POTPUNI HAOS, BRUKA I ZVEZDA U FINALU: Crveno-beli bez ISKLJUČENOG Ivanovića posle ČUDESNOG PREOKRETA srušili Partizan u Nišu!

kup radivoja koraća

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u drugoj utakmici polufinala Kupa Radivoja Koraća u Nišu rezultatom 73:83

Zvezda će se u finalu u subotu od 21 čas sastati sa Megom koja je u prvom duelu savladala FMP.

Zvezda je u 12. minutu ostala bez isključenog trenera Duška Ivanovića, što je bio veliki hendikep za crveno-bele.

Partizan je to iskoristio i nakon izjednačenog starta došao čak do +18 u jednom momentu, ali je Zvezda ipak spustila na -10 na poluvremenu.

Zvezda je preko Kampaca i Vildoze u nastavku stigla do svega -3 50:47

Crveno-beli su uskoro došli do potpunog preokreta najviše zahvaljujući Petruševu i poveli na isteku treće deonoce 58:59

Zvezda početkom četvrtre četvrtine stiže do +9, a onda ponovo prekid, zbog ubacivanja predmeta na teren koji je trajao čak 27 minuta.

Zvezda u finišu nije dozvolila da prokocka prednost i uz nove tenzije i nervoze privela meč kraju.

1 / 12 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Četrvta četvrtina:

40. minut - Nesportski faul Lesora nad Kampacom, koji sa penala overava pobedu Zvezde 73:83

39.minut - Nepotreban faul Lesora, Vildoza pogađa sva tri bacanja 73:80. Potom sjajna kolektivna akcija i Bentil pogađa uz faul, promašuje bacanje 73:82

38. minut - Naneli pogađa uz faul, pa Panter za tri 73:77

37. minut - Ledej pogađa za tri 67:75, Vildoza krade bitnu loptu 67:77

36. minut - Nedović za Mitrovića 64:75

35. minut - Mitrović na asistenciju Kampaca, potom Eksum sa penala 64:71

derbi

34. minut - Pogađa Lesor posle skoka, 62:69

- Meč je konačno nastavljen posle prekida od čak 27 minuta

- Kapiteni Anđušić i Lazić otišli su u sudijsku svlačionicu. Po povratku obratili su se publici. Njih dvojica mole navijače da ne ubacuju ništa u teren. Ako ponovo nešto upadne u teren biće skroz prekinuta utakmica.

- I jedni i drugi su ubacivali tvrde predmet na teren i sudije zahtevaju pražnjenje dvorane.

- Opet prekid, sudije su otišle u svlačionicu zbog ubacivanja predmeta na parket

33. minut - Nedović pogađa za tri , velikih +9 za Zvezdu 60:69

32. minut - Petrušev pogađa uz faul, promašuje bacanje 60:66

- Anđušić četvrta lična greška, crno-beli u problemu sa faulovima

31. minut - Petrušev ponovo, vraća Anđušić 60:61, pa Nedović 60:64

derbi

Treća četvrtina:

30. minut - Ponovoi Petrušev pogađa za tri 58:59, Zvezda vodi na kraju treće deonice

29. minut - Petrušev vezuje 4 poena 58;56, pa za tri 58:59

- Problemi za Partizan Egzum i Ledej po 4 lične greške

- Zvezda vrlo loše izvodi slobodna bacanja Petrušev i Mitrović polovični 58:52

27. minut - Sjajni Naneli pogađa uz faul, 58:51

26. minut . Proradio je šut Zvezde, ponovo Vildoza za tri 54:50

25. minut - Lesor prekida seriju Zvezde 52:47

- Trenutno je na terenu čak devet stranaca

derbi

24. minut - Nakon greške Partizana, pogađa Vildoza za tri uz faul 50:45. Obradović tajm-aut

23. minut - Trojka Kampaca, pa Panter uz faul 50:40

22. minut- Kampaco sa penala postiže 3 penala, jedno promašuje 47:37

21. minut - Partizan odlično počinje i drugo poluvreme Naneli pogađa uz faul 47:34

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Kraj prvog poluvremena, Partizan ima dvocifrenu prednost 44:34

19. minut - Dve lepe asistencije Kampaca 44:32

18. minut - Panter nastavlja seriju Partizana, Vildoza vraća 44:28

17. minut- Egzum pogađa za tri 40:25, Partizan odličan u šutu.

