PARTIZAN U PAKLU ARENE SRUŠIO ŽALGIRIS! Brutalni Kevin Panter UNIŠTIO Litvance za drugu pobedu crno-belih!

EVROLIGA

Košarkaši Partizana u prepunoj Areni su pobedili Žalgiris rezultatom 87:76 (20:22, 24:14, 16:21, 27:19), uz fenomenalnu partiju Kevina Pantera.

Crno-beli su stigli do drugog trijumfa u Evroligi ove sezone, ujedno i do druge uzastopne pošto su u prošlom kolu bili bolji od Virtusa.

Pomenuti Panter je igrao fenomenalno od starta utakmice. Poenima je vodio ekipu do prednosti u ranijoj fazi prve četvrtine koja je ipak pripala gostima.

Međutim, nastavio je kapiten crno-belih i u drugoj deonici i već na poluvremenu je imao 15 poena.

Meč je završio sa 26 poena uz odlične procente šuta (za dva poena 7/10, za tri poena 3/4 i slobodna bacanja 3/4).

Podršku je imao u vidu Egzuma koji je u završnici pogađao bitna slobodna bacanja. On je završio meč sa 11 poena, a dvocifreni su bili još Naneli, Lesor i Ledej.

U gostujućem sastavu istakao se Evans sa 16 poena, a veliki broj izgubljenih lopti je uticao na mogućnost da Žalgiris u završnici bude opasniji, iako je u poslednju deonicu ušao sa tri poena zaostatka.

Vatrena atmosfera u rasprodatoj "Štark Areni" pomogla je ekipi Željka Obradovića da meč privede kraju, a na kraju se više od 18.000 ljudi radovalo pobedi.

1 / 16 Foto: Nenad Kostić

Tok meča mogli ste da pratite uživo na Kurir sportu.

Partizan - Žalgiris 87:76 (20:22, 24:14, 16:21, 27:19)

IV četvrtina:

Kraj meča! Ledej i Evans su pogodili, a meč je trojkom završio Naneli!

39. minut - 82:74 - Precizan je oba puta i Madar, a nakon promašaja Lekavičijusa Lesor je na drugoj strani stigao do novih poena za 82:71.

Brzo je Brazdeikis pogodio trojku.

Partizan

39. minut - 78:71 - Ulanovas je promašio prvu, a pogodio drugo bacanje nakon faula Egzuma.

38. minut - 78:70 - Egzum skuplja poene preko slobonih bacanja. Sada je svaki važan za crno-bele.

Dobio je Australijanac ubrzo novu priliku da šutira sa linije za jedan poen i opet je pogodio oba šuta.

37. minut - 74:70 - Kavano uzvraća... poeni uz dodatno slobodno bacanje nakon faula Trifunovića. Pogodio je Lesor zatim oba bacanja, ali je Evans pogodio trojku.

36. minut - 72:64 - Nakon što je Hejs pogodio samo jedno slobodno bacanje, Panter je postigao dva poena plus dodatno slobodno bacanje!

Izuzetno bitne poteze pružio je kapiten Partizana ove večeri.

35. minut - 69:63 - Još jednom Panter pogađa u važnim momentima! Brazdeikis pravi prekršaj u napadu, nakon čega je ličnu grešku napravio i Evans, a Egzum je ovog puta pogodio oba bacanja.

34. minut - 65:63 - Kavano stiže do četvrtog poena nakon asistencije Ulanovasa, a Papapetru zatim gubi loptu, nakon čega je Kavano imao polovičan uspeh sa linije slobodnih bacanja.

33. minut - 65:60 - Ne pogađa panter šut za dva poena, ali Lesor je skokom obezbedio novi napad domaćinu koji se završio zakucavanjem Ledeja za 65:60.

Maksivitis je zatražio tajm-aut, a nakon toga je dobio tehničku grešku zbog reakcije prema sudijama.

Promašio je Panter slobodno bacanja, u nastavku crno-beli nisu ni uputili šut.

32. minut - 63:60 - Kada je najbitnije - Kevin Panter! Nova trojka, njegova treća na ovom meču i 21 poen ukupno.

Na drugoj strani Šmits promašuje, ali potom Anđušić gubi loptu. Isto ubrzo čini i Šmits.

31. minut - 60:60 - Odlične minute je na večerašnjem meču pružio Brazdeikis. Na startu poslednje četvrtine je vezao tri poena.

III četvrtina:

30. minut - 60:57 - Lesor je bio precizan oba puta sa linije slobodnih bacanja 59:55.

