PARTIZAN NASTAVIO NIZ POBEDA: Crno-beli se mučili protiv Mege, pa u finišu trojkama slomili otpor rivala VIDEO

5. kolo ABA lige

Košarkaši Partizana upisali su i petu pobedu u ABA ligi.

Crno-beli su u beogradskoj Areni u meču 5. kola savladali Megu rezultatom 86:76 (25:26, 25:13, 22:19, 14:18).

Mega je ostala bez pobede i posle petog kola.

U timu Partizana Naneli je postigao 14 poena, a po 10 su upisali Koprivica, Papapetru i Egzum. Svih 11 košarkaša Partizana koji su ulazili u igru su se upisali u strelce.

U Megi su odskočila dvojica, Rudan je postigao 26 poena, a Branković 17.

Partizan u narednom kolu putuje u Čačak na megdan Borcu, a Mega dočekuje SC Derbi iz Podgorice.

Crno-bele pre toga očekuje gostovanje Panatinaikosu u Evroligi.

PARTIZAN - MEGA 86:76 (25:26, 25:13, 22:19, 14:18)

4. ČETVRTINA

40. minut - Milosavljević sa linije penala smanjuje rezultat - 84:76. Trifunović uz zvuk sirene za konačnih 86:76.

39. minut - Tristan Vukčević pogađa trojku, druga vezana Partizana u bitnim momentima - 84:74.

38. minut - Daleka trojka Anđušića u pravom trenutku za Partizan - 81:72. Branković uz malo sreće stiže do poena - 81:74.

37. minut - Koprivica je fauliran, pogađa prvo, pogađa i drugo za svojih deset poena - 78:69. Rudan postiže svoj 25. poen - 78:71. Ponovo je Rudan na liniji penala. Promašio je prvo, pogodio drugo - 78:72. Njegovih 26 poena.

36. minut - Madar prekida nalet Mege - 76:68. Rudan sa linije slobodnih bacanja smanjuje rezultat na 76:69.

35. minut - Nesportski faul Egzuma. Mega smanjuje na 74:66. Serija 8:0 gostiju. Rori za seriju 10:0 Mege - 74:68.

34. minut - Rori postiže svoje prve poene - 74:64. Mega u seriji 6:0.

33. minut - Branković na ofanzivnom skoku pogađa za dva - 74:62.

32. minut - Rudan upisuje svoj 22. poen - 74:60.

31. minut - Danilo Anđušić je siguran za dva, njegovi prvi poeni - 74:58.

3. ČETVRTINA

30. minut - Grbović se lepo snašao i pogodio - 68:58. Papapetru je sa linije penala siguran - 70:58. Njegovih 10 poena. Ledej zakucava na pas Papapetrua - 72:58.

29. minut - Dante Egzum pogađa svoju drugu trojku - 68:56. Njegovih 12 poena.

28. minut - Papapetru uvećava prednost Partizana - 63:56. Egzum pogađa kratku dvojku - 65:56. Tajm-aut za Baraća.

27. minut - Branković ponovo pogađa - 61:55. Ukrajinac Kobžistji se upisuje u strelce, polovičan je sa linije penala - 61:56.

26. minut - Sjajna kombinacija Mege, Rudan upisuje 20. poen - 59:53. Naneli pogađa za dva - 61:53.

25. minut - Smanjuje Mega na 59:51. Branković je strelac.

24. minut - Rudan igra utakmicu života, pogodio je za dva uz faul. Siguran je za 54:47. Njegovih 18 poena. Naneli pogađa trojku - 57:47. Neoprezni igrači Partizana, Milosavljević u "ofsajdu" pogađa za 57:49. Naneli je na liniji slobodnih bacanja - precizan je oba puta - 59:49.

23. minut - Lepa akcija i 15. poen Rudana, njegova najbolja partija u sezoni - 52:44. Madar vraća dvocifrenu prednost, njegovih sedam poena - 54:44.

22. minut - Branković postiže trojku, prvi poeni u trećoj četvrtini - 50:42. Lesor popravlja šut Anđušića - 52:42.

Partizan, Mega

2. ČETVRTINA

20. minut - Madar u prodoru za 48:39. Njegovih pet poena. Provukao se Papapetru posle skoka u napadu i poentirao za prvu dvocifrenu prednost crno-belih - 50:39. Crno-beli imaju devet ofanzivnih skokova u prvom poluvremenu i to pravi razliku.

19. minut - Sjajno zakucavanje Lesora u kontri - 46:39.

18. minut - Grbović smanjuje sa linije penala, pogodio je jedno od dva - 44:39.

17. minut - Odlična akcija crno-belih i laki poeni ispod koša za Lesora - 42:36. Tajm-aut za Baraća. Presing Partizana je ponovo urodio plodom, Panter pogađa za dva - 44:36. Kazalon zakucava - 44:38.

16. minut - Vukčević za plus sedam, najveću razliku u dosadašnjem delu meča - 40:33. Rudan posle ofanzivnog skoka pogađa pod faulom - 40:35. Njegov najbolji učinak ove sezone. Precizan je u dodatnom bacanju za 40:36, njegovih 13 poena.

15. minut - Kazalon zakucava posle sjajne akcije Mege - 36:33. Panter poentira posle solo prodora - 38:33.