Zvezda

16. minut - Lesor pogađa uz faul 37:23, Partizan u naletu Zvezda ne može ništa da pogodi

- Trojke pravu razliku na ovom meču Zvezda 1-10, Partizan 5-10

15. minut - Naneli pogađa trojku 31:21, Partizan ponovo ima dvocifrenu prednost

13. minut - Partizan to koristi i vezuje pet poena, Panter sa penala i Ledej trojka 28:17. Onda mini serija Zvezde 28:21

12. minut - Veliki hendikep za Zvezdu trener crveno-belih Duško Ivanović isključen je zbog prigovora

12. minut - Sjajni Ledej njegov već deseti poen 23:17

11. minut - Zakucavanje Petruševa 21:17

Partizan, Crvena zvezda, Kup Radivoja Koraća

- Partizanovi navijači nastavljaju se uvredama na račun porodice Čović. Sada je na meti Vesna Čović, sudije su dale prve opomenu. Sa klupe Partizana mole navijače da ne vređaju.

Prva četvrtina:

10. minut - Avramović trojkom, za maksimalnih +6 Partizana, na kraju prve četvrtine 21:15

9. minut - Panter odgovara na još jedan prodor Nedovića 16:13. Nedović vezuje 6 poena 16:15

8. minut - Nedović pogađa uz faul posle prodora, promašuje bacanje 14:11

7. minut - Ledej pogađa za tri 12:7, Ivanovič reaguje tajm-aut.

6. minut- Lesor za prvo vođstvo Partizana, 9:7

5. minut - Dosta nervoze na početku utakmice, mnogo grešaka na obe strane 7:7

3. minut - Trojke na obe strane, Lazić sa jedne, Ledej sa druge strane 5:5

2. minut - Ben Bentil iz kontre postiže prve poene na meču, vraća Eksum 2:2

1. minut - Utakmica je počela

Izlazak igrača Zvezde

- Na tribinama Čaira izbila je tuča između navijača Partizana i Žandarmerije.

00:42

Tuča grobara i žandarmerije

- Navijači Crvene zvezde popularne "Delije" stižu u Čair.

00:22

Delije stižu u Čair

- Klupa Crvene zvezde zaštićena je ogradom iz bezbedonodnih razloga.

Crvena zvezda

- Hala u Nišu već je puna sat vremena, uoči utakmice.

derbi

- Sin Filipa, a unuk Nebojše Čovića nije mogao da zadrži suze zbog ružnih prozivki navijača Partizana.

- Navijači Partizana ispred hale "Čair",upravo su stigli iz Beograda.

00:16

Grobari ispred hale u Nišu

- Mega je prvi finalista KRK, čeka boljeg iz duela večitih rivala.

- Veliki skandal na prvom polufinalnom meču u NIŠU. Izgleda da ne može bez nemilih scena

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde sastaju se u drugoj utakmici polufinala Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

Partizan protiv Spartaka, a Zvezda protiv Borca lagano su rešili svoje četvrtfinalne duele i sad nas očekuje finale pre finala.

Crno-beli posle pobede nad Spartakom (91:69) imali su dan odmora, dok su crveno-beli u četvrtak bili bolji od Borca (89:64)

Duel u Nišu biće četvrti koji ove sezone igraju Crvena zvezda i Partizan, trenutno crveno-beli vode sa 2:1, pa će meč na neutralnom terenu u niškom Čairu biće borba za finale, koje znači i priliku za borbu za prvi trofej u sezoni.

Zvezda je najpre trijumfovala na svom terenu u ABA ligi (90:74), dok su u Evroligi oba meča dobili gosti u neizvesnim završnicama ( 73:76, 78:79 )

večiti derbi

Trener Partizana Željko Obradović izneo je svoja očekivanja pred novi meč sa Zvezdom.

"Očekivano, već posle žreba smo znali da su velike šanse da se sastanemo u polufinalu. I Zvezda i Partizan su bili favoriti u utakmicama četvrtfinala i očekuje nas međusobni meč. Jedina želja mi je da utakmica protekne u fer i sportskoj borbi, pa neka bolji tim pobedi. Pozivam navijače Partizana da navijaju i bodre našu ekipu i da bude poslata slika na nivou one iz derbija u Evroligi“, rekao je Obradović i dodao:

"Tristan ima mali problem sa povredom koju je zadobio na utakmici sa Spartakom, dok su svi ostali igrači zdravi“, zaključio je trener Partizana, Željko Obradović.

Trener Crvene zvezde Duško Ivanović je pred meč s Partizanom u polufinalu najmasovnijeg takmičenja rekao:

"Znamo se dovoljno dobro, igrali smo toliko utakmica. Sve je dobro izanalizirano, svaki meč je bio različit. Tako će biti i večeras, mi smo ovde došli da dobijemo tri utakmice".

Partizan je imao dan odmora više, ali Ivanović podvlači da to ne sme da bude izgovor.

- Ne, ako izgubimo, to neće biti zbog toga što smo igrali sinoć, pa igramo večeras, to nije izgovor.

Utakmica se igra u hali "Čair" sa početkom u 21 čas.