SUROVI PARTIZAN RAZBIO MEGU, NEKA SE SPREMI BAJERN! Četa Željka Obradovića DOMIRALA, pa oborila NEVEROVATAN REKORD!

ABA LIGA

Da se crno-beli nalaze u fenomenalnoj seriji, potvrdili su danas u Hali sportova gde su pobedili Megu ubedljivim rezultatom 103:78.

Jasno je bilo da Partizan u ovu utakmicu ulazi kao apsolutni favorit, a tu ulogu tim Željka Obradovića opravdao je na najbolji mogući način. Već posle uvodnih minuta jasno se znalo u kom smeru će iči ovaj meč.

Parni valjak je furiozno ušao u današnju utakmicu, šut je crno-bele služio fenomenalno, pa su već posle 10 minuta izabranici Željka Obradovića vodili sa 28:17. Prednost je konstantno rasla, Mega je pokušavala svim silama da se vrati u meč, međutim kvalitet je ipak presudio.

Posle prvog poluvremena Partizan je vodio sa neverovatnih 65:37, i tako je sigurno odigrao možda i najbolje prvo poluvreme ove sezone. Usput, Partizan je oborio i rekord po broju postignutih poena gostujućeg tima u prvom poluvremenu.

I u nastavku je viđena slična priča, crno-beli su kontrolisali meč, bili su disciplinovani na obe strane terena, i može se reći vrlo lako došli do nove pobede u regionalnom takmičenju.

U timu Partizana najefikasniji je bio Madar sa 15 poena, jedan poen manje ubacio je Naneli, dok su Anđušić, Panter i Smailagić na svom kontu imali po 13 poena. Na drugoj strani, istakao se Đuriđić sa 17 postignutih poena.

Crno-beli u četvrtak igraju novi evroligaški meč, kada će gostovati minhenskom Bajernu.

Uživo,

Mega - Partizan: 78:103

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

8. minut - Smailagić atraktivno zakucava u kontri 73:101

6. minut - Ledej pogađa sa poludistance, Partizan ima +31

5. minut - Novi poeni za Aleksu Avramovića 64:95

4. minut - Đurišić sjajno poentira u kontri, na drugoj strani do novih poena dolazi Tristan Vukčević 61:93

1. minut - Rudan zakucavanjem otvara poslednju deonicu 59:85 Na drugoj strani Trifunović pogađa trojku 59:88

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

10. minut - Rudan lako poentira u kontri 57:85

8. minut - Elegantno završava svoje polaganje Uroš Trifunović 51:82

7. minut - Uskoković siguran sa linije za slobodna bacanja 49:80

5. minut - Madar sa polusitance cepa mrežicu, već ima 15 poena na svom "kontu". Na drugoj strani Đurišić poenira 47:78

4. minut - Sedmi poen za Brankovića, crno-belih imaju ogromnih +32

2. minut - Rori stiže do novih poena 39:70

1. minut - Madar poentira uz faul, potom pogađa i slobodno bacanje 37:68

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

10. minut - Đurišić se lepo snalazi i stiže do novih poena 37:64

9. minut - Nova trojka za Danila Anđušića 30:62

7. minut - Anđušić postiže trojku, ali je tom prilikom i fauliran. Potom je uspešno realizovao i slobodno bacanje

6. minut - Grbović pogađa trojku 25:51

5. minut - Rafalna paljba Parnog valjka, prednost samo raste 22:46

4. minut - Partizan ima +20, ovog puta Naneli postiže trojku 20:40

2. minut - Avramović pogađa uz faul, potom je uspešno realizovao i slobodno bacanje 17:34

1. minut - Crno-bele večeras fenomenalno služi šut, Aleksa Avramović je pogodio novu trojku 17:31

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Đurišić siguran sa linije za slobodna bacanja 17:25 Naneli je pronašao pravi ritam, nova trojka za crno-bele 17:28

9. minut - Sjajnu akciju Partizana Naneli kruniše novom trojkom 14:25

8. minut - Partizan ima +10, Lesor je brutalno zakucao na asistenciju Pantera 12:22

7. minut - Madar postiže trojku 12:20

6. minut - Mini seriju domaće ekipe prekida Kevin Panter novom trojkom 10:17 Na drugoj strani Cerovina stiže do prvih poena 12:17

5. minut - Rudan postiže trojku 6:12 Lesor je obezbedio Panteru put do koša, a kapiten crno-belih stiže do petog poena

3. minut - Prva trojka za crno-bele, Jam Madar precizan van linije 6,75, a onda u sledećem napadu i Panter pogađa trojku 3:10

2. minut - Lesor se odlično snašao u protivničkom reketu i došao do svojih prvih poena na današnjem meču 2:4

1. minut - Branković postiže prve poene za Megu 2:0 Papapetru na drugoj strani sjajno ulazi u prodor i lako poenira 2:2

Uoči meča:

Pred duel sa Megom, trener Partizana Željko Obradović je rekao da njegov tim očekuje veoma težak meč.

"Očekuje nas veoma teška i važna utakmica. Imamo iskustvo od prošle godine sa Megom koje nas opominje i sigurno da moramo ući u taj meč maksimalno pripremljeni. Mlada su i ambiciozna ekipa koja će sigurno dati sve od sebe protiv nas. ABA liga je za nas važna i ova utakmica je čak i važnija nego ona koju smo sinoć dobili u Kaunasu", istakao je Obradović.

Alen Smailagić ističe da igrači Partizana u ovaj meč moraju da uđu maksimalno koncentrisani.

"Sledi nam Mega za koju imamo jedan dan da se pripremimo. Nije vreme da razmišljamo o onome što je bilo niti da uživamo u nekim pobedama, već samo da mislimo o onome što sledi. Jutros smo doputovali, večeras treniramo i spremamo se da u taj meč uđemo sa maksimalnom koncentracijom. Ima nas dosta u timu koji smo se prošle godine opekli protiv Mege nakon evropske utakmice i sigurno je da moramo pokazati da smo tu lekciju naučili", poručio je Smailagić.

Sudije na današnjoj utakmici biće Tomislav Hordov iz Hrvatske, Miloš Koljenšić iz Crne Gore kao i Mario Majkić iz Slovenije.