Na drugoj strani je Ulanovas pogodio jedno od dva bacanja nakon prekršaja Anđušića. Dobio je potom i Egzum dva slobodna bacanja, promašio je prvo, pogodio je drugo, a u poslednjem napadu je Evans promašio trojku, zatim i Brazdeikis dvojku nakon ofanzivnog skoka..

29. minut - 57:55 - Anđušić za tri! Prekida srpski košarkaš seriju od devet vezanih poena Litvanaca za 57:54.

Na drugoj strani Ulanovas postiže dva poena.

28. minut - 54:54 - Opet greši Trifunović, a Evans postiže trojku za izjednačenje.

Jedan za drugim su zatim šuteve sa distance promašili Ledej i Evans.

27. minut - 54:51 - Greši Madar, odnosno Butkečivijus beleži "krađu", nakon čega je Brazdeikis došao do četvrtog vezanog poena, pošto je pogodio i u prethodnom napadu.

Nije kratka pauza pomogla crno-belima, nakon nje je Trifunović izgubio loptu, a Butkevičijus je stigao do sedmog poena na meču.

Željko Obradović je reagovao tajm-autom.

26. minut - 54:45 - Drugi pogodak Lesora iz sedam pokušaja, četvrti poen, a crno-beli održavaju sasvim solidnu prednost.

Francuz je potom blokirao Evansa, što je njegova treća blokada, a usledio je televizijski tajm-aut.

25. minut - 52:45 - Odličan je večeras Šmits, bez promašaja je u šutu za dva poena, a za sada je ukupno postigao 11.

Partizan, Zalgiris, Arena

24. minut - 52:43 - Izgubljena lopta za Tristana Vukčevića, nakon toga prekršaj Nanelija i poeni Evansa sa linije slobodnih bacanja za 49:42.

Na drugoj strani promašaji Nanelija i Lesora nakon ofanzivnog skoka, zatim nova lična greška (druga) Nanelija i poen Šmitsa sa linije slobodnih bacanja.

A, onda prvi poeni Trifunovića - trojka!

23. minut - 49:40 - Promašaj Lesora ispratio je Ledej koji stiže do šestog poena za 49:37 nakon ofanzivnog skoka. Na drugoj strani je Partizan napravio dve lične greške u nekoliko sekundi, a potom i primio trojku pošto je Šmits bio precizan.

22. minut - 47:37 - Jedno od dva slobodnih bacanja je pogodio Evans.

21. minut - 47:36 - Gde je stao u prvom, tu je Panter nastavio u drugom - trojka za start nastavka.

II četvrtina:

20. minut - 44:36 - Promašio je Butkevičijus trojku u završnici prvog poluvremena koje je završeno blokadom Kevarijusa nad Lesorom.

Odbrana Partizana i veliki broj grešaka gostiju (čak 11, naspram pet Partizanovih), ali i neverovatni Panter koji je na pauzu otišao sa 15 poena, odredili su tok prvih 20 minuta nakon kojih crno-beli imaju zasluženu prednost.

19. minut - 44:36 - Ponovo gosti gube loptu, ovaj put je Dimsa loše reagovao, a problem za Žalgiris može da predstavlja treća lična greška Lekavičijusa. Papapetru je pogodio oba slobodna bacanja.

18. minut - 42:36 - Odmah nakon pauze Panter dolazi do poena, već ih ima 15m uzvratio je Kevarijus.

17. minut - 40:34 - Panter je sada izgubio loptu nakon čega je Kavano stigao do poena, a Obradović ponovo zatražio tajm-aut.

16. minut - 40:32 - Panteeer! Trojka Kevina Pantera, na 13 je poena i deluje da mu u ovim trenucima niko ne može ništa.

Nakon tajm-auta gostiju pogodio je Kevarius za 40:32, a Vukčević je napravio faul u napadu.

15. minut - 37:30 - Tri poena Pantera! Koš i faul, zatim i realizovano slobodno bacanje. Vezuje poene kapiten Partizana - 37:30. A, vezuju izgubljene lopte gosti, imaju ih već osam.

14. minut - 31:30 - Vučkević je promašio trojku, a prethodno je Laurinas smanjio prednost Partizana.

I Šmits je promašio šut sa distance, ali je Žalgiris stigao do četvrtog ofanzivnog skoka, nakon čega je Evans pogodio trojku.

13. minut - 31:25 - Prvi poeni Pantera, zatim i blokada Lesora! Lopta je stigla do gostiju koji nisu uspeli da iskoriste napad iz nekoliko poseda.

Pogađaju u serijama košarkaši na večerašnjem meču... novi poeni Pantera i tajm-aut za goste.

12. minut - 27:25 - Vezuje poene i Anđušić sada zahvaljujući "penalima", a trojku za Litvance je postigao Ulanovas za 27:25.

