IVANOVIĆ POTPUNO PREPORODIO ZVEZDU: Crveno-beli nakon DRAME i PRODUŽETKA konačno srušili Albu, Nedović i Vildoza JUNACI trijumfa!

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Berlinu ekipu Albe posle produžetka sa 88:84 (20:19, 17:21, 18:17, 20:18, 13:9) u utakmici devetog kola Evrolige.

Posle devet odigranih utakmica, oba tima imaju po tri pobede i šest poraza.

Zvezdu je do pobede vodio Luka Vildosa sa 21 poenom, 17 je dodao Nemanja Nedović, dok je Luka Mitrović postigao 15 poena. U timu Albe najbolji je bio Džejlen Smit sa 23 poena, dok je Ben Lamers dodao 12.

U neizvesnom meču u Berlinu, oba tima su imala šansu da pitanje pobednika reše posle 40 minuta igre, ali ni Alba ni Zvezda nisu iskoristile poslednji napad pa je meč otišao u produžetak (75:75).

Crveno-beli su se bolje snašli u dodatnih pet minuta, a tačku na ovaj meč je praktično stavio Nedović sa četiri vezana poena kojim je doneo svom timu vodjstvo 85:81 na 52 sekunde pre kraja.

Zvezda je tako zabeležila prvu evroligašku pobedu na gostovanju ove sezone.

Zvezda će u narednom kolu Evrolige dočekati Makabi iz Tel Aviva, dok će Alba gostovati Olimpijakosu.

1 / 5 Foto: Profimedia

Tok utakmice:

Prvi produžetak

45. minutt - Opet Nedović 81:85, ZVEZDA BLIZU POBEDE!

44. minut - Sjajan prodor Nedovića 81:83

43. minut - Vildoza, Zvezda ponovi vodi 80:81

42. minut - Pogađa Petrušev iz reketa 80:79

41. minut - Sikma polovičan sa penala 79:77

- GLEDAĆEMO PRODUŽETKE U BERLINU!

Četvrta četvrtina:

40. minut - Potpuna drama 75:75, Zvezda ima napad za pobedu. 17. sekundi do kraja regularnog toka utakmice.

39. minut - Trojka Vildoze, Zvezda vodi 74:75

38. minut - Mitrović pogađa uz faul 72:70

37. minut - Nedović pogađa, 72:67

36. minut - Smit ponovo pogađa za tri 70:65

35. minut - Pogađa Ivanović, ali sjajni Smit vraća trojkom 67:65

34. minut - Sjajna akcija i poeni Mitrovića 64:63

33. minut 64:61, Delou koristi veliku grešku Vildoze

Alba

Treća četvrtina:

30. minut - Domaćin pred poslednji kvartal ima 2 poena prednosti 57:55

30. minut - Zvezda je nadoknadila - 8, 55:55, razigrao se Vildoza njegovih 13 poena

28. minut - Ne predaje se Zvezda stigla je na -4 52:48, domaćin trojkama održava prednost, 55:51

25. minut - Domaćin je bolje ušao u nastavak meča, Alba je stigla do maksimalnih + 8, 49:41 Smit blista kod domaćina postigao je već 14 poena

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Nedović nije pogodio trojku za izjednačenje, poluvreme je završeno vođstvom Albe - 40:37.

16. minut - Odlična reakcija Vildose za novo izjednačenje - 35:35

15. minut - Fantastično je Blat uposlio Sikmu koji zakucava uz faul - 29:28.

13. minut - Blat je nemilosrdan u šutu za tri poena, na veliku radost navijača domaćih - 24:26

12. minut - Dobrić je precizan iz slobodnih bacanja za najveću prednost Zvezde - 21:26

11. minut - Počela je druga četvrtina, Alba nije iskoristila prvi napad, potom slede poeni Petruševa - 19:22

Zvezda

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina minimalnim vođstvom Zvezde

10. minut - Sjajna trojka Nedovića iz veoma teške pozicije za minimalno vođstvo Zvezde nakon prve četvrtine - 19:20

9. minut - Pogađa i Nikola Ivanović, sada je prednost Albe samo dva poena - 19:17

8. minut - Mitrović se odlično snašao i smanjuje prednost domaćina - 19:15

6. minut - Posle trojke Lamersa, lake poene postiže i Zusman, čime je Alba napravila novu seriju za vođstvo od - 17:11

4. minut - Kuzmić je iskusno dodao loptu do Bentila, koji je sačekao kontakt sa Kumađeom, a zatim poentirao - 10:8.

3. minut - Posle lakog zakucavanja Sikme usledila je trojka Smita. Alba pravi seriju 10:0, čime tera Ivanovića da zatraži prvi tajm-aut na meču.

2. minut - Sjajno je Sikma navukao dva igrača na sebe, izbacio pas za Blata koji je rutinski pogodio trojku, a potom i novi poeni domaćina - 5:5

1. minut - Posle malog zakašnjenja zbog tehničkih problema oko zapisničkog stola, počela je utakmica u Berlinu. Prvi napad na utakmici za Crvenu zvezdu i prvi poeni u režiji Džona Holanda - 3:0.

Košarkaše Crvene zvezde u utorak od 20 sati očekuje novi izazov u Evroligi. Od kada je na kormilo stigao Duško Ivanović, crveno-beli su zabeležili dva trijumfa - protiv Asvela u Evroligi prošle sedmice i protiv Cibone u ABA ligi proteklog vikenda - i sada imaju šansu da nastave pobednički niz.

Na redu je Alba koja ima skor od tri pobede i pet poraza, dok Zvezda ima trijumf manje.

- Alba je ekipa koja mi se najviše svidela u Evroligi. Igraju najbolju košarku. Izgubili su neke utakmice, iako su vodili sa 20 razlike. Igrači igraju brzo, nepredvidivi su, izvanredni su šuteri. Imaju košarkaše koji izvanredno čitaju situacije na terenu. Imali su izvestan splet okolnosti da neke mečeve koje je trebalo, nisu dobili. Ali mi prvo mislimo o sebi, pa tek onda o njima - rekao je Duško Ivanović.

Ekipa se odmah posle meča vraća za Beograd jer ih u četvrtak čeka meč protiv Makabija u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu.