauarda 8.8 sekundi pre kraja. Sudije gledaju da li je nesportski faul. Običan faul na kraju, dva bacanja za domaći tim. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 86:88.

Naneli je odmah fauliran, do kraja je 7.3 sekundi. Pogađa jedno od dva - 86:89.

Auuu, Hauard u poslednjoj sekundi pogaša trojku za produžetak -. 89:89.

39. minut - Kostelo promašuje prvo bacanje, pogađa drugo - 80:83. Egzum pravi faul u napadu na 100 sekundi pre kraja. Njegov peti prekršaj. Hauard je fauliran na 1:27 pre kraja. Precizan je za 82:83. Ledej na 1:14 izvodi bacanja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 82:84.

38. minut - Hauard pogađa trojku - 79:81. Panter je fauliran, sudije su većale da li je nesportska greška Kostela, na kraju je dosuđen običan faul. Panter ubacuje oba bacanja - 79:83.

37. minut - Sederkerskis pogađa za 76:78. Naneli pogađa uz faul za dva - 76:80. Kako važan koš! Pogađa dodatno bacanje - 76:81.

36. minut - Kostelo je fauliran pri šutu. Precizan je oba puta - 74:76. Panter posle ofanzivnog skoka - 74:78. Njegovih 22 poena.

35. minut - Prvi pogodak Vanje Marinkovića, bivšeg košarkaša Partizana - 72:76.

34. minut - Lep potez Ledeja - 70:76.

33. minut - Panter je fauliran pri šutu, četvrti faul Hauarda. Kapiten Partizana je upisao 20. poen - 70:74. Tompson postiže dva poena - 72:74, sudije su priznale koš, a zatim je Obradović uložio čelendž jer je Lesor sa obruča sklonio loptu. Na kraju je čelendž urodio plodom i koš je poništen - ostaje 70:74.

32. minut - Lesor opet upisuje ofanzivni skok i upisuje 15. poen, uz 10 skokova - 70:72. Dabl-dabl Partizanovog centra.

31. minut - Ledej u lepom prodoru, pogađa jednom rukom - 67:70. Hauard postiže svoju petu trojku - 70:70.

3. ČETVRTINA

30. minut - Hauard sa penala donosi izjednačenje Baskoniji - 67:67. Vodi Partizan ponovo, Ledej je polovičan sa penala - 67:68.

29. minut - Kocar je promašio oba bacanja. Zek Ledej postiže svoju drugu trojku, i to iz ćoška - 65:64. Panter je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je sva tri za 18 poena - 65:67.

28. minut - Papapetru pogađa uz prekršaj. Pogodio je dodatno slobodno bacanje - 60:59. hauard pogađa oba slobodna bacanja - 62:59. Njegovih 14 poena. Panter je precizan sa linije penala, njegovih 15 poena - 62:61. Kostelo pogađa novu trojku - 65:61.

27. minut - Homs povećava na 57:53. Tristan Vukčević pogađa trojku - 57:56. Homs vraća trojku - 60:56.

25. minut - Panter pogađa jako važnu trojku, njegova treća trojka - 55:51. Panter se razigrao - 55:53. Njegovih 13 poena.

24. minut - Snažno zakucavanje Lesora posle sjajne asistencije Madara - 53:48. Giedraitis u kontri pogađa za 55:48.

23. minut - Lak koš za Kocara - 51:46. Potom i treći faul Zeka Ledeja što je veliki problem za crno-bele. Papapetru je već početkom utakmice zaradio dva prekršaja. Tompson sa penala pogađa oba bacanja - 53:46.

22. minut - Lep prodor Nanelija i pogodak za dva - 49:46.

21. minut - Leder je fauliran pri šutu, pogodio je prvo, odmah i drugo bacanje. Njegovih 14 poena - 46:44. Giedraitis je uhvatio ofanzivni skok, a zatim pogodio za dva pod faulom. Siguran je za 49:44.

2. ČETVRTINA

Baskonija je dala sedam trojki u drugoj četvrtini i postigla ukupno 32 poena. Partizan ima deset poena iz druge šanse i unutrašnja igra za sada drži crno-bele u igri.

20. minut - Giedraitis je na liniji penala, polovičan je 44:40. Baskonija je postigla 30 poena u drugoj četvrtini. Lesor spušta loptu u koš posle šuta Nanelija - 44:42. Sedekerskis je precizan za dva - 46:42.

19. minut - Odlična kontra domaćina, Kostelo polaže za 43:40.

18. minut - Tompson pogađa dvojku - 41:40.

17. minut - Ledej je namestio ruku, njegov poluhorog - 36:37. Neverovatno, Hauard pogađa svoju četvrtu trojku, a desetu za Baskoniju - 39:37. Panter vraća trojku - 39:40.

16. minut - Panter prekida nalet domaćina - 33:32. Neverovatna serija domaćina, Kostelo postiže devetu trojku domaćina - 36:32. Panter vraća trojku u bitnom momentu, druga trojka crno-belih - 36:35.

15. minut - Baskoniju sjajno služi šut za tri poena, sedma trojka, Hauard e ovog puta precizan - 30:30. Osma trojka Baskonije, Kuruc preko Lesora za 33:30. Prvo vođstvo Baskonije.

