PARTIZAN RAZMONTIRAO ASVEL: Crno-beli odigrali jednu od najboljih utakmica ove sezone i stigli do 11. pobede u Evroligi VIDEO

22. kolo

Košarkaši Partizana savladali su u Beogradu u utakmici 22. kola Evrolige Asvel rezultatom 92:71 (25:16, 25:20, 26:15, 16:20).

Tim Željka Obradovića je stigao do 11. pobede, dok je Asvel doživeo 14. poraz, uz osam pobeda.

Svih 11 košarkaša Partizana koji su igrali su postigli poene. Kevin Panter je postigao 22 poena, Dante Egzum 13, Matijas Lesor 12, a Džejms Naneli 10.

U gostujućem timu po 14 poena su postigli Fal i Pons, a 11 Bost.

Bila je ovo rapsodija crno-belih i jedna od najboljih utakmica ove sezone. Panter je od početka pokazao koliko je raspoložen, pa je u prvom poluvremenu postigao 17 poena.

Crno-beli su u svakoj od tri četvrtine pravili razliku, pa su mnogo pre kraja rešili pitanje pobednika.

Ono što je posebno uočljivo jeste da je Partizan imao 11 osvojenih lopti i samo sedam izgubljenih, za razliku od Asvela koji je imao samo tri osvojene i čak 17 izgubljenih lopti.

Partizan u narednom kolu, već u petak gostuje Žalgirisu u Kaunasu, dok će Asvel ugostiti Virtus.

PARTIZAN - ASVEL 92:71 (25:16, 25:20, 26:15, 16:20)

4. ČETVRTINA

40. minut - Madar postiže trojku i upisuje se u listu strelaca - 92:68. Bost sa linije bacanja postavlja konačnih - 92:71.

39. minut - Pons sa penala polovičan - 87:68. Sjajna kontra Partizana, Madar iza leđa asistira za zakucavanje Smailagića - 89:68.

38. minut - Još jednom Anđušić - 86:65. Noa vraća - 86:67. Smailagić je fauliran, pogodio je prvo, promašio drugo bacanje, ali je uhvatio loptu u napadu - 87:67.

37. minut - Metjus smanjuje na 82:63. Anđušić pogađa svoje prve poene - 84:63. Fal ispravlja promašaj kolega - 84:65.

36. minut - Pons zakucava u kontri - 80:61. Naneli pogađa svoj deseti poen - 82:61.

35. minut - Pons postiže svoj 11. poen - 80:59.

33. minut - Egzum probija odbranu Asvela i pogađa svoj 13. poen - 80:57.

32. minut - Laki poeni za Fala, Asvel u seriji 6:0 - 76:57. Ledej s penala prekida nalet gostiju - 78:57.

31. minut - Dio pogađa za 76:53, odmah i za 76:55.

Početak poslednje četvrtine je malo kasnio jer su sudije većale da li je Dio postigao trojku na vreme. Ipak je vreme isteklo.

3. ČETVRTINA

30. minut - Dio smanjuje na 76:51. Neverovatno, Dio pogađa trojku uz zvuk sirene sa polovine Partizanog dela terena - 76:54. Koš je ipak poništen jer nije na vreme postignut.

29. minut - Pons postiže trojku - 75:49. Njegovih sedam poena. Ledej je fauliran, promašio je prvo, a pogodio drugo - 76:49.

28. minut - Lesor pogađa pod faulom - 72:46. Pogađa i dodatno bacanje - 73:46. Ponovo je Lesor fauliran i imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je oba - 75:46. Njegovih 12 poena.

27. minut - Auuu šta radi Panter, njegova nova trojka, treća ukupno - 68:46. Ledej u kontri zakucava - 70:46. Tajm-aut za goste.

26. minut - Panter postiže prve poene u drugom poluvremenu, ukupno 19 - 63:44. Metjus vezuje četiri poena - 63:46. Ledej u svom prepoznatljivom stilu, jednom rukom posle pivotiranja - 65:46.

25. minut - Metjus pogađa svoje prve poene - 59:44. Avramović postiže svoj šesti poen - 61:44.

24. minut - Au, kakvo zakucavanje Avramovića preko Fala - 59:42.

23. minut - De Kolo preko Ledeja pogađa za dva, njegovih sedam poena - 57:40. Kontra Asvela, Fal zakucava - 57:42.

22. minut - Trojka Trifunovića, zaboravili su igrači Asvela na njega - 53:38. Kradu loptu Avramović i Trifunović, a ovaj drugi zakuccava - 55:38. Ponovo Avramović i Trifunović oduzimaju loptu, ovog puta Avramović postiže poene - 57:38. Crno-beli u 10 sekundi prave seriju 7:0.

21. minut - Fal postiže svoj osmi poen - 50:38.

Partizan, Asvel

2. ČETVRTINA

Partizan ima ogromnu prednost uprkos tome što je dozvolio gostima osam ofanzivnih skokova, a ima ukupno pet manje. Crno-beli imaju samo dve izgubljene lopte, naspram šest gostiju.

Crno-beli su pogodili pet trojki iz deset pokušaja, dok su gosti pogodili tri iz 12 pokušaja.

20. minut - Panter pogađa svoj 17. poen - 47:30. De Kolo pogađa trojku - 47:33.

Egzum ide u prodor, pogađa uz prekršaj - 49:33. Pogodio je i dodatno - 50:33. Bost pogađa drugu vezanu trojku za Asvel - 50:36.

19. minut - Panter nastavlja sa poenima, njegov 15. posle prodora - 45:29. Bost je ponovo na liniji penala, pogodio je samo prvi put - 45:30.

