ZVEZDA ZAKAZALA VEČITI DERBI: Crveno-beli razbili Borac i silovito krenuli u odbranu trofeja! Sledi VELIKI OKRŠAJ sa Partizanom!

kup radivoja koraća

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća, pošto su večeras u Nišu pobedili Borac iz Čačka sa 89:64 (17:19, 18:12, 29:17, 25:16).

Crveno-bele je do pobede vodio Luka Vildosa sa 18 poena, Nemanja Nedović je dodao 13, Filip Petrušev 11, dok su Fakundo Kampaco i Ognjen Dobrić postigli po deset poena.

U timu Borca najbolji je bio Đorđe Gagić sa 14 poena i devet skokova, 14 poena je ubacio i Marko Radonjić, poen manje je postigao Hanter Hejl, dok je Diante Boldvin utakmicu završio sa 11 poena.

Zvezda će se za plasman u finale nacionalnog kupa boriti sa Partizanom, koji je juče u četvrtfinalu bio bolji od Spartaka sa 91:69.

Borac je dobro počeo meč, pa je predvođen Gagićem sredinom prve deonice stigao do dvocifrene prednosti (17:6). Međutim, usledio je pad u igri čačanskog tima, nekoliko grešaka i izgubljenih lopti što je Zvezda iskoristila i taj deo igre završila serijom 11:2.

Serija Zvezde je nastavljena i na početku druge četvrtine trojkom Kampaca i poenima Ilića, pa su izabranici Duška Ivanovića poveli sa 22:19. Crveno-beli su imali i plus sedam (30:23), ali je Borac sa dve trojke u finišu tog dela igre prišao na četiri poena zaostatka pred veliki odmor - 35:31.

Zvezda je na početku treće četvrtine stigla do prve osetnije prednosti (46:34), nakon čega je prednost crveno-belih rasla do plus 17 (53:36). Zvezda je u poslednjih deset minuta ušla sa 16 poena prednosti (64:48) i do kraja meča nije dozvolila Borcu da se vrati u meč.

Polufinale između Crvene zvezde i Partizana na programu je sutra od 21.00.

U drugom polufinalu u petak od 17.00 sastaće se Mega i bolji iz duela FMP- Metalac ( četvrtak 21.00)

Četvrta četvrtina:

40. minut - Utakmica je završena, na kraju vrlo ubedljiva pobeda Zvezde, 89:64. Sledi veliki polufinalni obračun i večiti derbi sa Partizanom.

37. minut- Lep prodor Dobrića +21, 79:58

33. minut - Sve je ovde jasno, Petrušev lagano poentira 72:49

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Gotova je treća četvrtina 64:48, ubedljiva prednost crveno-belih

27. minut - Zvezdu je krenuo šut za tri, Dobrić 56:39

24. minut - Raspoloženi Vildosa, pet vezanih poena 46:34. Tajm-aut Borac.

22. minut - Tri trojke u nastavku meča, dve Zvezda, jedna Borac 41:34

21. minut - Utakmica je nastavljena

Druga četvrtina:

20. minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda nije blistala, ali ipak vodi 35: 31

18. minut - Malo poena u drugoj četvrtini. Sjajni Gagić održava Borac 31:25

15. minut - Nedović prekida seriju promašaja na obe strane 28:23

12. minut - Trojka Kampaca, pa Ilić iz reketa 22:19, potpuni preokret Zvezde

01:31

Predstavljanje timova u Nišu

Prva četvrtina:

10. minut - Zvezda je pojačala ritam i brzo se vratila u meč 17:19 na kraju prve četvrtine

9. minut - Zvezda je konačno malo došla sebi, trojka Lazića 13:19. Tajm-aut Borac

- Katasrofalna realizacija crveno-belih . Slobodna bacanja 0-4, Nedović za tri 0-3

6. minut - Borcu sve polazi od ruke, 6:17, besni Duško Ivanović, traži tajm-aut

5. minut - Borac je ušao u meč bez ikakvog respekta, Gagić vrlo raspoložen 6:12

3. minut- Petrušev je otvorio meč sa četiri vezana poena, Borac vraća serijom od 7:0, 4:7

- Zvezda je krenula u petorci, Vildoza, Dobrić, Lazarević, Petrušev i Kuzmić

1. minut - Utakmica je počela

Košarkaši Crvene zvezde sastaju se Borcem iz Čačka u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

Zvezda je apsolutni favorit i sve umesto ubedljive pobede crveno-belih bila bi prvorazrredna senzacija.

Zbbog ograničenja stranaca trener Zvezde Duško Ivanović, u Niš nije poveo Džona Holanda i Nikolu Ivanovića.

Od stranaca neće biti Holanda i Ivanovića, a ovi drugi su spremni… Da bismo imali šansu da osvojimo Kup, mi moramo da dobijemo prvu utakmicu, pa razmišljamo samo o Borcu“, rekao je trener Zvezde..

Crvena zvezda brani trofej osvajača Kupa, koji je prošle godine uzela takođe u Nišu, gde se prestižmi turnir već po tradiciji godinama održava

Pobednik ovog duela u polufinalu će se sastati sa Partizanom.

Utakmica se igra u hali "Čair" sa početkom u 18 časova.