NESTVARNI NEDOVIĆ UTIŠAO TEL AVIV: Zvezda posle DRAME savladala Makabi, prekinula crnu seriju i vratila se u igru za TOP 8

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na gostovanju ekipu Makabija iz Tel Aviva sa 89:86 (18:18, 26:16, 25:21, 20:31), u utakmici 24. kola Evrolige.

Zvezdu je do pobede vodio Nemanja Nedović sa 28 poena, Luka Mitrović je upisao 14 poena i šest skokova, Ognjen Dobrić je dodao 13, a Filip Petrušev je postigao poen manje, uz pet skokova.

U ekipi Makabija bolji od ostalih je bio Vejd Boldvin sa 38 poena i po pet skokova i asistencija, a Bonzi Kolson je dodao 16 poena, uz pet skokova.

Makabi ima polovičan učinak posle 24 utakmice, dok je Zvezda prekinula niz od četiri vezana poraza i sada ima skor 11/13.

Utakmica u Tel Avivu počela je minutom ćutanja za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji.

Zvezda je otvorila meč sa pet vezanih poena Dobrića, dok je izraelski tim do prvih poena došao posle tri minuta igre.

Makabi je do prvog vođstva na meču došao posle trojke Džejlena Adamsa (6:9). Zvezda je potom zaigrala bolje i posle dve trojke Nedovića vodila sa 16:13.

Prva četvrtina završena je nerešenim rezultatom 18:18, nakon što je uz zvuk sirene trojku za domaći tim postigao Boldvin.

Zvezda je nakon tri i po minuta igre u drugoj deonici napravila seriju 10:0, i posle trojke Nedovića povela sa 31:23.

Nedović je nastavio sa dobrom partijom i 18 poenom doneo Zvezdi prvu dvocifrenu prednost (33:23).

Makabi je smanjio razliku na 35:30, da bi crveno-beli serijom 9:0 otišli na plus 14 (44:30).

Poslednja četiri poena u prvom poluvremenu postigla je domaća ekipa, a na odmor se otišlo sa prednošću Zvezde 44:34, uz odličan procenat šuta za tri poena gostiju (7/12).

Beogradski tim je i u trećoj četvrtini igrao na visokom nivou, a posebno su se istakli Nedović i Mitrović.

Upravo je poenima Mitrovića Zvezda posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu "krunisala" seriju 9:0 i povela sa 57:41.

U nastavku dvocifrenu prednost crveno-beli su sačuvali zahvaljujući Nedoviću, koji je postigao dve trojke u finišu treće četvrtine.

Makabi je na polovini poslednje deonice poenima Boldvina prišao na šest poena razlike (73:67), a Zvezda je ubrzo odgovorila serijom 4:0.

Nije se predao domaći tim i posle zakucavanja Romana Sorkina na malo manje od dva minuta pre kraja stižu na minus tri (81:78).

Sorkin je bio precizan i 38 sekundi pre kraja, kada je Makabi prišao na samo jedan poen razlike (83:82).

Zvezda je u sledećem napadu stigla do poena preko Dobrića (85:82), a potom su crveno-beli bili precizni u penal završnici.

Makabi je u poslednjoj sekundi imao šut za produžetak, ali je sa preko pola terena promašio Boldvin.

Naredni meč Zvezda igra 24. februara na svom terenu protiv Albe iz Berlina, dok Makabi dan ranije dočekuje Bajern.

Pobeda Zvezde odgovara i Partizanu koji u Minhenu savladao Bajern, a ima lošiji međusobni skor od Makabija

Četvrta četvrtina:

- Kraj utakmice, pobeda Zvezde posle velikih muka u finišu, Boldvin je zamalo pogodio trojku preko celog terena, srećom lopta je završila na obruču, 86:89

40. minut - Vildosa pogađa sa penala 84:87

40. minut- Dobrić pogađa jako važan poen 82:85

39. minut - Mitrović pogađa iz reketa, ali potom Petrušev pravi faul na Boldvinu, sa linije za tri, pogađa za dva 80:83

38. minut - Boldvin ponovo za tri 74:81, pa i za dva 76:81

37. minut - Vildosa pogađa sa penala 71:81

36. minut - Mitrović prekida seriju , pa Vildoza krade loptu 67:77. Potom Hilijard ima tri penala, ne greši 70:77

35. minut - Makabi u seriji svega + 6, 67:73

34. minut - Hilijard pogađa za tri 63:73

33. minut - Boldvin sjajan kod Makabija trojka, potom Lazić na asistenciju Vildoze 60:73

32. minut - Pogađa Koen 57:71

31. minut - Kuzmić poentira 55:71

Makabi, Crvena zvezda, Evroliga

Treća četvrtina:

