PARTIZANOVA KAZNENA EKSPEDICIJA GAZI REDOM U EVROLIGI! Crno-bela žurka u Minhenu sa 3.000 grobara: Žocova četa deklasirala Bajern

24. kolo

Košarkaši Partizana zabeležili su 13. pobedu u Evroligi.

Crno-beli su u utakmici 24. kola kao gosti savladali Bajern rezultatom 82:71 (19:19, 20:14, 21:12, 22:26).

Tim Željka Obradovića je u Audi domu u Minhenu imao ogromnu podršku. Na tribinama se našlo preko 3.000 grobara koji su stvorili sjajnu atmosferu i pogurali svoj tim do ubedljivog trijumfa.

Partizan su do pobede predvodili Panter sa 19 poena, Lesor sa 16, Naneli 15 i Eksum sa 11 poena. Crno-beli su igrali bez Papapetrua, a Obradović je otkrio da još trojica igrača nisu trenirala dan uoči utakmice zbog bolesti.

U domaćem timu Sili je postigao 11 poena, a po 10 Vajler-Veb i Volden.

Sledi pauza zbog Kupa Radivoja Koraća, a u narednom kolu Partizan dočekuje Fenerbahče u već sada rasprodatoj Areni.

BAJERN - PARTIZAN 66:79 (19:19, 14:20, 12:21, 26:22)

4. ČETVRTINA

40. minut - Sili je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je sva tri penala - 69:78. Naneli koristi penal - 69:79. A onda ga sudija tera na klupu zbog krvarenja sa ogrebotine. Umesto njega Anđušić je promašio penal.

39. minut - Sili pogađa trojku - 66:78.

38. minut - Vimberg koristi zicer - 61:76. Panter sa penala postiže dva poena - 61:78. Gifi smanjuje na 63:78.

37. minut - Rubit je pogodio pod faulom - 59:74. Trifunović pogađa, njegova prva dva poena - 59:76.

36. minut - Sili je pogodio pod faulom - 56:72. Precizan je za 57:72. Lesor jedan na jedan pogađa, njegovih 16 poena - 57:74.

35. minut - Eksum trojkom prekida nalet Bajerna - 54:70. Avramovićeva nova minijatura, preko dvojice pogađa - 54:72.

34. minut - Vajber-Veb postiže trojku za seriju Bajerna 7:0 - 54:67.

33. minut - Sjajna rola Anđušića, sedam vezanih poena - 47:67. Volden je polovičan sa penala - 48:67. Vimberg pogađa trojku - 51:67. Obradović ništa ne prepušta slučaju, tajm-aut.

32. minut - Bonga postiže svoj deveti poen - 47:62. Anđušić je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je sva tri - 47:65.

31. minut - Anđušić pogađa za dva - 45:62.

3. ČETVRTINA

30. minut - Gifaj pogađa za tri - 43:58. Avramović pogađa za dva, minijatura beka Partizana - 43:60. Opst ubacuje dvojku - 45:60.

29. minut - Lesor posle ofanzivnog skoka pogađa za dva pod faulom - 40:57. Precizan je za 40:58. Njegovih 14 poena.

28. minut - Rubit je fauliran, pogodio je jedno od dva - 40:54. Lesor sa penala povećava na 40:55. Njegovih 11 poena.

28. minut - Lesor igra jedan na jedan i pogađa za najveću prednost Partizana - 39:54. Serija crno-belih 9:0 i tajm-aut za Trinkijerija.

26. minut - Crno-beli su bez poena iz igre četiri minuta. Eksum prekida post sa linije penala, njegovih šest poena - 39:47. Trojka Nanelija, posle pet minuta koš iz igre - 39:50.

24. minut - Sili smanjuje rezultat - 39:45. Partizan u ofanzivnoj krizi.

23. minut - Volden smanjuje sa linije penala - 37:45.

22. minut - Madar pogađa dvojku - 35:43. Naneli donosi Partizanu prvo dvocifreno vođstvo - 35:45. Tajm-aut za Trinkijerija.

21. minut - Naneli otvara treću četvrtinu sa dva poena, Partizan ponovo ima najveću razliku od osam poena - 33:41. Gilespi vraća dvojku - 35:41.

2. ČETVRTINA

20. minut - Naneli lepo poentira - 33:35. Naneli je fauliran, pogodio je oba bacanja - 33:37. Novi faul za crno-bele, Eksum je ovog puta na liniji penala. Pogađa oba - 33:39.

Crno-beli su serijom 6:0 napravili solidnu prednost za ovako tvrdu utakmicu.

19. minut - Kontra Bajerna i zakucavanje Bonge - 33:33.

18. minut - Panter je fauliran u šutu za tri poena. Pogađa kapiten Partizana sva tri bacanja - 29:33. Bonga posle ofanzivnog skoka pogađa - 31:33. Šesti ofanzivni skok Bavaraca.