14. minut - Papapetru posle skoka u napadu pogađa za 33:29. Rudan pogađa svoj deveti i svoj deseti poen sa penala - 33:31. Egzum pogađa trojku - 36:31.

13. minut - Mušikić je siguran samo prvi put sa linije slobodnih bacanja - 31:27. Dragan Milosavljević, bivši košarkaš Partizana, smanjuje na 31:29. Tajm-aut za Obradovića.

12. minut - Ponovo kontra Partizana, Papapetru zakucava - 31:26.

11. minut - Papapetru se upisao u strelce - 27:26. Lesor u kontri posle osvojene lopte zakucava - 29:26.

1. ČETVRTINA

10. minut - Ledej pogađa jedno od dva bacanja - 23:26. Egzum pogađa iz teške pozicije, prvi njegovi poeni - 25:26.

9. minut - Uskoković pogađa trojku - 20:24. Trifunović uz piruetu pogađa od tablu, njegova četiri poena - 22:24. Mušikić sa penala povećava na 22:26.

8. minut - Ledej se upisuje u strelce - 18:19. Uskoković iz naskoka pogađa - 18:21. Koprivica koristi alej-up - 20:21.

7. minut - Naneli za Koprivicu, ovaj zakucava - 16:14. Kazalon pogađa trojku - 16:17. Laki poeni za Rudana, njegovih 8 poena - 16:19.

6. minut - Trifunović smanjuje na 12:14. Naneli donosi Partizanu izjednačenje sa penala - 14:14.

5. minut - Kazalon u kontru zakucava - 10:12. Sjajno zakucavanje Brankovića iz drugog plana, Mega ide na plus 4 - 10:14.

4. minut - Rudan posle ofanzivnog skoka za 10:10.

3. minut - Trojka Madara za prvo vođstvo Partizana - 7:6. Rudan vraća prednost Megi - 7:8. Naneli trojkom donosi prednost crno-belima - 10:8.

2. minut - Ponovo je Branković precizan - 2:4. Naneli sa penala donosi izjednačenje - 4:4. Rdan za novo vođstvo Mege - 4:6.

1. minut - Branković dovodi Megu u vođstvo - 0:2. Uzvraća Koprivica zakucavanjem - 2:2.

PARTIZAN - MEGA Hala: Arena SUDIJE: Matej Boltauzer, Mario Majkić, Edo Javor

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Naneli, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović.

MEGA: Branković, Bogavac, Rudan, Uskoković, Kobžistji, Kazalon, Kovačević, Cerovina, Rori, Grbović, Milosavljević, Mušikić. Trener: Marko Barać.

Košarkaši Partizana i Mege od 21 čas u Areni igraju meč 5. kola ABA lige.

U prva četiri kola regionalnog šampionata, Parni valjak je zabeležio isto toliko pobeda, dok gostujući tim do sada nije zabeležio trijumf.

U susret nedeljnom meču protiv tima koji je savladao Partizan prošle sezone u hali "Aleksandar Nikolić", trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

"Sećamo se svi te utakmice koja je došla odmah nakon važne utakmice u Evrokupu. Naravno da moramo da se pripremimo najozbiljnije. Uradili smo skauting svega onoga što je Mega do sada igrala i bez obzira što nemaju do sada ni jednu pobedu, to je tim sastavljen od mladih igrača koji imaju veliku volju, želju i ambiciju. Oni će sigurno ući u meč na taj način, tako da mi moramo da uradimo sve kako bi se pripremili da dobro uđemu u utakmicu na našem terenu i da pobedimo", poručio je Obradović.

Trener Mege Marko Barać je istakao da njegova ekipa mora da odigra čvrsto i sa velikom energijom.

"Igranje protiv ozbiljnih evroligaških ekipa je najbolja škola za mlade igrače. Partizan je tim sa fenomenalnim rosterom i najboljim trenerom. Na nama je da pokažemo ogromnu energiju i daleko veću čvrstinu nego na prethodnoj utakmici. Želimo da odigramo dobru utakmicu i prikažemo se u lepom svetlu".

U međusobnim mečevima Partizan vodi sa 15-3, a interesantno je da je Mega dva puta savladala Partizan kao gost.

Danilo Anđušić, dres, crno-roze dres, rak dojke

Nedeljna utakmica će imati i humanitarni karakter jer će KK Partizan pružiti podršku borbi protiv raka dojke. Pretposlednjeg dana oktobra, međunarodnog meseca borbe protiv ove opake bolesti, Parni-valjak na parketu Arene neće biti crno-beli, već crno-roze! Na taj način, Partizan će na svojim dresovima poneti roze boju, simbol borbe za zdravlje i živote naših majki, sestara, supruga, ali i borbe čitavog društva!

Na godišnjem nivou, u svetu se prema podacima Svetske zdravstvene organizacije registruje 2.260.000 obolelih žena, dok od iste bolesti svake godine umre više od 500.000 njih. Kancer dojke predstavlјa vodeći uzrok obolevanja i umiranja od malignih bolesti u ženskoj populaciji širom planete i Partizan želi da pruži svoj doprinos u podizanju javne svesti kako u Srbiji, tako i u regionu.