18. minut - Naneli pogađa svoju prvu trojku - 40:27. Naneli - još jedna trojka, i to u kontri - 43:27! Ludnica na tribinama i tajm-aut za Asvel. Smailagić je zaradio drugu ličnu grešku, a Bost sa linije bacanja pogađa oba puta - 43:29.

17. minut - Fal još jednom postiže poene - 35:25. Tajm-aut za Obradovića, Partizan u ovom trenutku nema rešenja za visokog centra Asvela. Egzum posle sjajne asistencije Smailagića pogađa za dva pod faulom - 37:25. Smailagića je za ovaj potez pohvalio i Obradović. Nije pogodio Egzum dodatno bacanje. Bost pogađa svoje prve poene na meču - 37:27.

16. minut - Fal beleži poene - 33:23. Egzum preko Fala pogađa za dva - 35:23.

15. minut - Egzum je fauliran u prodoru, pogodio je oba puta - 33:21.

14. minut - Ledej prolazi i pogađa - 31:21. Tajm-aut za Ti Džej Parkera.

13. minut - Naneli je šesti igrač Partizana koji se upisao u listu strelaca - 29:21.

12. minut - Panter je na liniji penala, pogađa oba - 27:18. Dio postiže prvu trojku za Asvel - 27:21.

11. minut - Fal smanjuje na 25:18.

1. ČETVRTINA

10. minut - Panter je ispravio svoj promašaj i pogodio svoj 11. poen - 25:16.

9. minut - Lesor je na liniji slobodnih bacanja, precizan je oba puta - 23:13. Partizan prvi put ima dvocifrenu razliku. Obasoan pogađa 2+1 - 23:16.

8. minut - Papapetru pogađa trojku posle ofanzivnog skoka Ledeja - 19:11. Noua prekida seriju Partizana od 8:0 - 19:13. Sjajan pas Egzuma do Lesora, ovaj zakucava - 21:13.

7. minut - Egzum, koji je tek sada ušao u igru, pogađa svoje prve poene - 16:11.

6. minut - Lesor posle ofanzivnog skoka pogađa za dva, pod prekršajem. Prethodno je Panter ukrao loptu gostima - 13:11. Precizan je Lesor - 14:11.

5. minut - De Kolo prolazi kroz odbranu Partizana za svoje prve poene - 8:9. Panter pogađa za dva pod prekršajem - 10:9. Pogodio je i dodatno bacanje, već ima devet poena - 11:9. Tajus donosi izjednačenje - 11:11.

4. minut - Tajus posle ofanzivnog skoka polaže za 6:5. Trifunović preko De Koloa pogađa - 8:5. Pons je fauliran, pogodio je oba bacanja - 8:7.

3. minut - Nova trojka za Kevina Pantera, njegovih šest poena - 6:3.

2. minut - Panter pogađa prvu trojku na utakmici - 3:3.

1. minut - Risašer je polovičan sa penala za 0:1. Pons zakucava posle asistencije Bosta - 0:3.

Avramović, Panter, Trifunović, Ledej i Lesor su starteri za Partizan.

Bost, De Kolo, Risašer, Tajus i Pons za Asvel.

Košarkaši Partizana u 22. kolu Evrolige dočekuju francuski Asvel.

PARTIZAN - ASVEL

Hala: Arena, Beograd

Sudije: Huan Karlos Garsija, Serđo Silva, Rain Perandi.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović

ASVEL: Metju, Noa, Bost, Kaudi, Dio, Tajus, Risašer, De Kolo, Fal, Obasoan, Pons. Trener: TJ Parker

Utakmica se igra od 20.30 časova u hali "Arena" na Novom Beogradu.

Beogradski tim ima učinak 10-11, a ekipa iz Vilerbana 8-13. Crno-beli kod kuće imaju učinak 7-3, dok je Asvel u gostima na 4-6.

U prvom ovosezonskom duelu protiv Asvela, beogradski crno-beli su izgubili nakon neizvesne završnice sa 91:87. U susret novom duelu, trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

"Treba da pokušamo da popravimo sve neke stvari koje smo u toj prvoj utakmici slabo radili. Oni su u poslednjem kolu Evrolige odigrali sjajno protiv Fenerbahčea, juče su imali neke probleme gde im glavni centar Fal nije igrao. Igrali su u prvenstvu Francuske i izgubili od Monaka, ali mi skauting pravimo prema našoj utakmici i onome što je bilo izuzetno dobro u njihovoj pobedi protiv Fenerbahčea. Oni su igrali strašno agresivno, otvorili utakmicu izvanredno i sjajno šutirali za tri poena. To je ono o čemu moramo sutra da vodimo računa", istakao je Obradović.

Bek crno-belih Danilo Anđušić je uoči duela izjavio:

"Očekuje nas još jedna jako bitna utakmica. Igramo protiv ekipe koja je jako dobra iako možda rezultati u poslednje vreme to ne pokazuju, mada su imali neke sjajne pobede poput one protiv Fenerbahčea. Igraju jako dobro, mislim da će biti jako motivisani da pred našim navijačima ostvare pobedu i povećaju svoje šanse za plej-of. Imaju iskusan tim, iskusne igrače. Pojačali su se, imaju De Koloa koji je lider ekpe i sigurno će biti potrebno da zaustavimo njega i njegovu kreaciju u igru. Nadam se da ćemo nastaviti ovaj dobar niz koji smo napravili u poslednje vreme i da ćemo u dobrom rapoloženju putovati u Kaunas", istakao je Anđušić.