17. minut - Kori Volden pogađa za tri, treća trojka Bajerna - 29:28. Panter uzvraća dugom dvojkom - 29:30. Crno-beli su najefikasnija ekipa u Evroligi u šutu sa poludistance.

15. minut - Trojka Pantera iz velike daljine - 26:26. Trojka u pravom trenutku jer je Partizan u napadačkoj krizi u drugoj četvrtini. Smailagić pogađa prve poene na meču - 26:28.

14. minut - Jaramaz je u dobroj šuterskoj formi, povećava na 26:23. Tajm-aut za Obradovića.

12. minut - Bonga posle ofanzivnog skoka donosi Bajernu prvo vođstvo - 24:23.

11. minut - Laki poeni za Lesora na startu druge četvrtine, njegovih osam poena - 19:21. Vajler-Veb donosi izjednačenje - 21:21. Eksum pogađa za dva uz prekršaj - 21:23. Nije pogodio dodatno bacanje.

1. ČETVRTINA

10. minut - Lesor je ponovo polovičan sa penala - 15:17. Gilespi posle ofanzivnog skoka pogađa - 17:17. Lesor je fauliran 1.8 sekundi pre kraja četvrtine. Pogodio je ovog puta oba bacanja - 17:19. Neverovatno, Vimberg je pogodio za dva uz zvuk sirene - 19:19.

9. minut - Volden je precizan sa penala - 13:15. Lesor je polovičan sa penala - 13:16. Vajler-Veb je precizan - 15:16.

8. minut - Ogustin sa penala smanjuje na 11:15.

7. minut - Jaramaz se upisao u strelce - 9:13. Panter poentira, njegovih šest poena - 9:15.

6. minut - Rubit smanjuje razliku - 7:13.

5. minut - Lesor je pogodio za dva - 5:10. Oduzeta lopta, Naneli postiže trojku - 5:13.

4. minut - Madar postiže dva poena - 5:8.

3. minut - Ledej zakucava posle ofanzivnog skoka - 2:6. Viler-Veb pogađa trojku - 5:6.

2. minut - Panter je strelac prvih poena za Partizan - 2:2. Ponovo Panter - 2:4.

1. minut - Gilespi postiže prve poene na meču - 2:0.

BAJERN - PARTIZAN

Audi dom, Minhen

Sudije: Boltauzer, Difala, Baenja

BAJERN: Viler-Bab, Volden, Sili, Vinston, Gifi, Bonga, Jaramaz, Cipser, Vimberg, Rubit, Gilespi. Trener: Andrea Trinkijeri.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Eksum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović.

Osam pobeda u poslednjih deset utakmica dobar su zalet za košarkaše Partizana uoči utakmice 24. kola Evrolige u kojoj crno-beli gostuju Bajernu u Minhenu.

Utakmica u "Audi domu" se igra od 20.30 časova, a crno-beli su u prvom delu sezone 29. decembra savladali Bajern u Areni sa 83:77.

Pred novi duel, trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

"Imamo iskustvo iz prve utakmice protiv njih. Izuzetno čvrsta, jaka, agresivna odbrana, prisutna u svakom momentu i ekipa koja se nijednog trenutka ne predaje. Mi smo ovde protiv njih vodili i sa 15 poena razlike i ušli smo u neizvesnu završnicu. Takva im je bila i poslednja utakmica, protiv Barselone u gostima. Gubili su celu utakmicu, onda su imali zadnji posed i šansu da pobede. Oprez veliki, svesni smo da igramo protiv dobrog tima, koji može da igra sa različitim postavama i sa četiri mala i sa četiri visoka, sa dosta preuzimanja, sa uobičajenim stvarima, da njihove petice mogu da šutiraju za tri poena. Pre svega Hanter, koji nikada pre toga nije bio igrač koji se izvlačio na šut, a sada imaju i specijalan napad za njega. Voditi računa o svakom igraču i igrati sa 40 minuta koncentracije, to je ono što bismo voleli da vidimo tokom utakmice", istakao je Obradović.

Danilo Anđušić je pred put za Minhen izjavio:

"U Minhenu sigurno neće biti laka utakmica, jer je Bajern u odnosu na našu prvu koju smo igrali dosta pojačan. Doveli su neke igrače i oporavili su se neki povređeni igrači. Očekuje nas jako težak meč. Oni su jako kvalitetan tim, što pokazuju igre u poslednje vreme. Neće biti ni malo lako, ali ja se nadam da ćemo kontrolisati utakmicu, kao što smo igrali u poslednje vreme, bez obzira da li igramo kod kuće ili u gostima, i da ćemo ostvariti pobedu. Znamo koliko bi nam ta pobeda značila za nastavak takmičenja, jer bi nam se time otvorila vrata plej-ofa i onda bismo mogli da držimo stvari u svojim rukama. Svi smo silno motivisani, pozitivni, spremni, nadamo se još jednoj pobedi", poručio je Anđušić.