PARTIZAN NASTAVIO POBEDNIČKI NIZ: Crno-beli uz dosta muka savladali Igokeu! VIDEO

12. kolo ABA lige

Košarkaši Partizana savladali su u utakmici 12. kola ABA lige kao gosti Igokeu rezultatom 96:85 (32:22, 25:25, 19:21, 20:17).

Crno-beli su upisali 10. pobedu i vratili se na drugo mesto na tabeli. Igokea posle ovog kola ima učinak 6-6 i nalazi se na sedmoj poziciji.

Crno-beli u narednom kolu ABA dočekuju Zadar, ali prethodno igraju protiv Bajerna u Evroligi u beogradskoj Areni. Igokea će u 13. kolu gostovati Studentskom centru u Podgorici.

Naneli je postigao 18 poena, koliko i Panter, Lesor 14, Trifunović 12, a Ledej 10 u timu Partizana.

U domaćem timu Kroford je postigao 26 poena, a Đorđević 22.

4. ČETVRTINA

40. minut - Đorđević sa linije penala smanjuje na 85:93. Panter trojkom stavlja tačku na utakmicu - 85:96.

39. minut - Naneli postiže trojku posle velike borbe Ledeja, koji je oduzeo loptu prethodno rivalu - 83:91. Možda i ključni poeni na meču. Partizan je postigao 14 trojki iz 29 pokušaja.

Panter je presekao loptu i položio u kontranapadu - 83:93.

38. minut - Kroford je trojkom prepolovio zaostatak Igokee - 83:86. Lesor popravlja promašaj Pantera - 83:88.

37. minut - Đorđević posle ofanzivnog skoka poentira - 80:86. Tajm-aut za Željka Obradovića.

36. minut - Kroford je na liniji penala, precizan je za svoja 23 poena - 78:86. Njegov rekord sezone.

35. minut - I Egzum dobija 4. ličnu grešku, posle Pantera drugi igrač crno-belih sa problemima sa faulovima.

34. minut - Ledej pogađa vrlo bitnu trojku za Partizan - 76:86. Njegovih 10 poena.

33. minut - Trifunović oduzima loptu i poentira, njegovih 12 poena - 76:83. Panter je zaradio 4. ličnu grešku.

32. minut - Tanasković postiže trojku - 73:79. Sudije su nekoliko minuta gledale snimak, da li je istekao napad Igokee, na kraju su presudile da je koš regularan. Ledej postiže poene za 73:81. Kakva trojka Reja, sa samog centra o tablu za 76:81.

31. minut - Jošilo posle ofanzivnog skoka za 70:76. Jam Madar postiže 12. trojku za Partizan iz 25 pokušaja - 70:79.

3. ČETVRTINA

30. minut - Papapetru je promašio oba slobodna bacanja. Lesor pogađa pod faulom - 68:75. Precizan je Lesor za 68:76. Partizan je sa pet vezanih poena uspeo da odbije nalet Igokee.

29. minut - Delalić potpuno vraća Igokeu - 68:71. Partizan je imao i 15 poena viška u ovoj četvrtini, ali je Igokea promenila način odbrane i uspela da priđe na tri poena. Ledej sa penala prekida seriju Igokee - 68:73.

28. minut - Đorđević dodatno približava Igokeu - 66:71.

27. minut - Đorđević sa penala postiže svoj 15. i 16. poen - 64:71.

26. minut - Kroford u kontri smanjuje na 62:69. Egzum prekida seriju Igokee - 62:71.

25. minut - Naneli pogađa trojku - 56:69. Kroford smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 58:69. Delalić dodatno smanjuje - 60:69.

24. minut - Rej trojkom smanjuje na 54:66. Jošilo zakucava - 56:66.

23. minut - Trifunović trojkom diže prednost na 51:62. Naneli je precizan oba puta sa penala - 51:64.

22. minut - Kroford smanjuje na 51:59.

21. minut - Tanasković smanjuje na 49:57. Trifunović je precizan sa penala - 49:59.

Igokea, Partizan, ABA liga

2. ČETVRTINA

20. minut - Uh, kakvo zakucavanje Džejmsa Nanelija iz prodora - 42:55. Njegovih osam poena. Đorđević smanjuje na 44:55. Njegovih 14 poena. Smailagić je fauliran osam sekundi pre isteka poluvremena, pogađa oba bacanja - 44:57. Voler pogađa trojku u poslednjoj sekundi - 47:57.

19. minut - Treća trojka za Kroforda - 40:50. Naneli vraća trojku - 40:53. Đorđević je precizan za dva posle sjajne asistencije Jošila - 42:53.

18. minut - Panter je večeras u zoni, nova njegova trojka - 37:50. Njegovih 13 poena za sada.

17. minut - Panter je raspoložen večeras, njegova nova trojka - 35:47. Đorđević smanjuje na 37:47.

16. minut - Problem za Partizan, Lesor je dobio treću ličnu grešku. Precizan je sa penala Kroford za 33:44. Đorđević postiže nove poene - 35:44.

15. minut - Panter postiže svoje nove poene - 31:44.

14. minut - Anđušić trojkom vraća najvećih plus 11 za Partizan - 29:40. Sada je tajm-aut za Dragana Bajića. Lep pas Lesora ka Panteru - 29:42. Đorđević sa penala smanjuje na 31:42.

