PORAZ CRVENE ZVEZDE U BOLONJI! Virtus RUTINSKI završio posao, sjajni Vildoza blistao ali ne može sve sam!

evroliga

Crvena zvezda Meridianbet porazom je otvorila ovonedeljno duplo kolo u Evroligi. Tim Duška Ivanovića izgubio je večeras u Bolonji od Virtusa rezultatom 84:72.

Loše je Zvezda izgledala večeras, košarkaši beogradskog tima nisu bili koncentrisani u odbrani, dok su u napadaču često donosili loše odluke.

Još na samom startu meča, Virtus je napravio prednost koju je potom tokom celog meča održavao, i s vremena na vreme povećavao. Pokušavali su gosti u par navrata da uhvate priključak, međutim retko kad su uspevali da spuste ispod deset razlike.

Košarkaši Virtusa su u svakoj četvrtini pravili razliku, pa se mngogo pre kraja moglo pretpostaviti ko će iz ovog meča izaći kao pobednik. Domaći košarkaši sjajno su igrali, bili su izuzetno motivisani i kod njih se videla mnogo veća želja za pobedom.

Najefikasniji u ekipi Virtusa bio je Tornike Šengelija sa 15 postignutih poena i po četiri skoka i asistencije, istakao se i Vims sa 13, dok su Kordinije i Žaite ubacili po 11 poena.

Kod Crvene zvezde blistao je Luka Vildoza sa 20 poena i tri asistencije, dok je Dalibor Ilić završio meč sa 10 poena i sedam skokova.

Uživo,

Virtus - Crvena zvezda: 84:72

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

10. minut - Miloš Teodosić postiže trojku i stavlja tačku na ovu utakmicu.

9. minut - Bentil poentira sa niskog posta 81:67 Petrušev zakucava u narednom napadu 81:69

7. minut - Šengelija se lepo snašao i poentirao 78:62

6. minut - Vildoza sjajno ulazi na prodor i pogađa uz faul, potom uspešno realizuje i slobodno bacanje 76:62

4. minut - Dalibor Ilić stiže do 10. poena na današnjem meču. On je posle Vildoze najefikasniji u redovima crveno-belih 76:59

3. minut - Stefan Lazarević siguran sa linije za slobodna bacanja 74:57

2. minut - Fenomenalan potez Kordinijea 72:55

1. minut - Petrušev poentita uz faul 70:53 Centar crveno-belih potom nije uspeo da realizuje slobodno bacanje

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

10. minut - Kordinije pogađa sa penala, Virtus ponovo ima +19

9. minut - Nedović postiže lake poene u kontri 64:51

7. minut - Nove poene za Virtus postiže Šengelija, italijanski klub ponovo ima +15

5. minut - Nova trojka Vimsa 59:44

4. minut - Vims pogađa trojku iz ugla, na drugoj strani važnu trojku za beogradski klub pogađa Branko Lazić 56:44

3. minut - Vildoza je fauliran pri šutu za tri poena, imaće tri slobodna bacanja. Sjajni Argentinac je uspešno realizovao sva tri penala 51:41

2. minut - Ispali su košarkaši Crvene zvezde u odbrani, a Vims u poslednjim sekundama pogađa trojku 51:38

1. minut - Dobrić trojkom otvara drugo poluvreme 48:38

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

10. minut - Petrušev se odlično snašao i postigao nove poene 48:35

9. minut - Loše su košarkaši Crvene zvezde odreagovali u odbrani, Žete pogađa uz faul 46:33

8. minut - Mitrović zakucava, Zvezda polako ali sigurno smanjuje prednost 42:31

7. minut - Dobrić je sjajno asistirao Lazareviću koji bez velikih problema dolazi do novih poena 40:29

5. minut - Lazarević je sjajno prošetao kroz protivnički reket i lako poenirao 40:27

4. minut - Luka Vildoza pogađa dva slobodna bacanja, plejmejker Crvene zvezde na svom kontu ima osam poena 38:23

3. minut - Bako je ostao sam u reketu Crvene zvezde i poentirao bez većih problema 38:19

2. minut - Dalibor Ilić se sjajno snalazi i dolazi do novih poena 33:19

1. minut - Belineli trojkom otvara drugu deonicu 33:14 Na drugoj strani, istom merom uzvraća Luka Vildoza 33:17

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Kordinije pogađa trojku 30:13 Vildoza promašuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje 30:14

9. minut - Dalibor Ilić zakucava posle ofanzivnog skoka 27:13

8. minut - Vildoza siguran sa linije za slobodna bacanja 27:11

7. minut - Pajola pogađa uz prekršaj, imaće i dodatno slobodno bacanje 19:9 Siguran i sa penala 20:9 Crveno-beli u narednom napadu gube loptu, a Pajola to kažnjava novom trojkom 23:9

6. minut - Ivanović sa poludistance pogađa za 2 - 15:9

4. minut - Petrušev stiže do prvih poena 11:4 Branko Lazić u isteku napada pogađa trojku 15:7

3. minut - Serija Virtusa od 9:0 Trojku za tim iz Bolonje postigao je Miloš Teodosić, a na drugoj strani Nemanja Nedović postiže prve poene za Zvezdu na večerašnoj utakmici 9:2 Šengelija posle asistencije Teodosića postiže lake poene 11:2

2. minut - Loš početak crveno-belih, italijanski klub već vodi sa 6:0 Duško Ivanović je zatražio tajm-aut

1. minut - Žete lakim poenima otvara današnju utakmicu 2:0 I u narednom napadu isti košarkaš postiže poene za Virtus 4:0

Uoči meča:

Večerašnja utakmica se igra u dvorani „Virtus Segarfredo Arena“ sa početkom u 21 sat, i biće drugi duel dve ekipe u najkvalitetnijem košarkaškom takmičenju u Evropi nakon pobede crveno-belih u prestonici Srbije rezultatom 83:74.

Tim Duška Ivanovića imao je veoma malo vremena za odmor, pošto će večeras odigrati treći meč u rasponu od samo 4 dana.

Pred ovu utakmicu, trener KK Crvena zvezda Meridianbet Duško Ivanović rekao je da očekuje potpuno drugačiju utakmicu od one koja se odigrala u Beogradu.

- Očekujem potpuno drugačiju utakmicu od one koju smo odigrali u Beogradu, jer tada za Virtus nisu igrača dvojica vrlo važnih igrača Teodosić i Šengelija. Ponavljam, očekujem od igrača da pokažu veće strpljenje koje nam je nedostajalo na prethodnim utakmicama koje smo igrali. Taj napredak u tom segmentu se video već u nedelju, ali moramo bolje i sa mnogo energije da igramo u toj utakmici - rekao je trener crveno-belih.

Crveno-beli su trenutno 12. na tabeli Evrolige sa deset pobeda i 11 poraza, dok je tim iz Bolonje 14. sa skorom 9/12.

Luka Mitrović je svestan da Zvezdu očekuje veoma teško gostovanje.

- Teško gostovanje kao i svako u EL. Nadam se daćemo izvući pouke iz prethodnih mečeva gde nismo koristili neke šanse. Dobro kada brzo imate priliku za popravni radujemo se tom meču idemo na duplo kolo i utakmice u Italji ali im se radujemo i očekujem da pružimo dobru igru. Kurir sport