14. minut - Egzum je siguran sa penala - 25:30. Sedekerskis je siguran sa penala - 27:30. Trenutno je najefikasniji domaći igrač sa sedam poena.

13. minut - Ledej je precizan - 20:28. Prvi dvocifreni igrač. Kostelo pogađa novu trojku za Baskoniju - 23:28. Šesta trojka domaćina iz 12 pokušaja. Laki poeni za Sedekerskisa - 25:28.

12. minut - Ledej pogađa prvu trojku za Partizan u meču - 17:26. Hauard odgovara trojkom - 20:26. Peta trojka domaćina.

11. minut - Sedekerskis postiže novu trojku za Baskoniju - 17:23.

1. ČETVRTINA

Lesor je postigao 9 poena, Ledej i Naneli po 5 u timu Partizana u prvoj četvrtini. Crno-beli imaju čak 5 ofanzivnih skokova, ali nijednu pogođenu trojku.

10. minut - Prvi poeni Ledeja u kontri - 11:20. najveće vođstvo crno-belih. Hauard smanjuje trojkom, treća trojka Baskonije - 14:20. Ledej pogađa pod faulom. Precizan je Ledej za 14:23.

9. minut - Odličan prodor Nanelija, njegovih pet poena - 11:18.

8. minut - Kostelo je polovićan sa penala - 11:16.

7. minut - Lesor je fauliran, njegovih 9 poena već u ranoj fazi utakmice - 10:16. Sjajan uvod u meč francuskog centra.

6. minut - Druga trojka domaćeg tima, Giedraitis ponovo za 10:14.

5. minut - Lesor zakucava, a tom prilikom je fauliran. Kocar je dobio drugi faul - 7:14.

4. minut - Papapetru je četvrti igrač Partizana sa poenima - 5:10. Tompson vraća - 7:10. Lesor pogađa - 7:12.

3. minut - Dante Egzum zakucava, a tajm-aut za Baskoniju i Penjarou - 2:8. Giedraitis o tablu pogađa za 5:8.

2. minut - Naneli posle novog ofanzivnog skoka crno-belih pogađa za dva pod faulom. Crno-beli imaju već tri ofanzivna skoka, a Naneli pogađa dodatno bacanje - 2:6.

1. minut - Lesor pod faulom pogađa za dva poena. Siguran je za 0:3. Kocar pogađa prve poene za Baskoniju - 2:3. Estonac je bio MVP prvog kola Evrolige. Prošle godine je kao član Hamburga igrao protiv Partizana.

Egzum, Papapetru, Naneli, Ledej i Lesor počinju meč. Na drugoj strani su Tompson, Marinković, Giedraitis, Homs i Kocar.

BASKONIJA - PARTIZAN

Hala: Buesa arena, Vitorija

Sudije: Robert Lotermoser, Serhio Silva, Vasilis Pitsilkas

BASKONIJA: Hauard, Rajeste, Sedekerskis, Marinković, Dijez, Tompson, Kocar, Kostelo, Giedraitis, Homes, Kuruc. Trener: Đoan Penjaroja

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Naneli, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović

Košarkaši Partizana od 20.30 časova u Vitoriji gostuju ekipi Baskonije u meču 2. kola Evrolige.

Crno-beli traže put do prve pobede pošto su u prvom kolu poraženi u Berlinu od Albe, dok je Baskonija savladala Valensiju.

Jedan od dvojice najmlađih prvotimaca crno-belih u ovoj sezoni, Tristan Vukčević je izjavio:

"Baskonija je dobra ekipa, moramo da uđemo čvrsto u utakmicu, da budemo mnogo bolji u odbrani i pokažemo da možemo mnogo bolje u odnosu na meč sa Albom", istakao je Vukčević.

Trener Partizana, Željko Obradović je pred utakmicu 2. kola Evrolige izjavio:

"Skautirali smo Baskoniju, gledali sve njihove utakmice koje su odigrali do sada, uključujući i poslednju protiv Tenerifa koju su izgubili iako su bili nadomak pobede. Naša prva ambicija je jasna - da izgledamo bolje nego u Berlinu protiv Albe. Odatle krećemo, počinjemo sa odbranom. Radili smo naporno prethodnih dana. Nastavićemo da radimo. Posle Albe smo imali meč protiv MZT-a i tu pripremu smo iskoristili tako što smo svi zajedno odgledali meč protiv Albe. Apsolutno nam je jasno gde smo grešili. Bio je period u finišu prve deonice i period druge, videla se reakcija igrača posle toga, ali tada je bilo kasno, utakmica je bila izgubljena", naglasio je Obradović i dodao da je na put poveo 13 prvotimaca, dok su u Beogradu ostali povređeni Smailagić i Avramović.

Biće ovo i pri meč bivšeg prvotimca crno-belih Vanje Marinković protiv svog matičnog kluba.

Partizan i Baskonija su u Evroligi igrali sedam utakmica, a Španci su uspešniji sa 4-3. Poslednji put su igrali u decembru 2010. godine, kada je Baskonija u Vitoriji slavila sa 87:71.