11. minut - 25:22 - Četvrtina je počela promašajem Pantera koji su pratile dve lične greške gostiju i poenima Egzuma sa linije slobodnih bacanja za izjednačenje 22:22.

Prvi promašaj Butkevičijusa i prvi skok Lesora, a među strelce se trojkom upisao Anđušić - 25:22.

I četvrtina:

9. minut - 20:22 - Pogrešio je Panter, a na drugoj strani je Butkevičijus stigao do petog vezanog poena.

Promašio je zatim Egzum, a u poslednjem napadu, gotovo uz zvuk sirene Lekavičijus je postigao drugu trojku iz drugog pokušaja večeras za prvu prednost Žalgirisa.

8. minut - 20:17 - Pogađa i Kevarijus za 15:14, ali Naneli pogađa trojku! Krade zatim loptu Dante Ekzum i stiže do lakih poena, njegovih prvih na meču, za 20:14.

Ne pušta Žalgiris crno-belima da se odlepe - trojka Butkevičijusa.

7. minut - 15:12 - Potpuno je Lekavičijus vratio Litvance u igru i nakon novog promašaja Papapetrua pogodio je i za dva poena, što je nateralo Željka Obradovića da zatraži tajm-aut.

6. minut - 15:10 - Ulanovas nije pogodio šut za tri poena, uzvratio je Papapetru, ali je potom pogodio Lekavičijus.

5. minut - 15:7 - Novi poeni Nanelija, ali i Šmitsa koji je najefikacniji sa pet poena.

Odličan potez Ledeja i njegovi novi poeni za 15:7, pre prvog televizijskog tajm-auta.

4. minut - 11:5 - Svi starteri Partizana su se upisali u listu strelaca pošto je Naneli pogodio dva slobodna bacanja. Uzvratio je Šmits.

3. minut - 9:3 - Pogađa i Ledej, a zatim Madar postiže prvu trojku na meču! Poene za goste postigli su Evans i Šmits.

Dva poena je potom postigao i Papapetru.

1. minut - 2:0 - Počela je utakmica u krcatoj Areni! Prve poene za Partizan je postigao Matijas Lesor.

Startna petorka Partizana: Madar, Naneli, Papapetru, Ledej, Lesor.

Uprkos gipsu na desnoj ruci, Aleksa Avramović koji je propustio početak sezone i pred kojim je određeni period oporavka, izašao je na parket sa saigračima uoči početka utakmice.

1 / 11 Foto: Nenad Kostić

Crno-beli će pokušati da stignu do druge pobede ukupno, ali i uzastopne pošto su u prethodnom kolu bili bolji od Virtusa, takođe u "Štark Areni" rezultatom 90:62.

Žalgiris je u prva dva kola doživeo poraze od makabija i Olimpijakosa, a potom je vezao dva trijumfa na domaćem terenu protiv Virtusa i Barselone.

Prema poslednjim informacijama, za "Arenu" nije ostala nijedna karta, što znači da će Partizan imati veliku podršku sa popunjenih tribina.

Trener crno-belih, Željko Obradović, upravo je o navijačima i njihovom značaju govorio u najavi utakmice.

"Nadamo se ponovo da ćemo imati atmosferu kao u prve dve utakmice, što je i ekipi i svima nama izuzetno važno. Kad smo napravili analizu njihove poslednje dve evroligaške utakmice, videli smo da se radi o ekipi koja igra izuzetno agresivno, pre svega odbrambeno i iz te odbrane žele da trče i da imaju dosta toga postavljeno u tranziciji. To su prve stvari za koje moramo da se pripremimo, a posle toga dolazi ofanzivni skok, u kojem su najbolji u Evroligi, što ću dva puta ponoviti", poručio je trener Partizana.

Kazis Maksivitis, njegov kolega sa klupe Žalgirisa, takođe je govorio o navijačima Partizana.

"Pre svega zbog uslova u kojima ćemo igrati – vruće atmosfere i strastvenih gledalaca. Važno je da ne izgubimo glavu i da nas ne obuzmu emocije. Moramo da ostanemo mirni. U prvom utakmicama njihova igra još nije bila optimalna, ali su u poslednjem meču u Evroligi dominirali od početka do kraja. Talentovan su tim, koga s klupe vodi jedna od najboljih trenera u Evropi. Njihovi igrači su napadački orijentisani. Talentovaniji su u napadu nego u odbrani, ali teško je biti podjednako dobar na obe strane terena, jer zbog mnogo talenta u napadu, ponekad odbrana pati.", rekao je trener Žalgirisa.