13. minut - Ponovo Marić pogađa i ponovo pod faulom - 28:34. Tajm-aut za Obradovića. Marić siguran, njegovih devet poena - 29:34. Lesor pod faulom pogađa za 29:36. Pogađa centar Partizana za 29:37. Njegovih devet poena.

12. minut - Lesor posle ofanzivnog skoka poentira - 23:34. Marić pogađa pod faulom - 25:34. Siguran je za 26:34.

11. minut - Marić polovičan sa penala - 23:32.

1. ČETVRTINA

10. minut - Sjajna promena ritma Madara i polaganje za 22:32.

9. minut - Lesor posle ofanzivnog skoka pogađa na obruču - 20:27. Tanasković ispod koša pogađa - 22:27. Panter na asistenciju Papapetrua pogađa za tri - 22:30.

8. minut - Lesor sa linije slobodnih bacanja diže vođstvo na 20:24. Lesor ponovo jedan od dva za 20:25.

7. minut - Trifunović za dva - 18:23. Marić pogađa sa linije penala - 20:23.

6. minut - Egzum pogađa trojku - 15:21. Kroford vraća trojku, njegovih 10 poena - 18:21.

5. minut - Sjajan prodor Kendrika Reja za 11:16. Egzum u kontri - 11:18. Kroford pogađa trojku preko Lesora uz prekršaj - 14:18. Precizan je - 15:18.

4. minut - Đorđević smanjuje - 7:11. Ledej zakucava pod faulom - 7:13. Precizan je - 7:14. Tanasković, bivši igrač Partizana, lepo prodire i pogađa - 9:14.

3. minut - Đorđević pogađa pod faulom - 5:9. Naneli pogađa treću trojku za Partizan - 5:11.

2. minut - Nova trojka za Partizan, postiže je Smailagić - 0:6. Kroford postiže prve poene za Igokeu, uz prekršaj - 3:6. Smailagić se razigrao - 3:8.

1. minut - Trifunović trojkom otvara meč - 0:3.

IGOKEA - PARTIZAN Hala: Aleksandrovac

Sudije: Josip Radojković, Radoš Savović, Bojan Kruljac

IGOKEA: Rej, Kondić, Delalić, Tanasković, Kroford, Jošilo, Valer, Marić, Đorđević, Bošković. Trener: Dragan Bajić

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović

Košarkaši Partizana u 12. kolu ABA lige će u Aleksandrovcu igrati protiv Igokee iz Laktaša.

Utakmica je na programu od 18:30.

Igokea i Partizan su do sada igrali 23 utakmice u regionalnoj ligi, a skor je 15-8 u korist Partizana. Međutim, Igokea je uspešnija kao domaćin i vodi sa 6-5.

Uoči nedeljnog duela, trener Partizana Željko Obradović kaže:

"Idemo da igramo protiv Igokee. Znamo da u Banjaluci imamo prave prijatelje, iskrene prijatelje i dosta navijača. Ekipa Igokee je uvek nezgodan protivnik, imamo iskustvo od prošle godine i izuzetne utakmice koju smo na neverovatan način uspeli da dobijemo. Treba da iskoristimo jedan jedini trening pred utakmicu da reagujemo, pripremimo se i probamo da nastavimo ovo gde smo sad. Iz dobre odbrane da dođemo do agresivnosti koja bi nam pomogla da odigramo dobru utakmicu", istakao je Obradović.

Nakon prvog meča u Evroligi posle povrede, Aleksa Avramović čeka šansu da upiše i prve ovosezonske minute u regionalnom šampionatu.

"Čeka nas nova utakmica, svi znamo kakvo ćemo domaćinsko navijanje imati jer cela Republika Srpska navija za Partizan. Jedva čekamo da idemo u Laktaše i pokušamo da pobedimo taj meč. Znamo kako je bilo prošle godine, znamo da neće biti nimalo lako, ali idemo da se borimo", poručio je Avramović.

Dragan Bajić, trener Igokee:

"Novo kolo kada je ABA liga u pitanju. Gostuje nam ekipa Partizana, posle poraza od Bahčešehira koji nam sigurno nije prijao, međutim šta je tu je, idemo dalje. Nakon dužeg vremena uspeli smo da održimo 2 treninga sa 10 igrača, tako da smo mogli da radimo 5 na 5, i siguran sam da ćemo u narednom periodu imati više sreće i da će nam igrači biti zdraviji i da ćemo biti konkurentniji u svim utakmicama. Što se tiče utakmice, motiva nam neće nedostajati, dolazi nam evroligaška ekipa i trener Željko Obradović, sjajnim čovekom i stručnjakom. Njihovu snagu pokazuje da su tim koji pobedi i Fenerbahče i Efes je pokazatelj o kakvom se kvalitetu radi. Sigurno je da su oni veliki favoriti, gledajući ovo naše stanje i situacija u kojoj se nalazimo, međutim pokušaćemo pružiti što jači otpor, da nam ove utakmice služe za nešto dalje, da pokušamo napraviti što bolje rezultate i ako nam se ukaže šansa mi ćemo znati da je iskoristimo. Nadam se i punoj dvorani te da će svi ljubitelji košarke moći uživati jednoj kvalitetnoj košarkaškoj predstavi."

Nikola Tanasković, igrač Igokee:

"Dolazi nam Partizan, odlična ekipa, posle jako bitne pobede u Evroligi za njih. Mi nakon 2 poraza u ABA ligi nadamo se prekidu te serije i nadamo se odličnoj košarci u punoj dvorani."