PARTIZANU PRESEO POVRATAK U EVROLIGU: Alba surovo kaznila sve greške crno-belih VIDEO

1. kolo

Košarkaši Partizana neslavno su prošli na povratku u Evroligu posle osam godina.

Crno-beli su poraženi u Berlinu od Albe rezultatom 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23) u prvom kolu.

Egzum je postigao 22 poena, Anđušić 14, a Ledej i Panter po 13 poena u timu Partizana.

Kod domaćina Blat je postigao 16 poena, Sikma 15, Proćida 12, a Olinde i Lo po 11.

Partizan je od starta jurio rezultat. Domaćin je poveo sa 8:2, ali je Egzum poveo crno-bele do izjednačenja 11:11. Gosti su se držali do 16:16, a zatim je krenula serija Albe 22:2.

Alba je do najveće prednosti stigla u 14. minutu kada je na semaforu stajao rezultat - 46:20.

Crno-beli su u prvih 20 minuta primili 61 poen, što je bilo previše da bi se u nastavku bilo šta uradilo. Ipak, Partizan je na startu treće četvrtine zaigrao mnogo bolje i u 24. minutu prišao na 10 poena zaostatka - 64:54. Gosti su propustili dva napada da dodatno smanje prednost Albe, ali nisu uspeli u tome, pa su domaći košarkaši uspeli da vrate opipljiviju prednost.

U nastavku je Alba držala sigurno dvocifrenu prednost.

Alba je dominirala u skoku (40-24), uz čak 18 ofanzivnih skokova. Alba je ostvarila i nestvarnih 31 asistenciju.

Tim Željka Obradovića će u drugom kolu narednog petka gostovati Baskoniji, dok će Alba iste večeri na put u Milan.

ALBA - PARTIZAN 97:81 (33:18, 28:25, 16:18, 0:0)

4. ČETVRTINA

40. minut - Lesor je na liniji penala, polovičan je - 97:81.

38. minut - Naneli u kontri pogađa za dva, uz faul - 97:80.

37. minut - Sikma pogađa jedno od dva sa penala - 95:76. Ledej koristi kontru - 95:78. Smit pogađa nove poene - 97:78. Alba ima čak 30 asistencija do sada.

36. minut - Sikma je precizan - 92:74. Egzum smanjuje na 92:76. Sikma posle 13. ofanzivnog skoka Albe povećava na 94:76.

35. minut - Smanjuje Panter - 87:74. Nova trojka Blata, sedma Albe u drugom poluvremenu, ukupno 14 - 90:74.

34. minut - Tamir Blat pogađa svoju treću trojku - 84:70. Ledej smanjuje sa dva poena - 84:72. Timan ponovo ulazi u ritam, nova trojka - 87:72. Alba je postigla 13 trojki, a osam igrača nemačkog tima je pogodilo barem jednu trojku.

33. minut - Sikma sa linije slobodnih bacanja diže prednost Albe - 81:67. Egzum zakucava uz faul - 81:69. Precizan je sa penala - 81:70.

32. minut - Lesor zakucava za 77:64. Kumađe vraća zakucavanjem - 79:64. Prva trojka Pantera danas - 79:67.

31. minut - Papapetru se upisao u listu strelaca - 77:62.

3. ČETVRTINA

30. minut - Zusman pogađa novu trojku - 77:61. Anđušić je promašio dva bacanja.

29. minut - Anđušić smanjuje na 73:61. Lo povećava na 74:61.

28. minut - Proćida pogađa trojku - 73:56. Naneli vraća trojku - 73:59.

27. minut - Lo pogađa za tri - 70:54. Lesor smanjuje na 70:56.

26. minut - Lo je precizan za 67:54.

24. minut - Egzum je ponovo precizan - 64:54. Timan povećava na 65:54.

23. minut - Egzum zakucava - 64:52.

22. minut - Panter smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 64:48. Ledej u kontri za 64:50. Brzi poeni za Partizan, što je najpotrebnije za crno-bele.

21. minut - Anđušić postiže prve poene u drugom poluvremenu - 61:45. Blat je precizan za tri - 64:45.

2. ČETVRTINA

20. minut - Blat pogađa za dva - 61:43.

19. minut - Egzum je siguran - 57:41. Šnajde pogađa dugu dvojku - 59:41. Ledej je smanjio na 59:43.

18. minut - Anđušić sa penala za 52:35, Sikma uzvraća - 54:35. Lesor zakucava za 54:37. Ledej smanjuje na 54:39. Olinde pogađa trojku - 57:39.

17. minut - Lesor zakucava - 48:31. Smit povećava na 50.31. Još jednom Panter - 50:33. Lo za 52:33.

16. minut - Anđušić trojkom smanjuje na 46:29. Serija Partizana 9:0. Kumađe iz ofanzivnog skoka pogađa - 48:29.

15. minut - Anđušić trojkom smanjuje na 46:23. Panter pod prekršajem pogađa prve poene - 46:26.

14. minut - Proćida zakucava - 44:20. Proćida u kontri ponovo pogađa - 46:20.

13. minut - Blat je neumoljiv - 40:20. Kumađe sa linije penala povećava prednost - 42:20.

12. minut - Proćida posle ofanzivnog skoka zakucava - 38:18. Alba je u seriji 22:2 u poslednjih šest minuta. Anđušić prekida seriju domaćina - 38:20.

11. minut - Proćida pogađa i šestu trojku za Albu - 36:18.

Alba je postigla 5 trojki u prvoj četvrtini, ali ima čak 12 asistencija.

1. ČETVRTINA

10. minut - Veliki problem za Partizan, Lesor je dobio treću ličnu grešku već u prvoj četvrtini. Timan 2/2 sa penala - 28:18. Timan povećava na 30:18. Šnajder sa linije penala povećava na velikih 33:18.

9. minut - Zusman povećava na 26:18.

8. minut - Olinde povećava na 24:16, a tajm-aut zove Obradović. Serija domaćina 8:0. Anđušić smanjuje na 24:18. Njegovi prvi poeni.

7. minut - Peta trojka Albe, Blat je strelac - 22:16. Alba dominira i u skoku.

6. minut - Trifunović pogađa trojku - 16:16. Olinde pogađa za 18:16. Olinde koristi i dodatno bacanje - 19:16.

5. minut - Smit za novo vođstvo Albe - 13:11. Egzum nastavlja seriju - 13:13. Treća trojka Albe, Smit je strelac - 16:13.

4. minut - Sikma pogađa drugu trojku - 11:7. Egzum smanjuje na 11:9. Još jednom Egzum, njegovih 9 poena - 11:11.

3. minut - Egzum pogađa prvu trojku za Partizan - 8:7.

2. minut - Koprivica zakucava, prvi poeni Partizana - 2:5. Sikma pogađa novu trojku za Albu - 8:2. Egzum smanjuje na 8:4.

1. minut - Kumađe za prvo vođstvo Albe - 2:0. Prva trojka za Albu, Olinde je siguran - 5:0.

Košarkaši Partizana od 20 časova u Berlinu gostuju Albi u prvom kolu Evrolige.

Parni valjak se tako vratio u najelitnije klupsko takmičenje posle osam godina.

Pred polazak na put, trener Partizana, Željko Obradović je naglasio da u Beogradu ostaju od ranije povređeni Smailagić i Avramović, kao i Gregor Glas.

"Kreće Evroliga, igramo u Berlinu protiv tima koji je počeo nemačko prvenstvo, odigrali su dve veoma dobre utakmice, veoma zanimljive. Ono što je veoma tipično za tu ekipu je da imaju izvanredne automatizme u njihovoj igri, da igraju sa dosta izmena, sa dosta igrača, da je to tim koji već godinama igra zajedno. Upravo iz tog razloga imaju te automatizme o kojima pričam. U svakom trenutku znaju kako će da odreaguju odbrambeno i napadački. Imaju jednog izuzetnog igrača, u pitanju je Luk Sikma, on je praktično čovek koji dosta toga odlučuje na terenu, ali ne samo on, imaju zaista dobre igrače, možda ne toliko poznate širokoj košarkaškoj javnosti ali su zaista izvanredan tim", istakao je Obradović.