30. minut - Pogađa Kuzmić, Adams vraća 55:69

29. minut - Nova trojka Nedovića njegov 27 poen 51:67

28. minut - Makabi se ne predaje, Nedović čuva prednost Zvezde 51:64

27. minut - Nedović prekida seriju Makabija 47:60

26. minut - Boldvin pogađa za tri uz faul, 45:57

25. minut - Sjajni Mitrović, dominira u skoku 41:57

24. minut - Namerna lična greška, Dobrić pogađa jedno, pa Mitrović nakon skoka 41:55

23. minut - Petrušev iz reketa, pa Boldvin trojka, potom Mitrović siguran sa penala 41:50

22. minut - Makabi se ne predaje, četiri vezana poena 38:46

21. minut - Sjajna akcija Mitrović poentira 34:46

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa Boldvin za tri, pa nakon promašaja Petruševa i faula, promašuje oba penala 34:44

19. minut- Vildoza njegovi prvi poeni na meču 30:44

18. minut - Trojka Dobrića, već sedma Zvezde na ovom meču 30:40, a potom i nakon prodora 30:42

17. minut - Petrušev iz reketa, pa Hilijard trojka, pa opet Petrušev 30:37

16. minut - Mini serija Makabija, 27:33

15. minut - Fantastični Nedović, minijatura 23:33, njegov već 18 poen

14. minut - Još dve trojke sjajni Nedović i Ivanović, maksimalnih 23:31, tajm-aut Makabi. Serija Zvezde 10:0

13. minut - Pogađa Bentil na asistenciju Ivanovića, njegovu već petu 23:25

12. minut - Razigrao se Kolson, pogađa trojku 23:21, Nedović nakon prodora poentira 23:23

11. minut - Nedović nastavlja gde je stao, nova trojka 18:21

Prva četvrtina:

10. minut - Nedović je vezao već 8 poena, Zvezda je imala priliku da se odlepi ali je promašila najpre kontra, pa dva šuta nakon ofanzivnog skoka 15:18. To kažnjava Boldvin trojkom za kraj prve četvrtine 18:18

9. minut - Nedović vrlo raspoložen dve vezane trojke 13:16, potom Kolson iz reketa 15:16

7. minut - Petrušev pogađa sa distance 11:10

6. minut - Petrušev nakon greške domaćina posle kontre zakucava 9:8

5. minut - Nakon dobrog starta Zvezde preokret Makabija, trojka Adamsa 9:6.

4. minut - Pogađa Boldvin uz faul 6:6

3. minut - Prvi poeni za Makabi, Kolson za pogađa za tri, 3:5

2. minut - Dobrić postiže prve poene na meču, pa potom i za tri 0:5

1. minut - Utakmica je počela

- Crveno-beli kreću u petorci Vildoza, Lazić, Dobrić, Petrušev, Kuzmić.

- Uoči meča održan je minut ćutanja za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji

- Makabi će biti hendikepiran neigranjem Lorenca Brauna, jednog od najboljih igrača i nekadašnjeg košarkaša Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Makabiju u u utakmici 24. kola Evrolige

Zvezda je u lošoj seriji ima 4 vezana poraza i sa skorom of 10-13 značajno se udaljila od plej ofa.

Makabi ima 12-11 na granici je plej ofa i slučaju pobede maltene bi otpisao crveno-bele iz trke.

Svega toga svestan je i trener Zvezde Duško Ivanović.

"Makabi je izuzetno dobra ekipa, atletski vrlo jaka, igraju jako dobro u tranziciji. Igraju na svom terenu veoma agresivno, naročito u prvoj četvrtini. Moraćemo da znamo tamo da igramo. Sigurno je da će biti mnogo kontakata, a mi ćemo morati da odgovorimo na to. Puno ekipa kad igra u Tel Avivu ima problem u prvoj četvrtini. Igraju na izuzetno agresivan način i ako nisi spreman za to, onda steknu veliku prednost", rekao je Ivanović.

Makabi

Otežavajuća okolnost za Zvezdu je da se njen bivši igrač i jedan od glavnih uzdanica Makabija Lorenco Braun vraća u tim.

"Videćemo šta možemo da dobijemo od njega, ali sigurno nije sa 100 odsto svojih mogućnosti. Biće težak meč protiv jakog rivala koji igra sa dosta fizčkog intenziteta. Zvezda je bila u neverovatnom nizu rezultata, a sada je u gubitničkoj seriji. Ipak, porazi su bili tesni i ne očekujemo laku utakmicu", rekao je trener Makabija Oded Kataš

Utakmica se igra u Tel Avivu sa početkom u 20.05 časova.