DEBAKL! ALBA DEKLASIRALA ZVEZDU: Crveno-beli su vodili 10 razlike u prvom poluvremenu, a na kraju su doživeli POTPUNU KATASTROFU

EVROLIGA

Fijasko i bruka! Crvena zvezda ubedljivo je izgubila od najslabijeg tima u Evroligi i to na domaćem parketu. Alba je slavila u Beogradu sa 87:72.

Ovo je bio najgori meč Zvezde u 2023. godini. U drugom poluvremenu tim Duška Ivanovića izgledao je sramno na parketu. Za 17 minuta igre ubacili su jedva 20 poena?! Poslednji kvartal završen je rezultatom 11:27.

Uz to, odbrana je bila totalno smušena, bez energije, želje...

Nedović i Vildoza nisu bili na svom uobičajenom nivou. A, kada njih dvojica nisu u ritmu, Zvezda nema čemu da se nada.

Posle ovog bolnog poraza plasman u top 8 ostaje miljama daleko za crveno-bele. Zvezda sada ima skor 11 pobeda uz 14 poraza. In

Čini se da je plasman u narednu fazu nemoguća misija. Bez obzira što će uz ekipu uskoro da bude i Fakundo Kampaco...

00:13

Ovacije za Gudurića u Pioniru

Prava je šteta što crveno-beli nisu iskoristili neverovatnu podršku koju su imali sa tribina krcatog Pionira.

1 / 9 Foto: Starsport

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Filip Petrušev sa 14 poena. Nedović je ubacio 11, a Vildoza 10 poena.

Sa druge strane, blistali su Lo sa 24 i Olinde sa 13 poena.

Evo kako je izgledao tok duela:

KRAJ MEČA - 72:87.

39. minut, 68:83 - Fijasko Zvezde! Alba privodi sigurno meč kraju.

Očajna igra Zvezde u drugom poluvremenu! Ovako nešto je nedopustivo za ozbiljnu ekipu.

36. minut, 65:77 - Lo daje dve nove trojke! Ovo je njegov 22. poen.

35. minut, 65:71 - Proćida polovično precizan sa linije slobodnih bacanja. A, Dobrić pogađa za dva.

34. minut, 63:70 - Konačno! Ognjen Dobrić posle četiri minuta Zvezda daje koš.

Serija Albe 10:0 u 4/4. Neverovatno... Tri i po minuta bez koša srpski klub.

33. minut, 61:68 - Igra Zvezde se potpuno raspala. A, trener Ivanović ne uspeva ništa da promeni.

32. minut, 61:66 - Veliki problemi za Zvezdu. Šta se desilo sa igrom srpskog kluba?! Ivanović traži minut odmora.

31. minut, 61:64 - Alba ponovo bolje počinje četvrtinu i dolazi do plus tri.

Kraj treće četvrtine 61:60. Zvezda je odigrala jako loše u ovom delu igre, ali i dalje ima prednost. Doduše, minimalnu.

29. minut, 61:59 - Lazarević pogađa za dva i vraća prednost na stranu domaćina.

28. minut, 57:59 - Posle sedam i po minuta, Alba pravi prvi faul u trećem kvartalu.

26. minut, 55:56 - Ivanović pokreće Zvezdu. Velika borba na parketu Pionira u trećem kvartalu.

Crvena zvezda

25. minut, 51:53 - Ponovo gosti pogađaju uz faul.

24. minut, 51:50 - Luka Mitrović održava Zvezdu u ovim momentima.

23. minut, 49:50 - Lo pogađa uz faul. Odbrana Zvezde ne funkcioniše u nastavku meča.

22. minut, 47:45 - Petrušev trojkom prekida seriju rivala.

21. minut, 44:45 - Bentil ima tri lične greške. Alba bolje počinje drugo poluvreme i vezuje šest poena.

Kraj prvog poluvremena - 44:39. Ako se sve uzme u obzir, Zvezda je morala da ima veće vođstvo. Na kraju poklon faul doneo je Nemcima prilazak na samo minus pet. Neverovatno je da su crveno-beli u drugom kvartalu do poslednjeg napada Albe napravili smo jedan faul.

19. minut, 42:37 - Alba lagano daje četiri poena, a Zvezda ima samo jedan faul u četvrtini?!

18. minut, 42:33 - Vildoza prekida seriju nemačkog tima. Sjajni Argentinac pogađa dva poena uz faul. A, zatim i krade lopti i poentira u kontranapadu.

16. minut, 37:31 - Mora Ivanović da reaguje tajm-autom. Ofanzivni skok Albe pravi probleme crveno-belima u ovim momentima.

15. minut, 37:27 - Bentil igra jako dobro večeras. Konačno prikazuje ono zbog čega je stigao na Mali Kalemegdan.

13. minut, 32:20 - Crveno-beli maksimalno koriste nesportsku ličnu koja je dosuđena Albi. Marković dva penala, pa Vildoza za tri.

12. minut, 27:20 - Alba koristi brze napade da se približi domaćem timu.

Između dva kvartala u dvoranu je ušao Marku Gudurić koji je pozdravljen ovacijama navijača Zvezde. Dodaćemo: uz nepristojno skandiranje, ali i poruku "vrati se u Zvezdu Gudura".

00:13

Kraj prve četvrtine 25:15. Prvi kvartal je bio gotovo savršen za domaćina. Zvezda igra izuzetno u oba pravca i ima zasluženu prednost.

9. minut, 20:10 - Nikola Ivanović igra jako dobro! Pogađa za tri poena.

8. minut, 17:10 - Odbrana je granitna, a napad kreativan, kada je reč o Zvezdi.

7. minut, 13:8 - Petrušev sjajno pogađa posle asistencije Nedovića. A, zatim i Mitrović koristi još jedno dobro dodavanje Nedovića.

6. minut, 9:6 - Olinde je najbolje počeo meč kod gostijućeg tima. Vezao je četiri poena.

Neverovatnu odbranu igra Luka Vildoza na početku utakmice. Argentinac je izuzetno motivisan.

3. minut, 7:2 - Na krilima ogromne podrške, domaći tim igra jako dobro na početku utakmice.

2. minut, 5:0 - Bentil siguran sa penala, a zatim i Dobrić za tri poena. Sjajnu odbranu igra Zvezda na početku meča.

Srpski prvak ima neverovatnu podršku. Tribine su pune! Tu je i legendarni as, Marko Pantelić.

Košarkaši Crvene zvezde i ne pomišljaju na poraz od Albe u meču 25. kola Evrolige (19.00), jer bi svaki kiks na domaćem parketu značio i kraj nada za plasman u top osam.

Crveno-beli su žestoko dobili na samopouzdanju osvajanjem Kupa Radivoja Koraća, kao i pobedom nad Makabijem. Nemački klub stiže u dvoranu "Aleksandar Nikolić" kao autsajder, zalepljen je za dno tabele sa samo šest pobeda. Ipak, daleko od toga da je Alba bezopasna, rasterećena ekipa Izraela Gonzalesa može da iznenadi.

To su najbolje na svojoj koži osetili košarkaši Armanija i Asvela, koji su kod kuće pretrpeli poraze od ekipe iz Berlina.

Zato Crvena zvezda ne sme ništa da prepusti slučaju. Tim Duška Ivanovića je kvalitetniji, Zvezda je u Berlinu slavila sa 88:84.

Ovako izjednačena borba za plej-of dugo nije viđena u Evroligi, Crvena zvezda je ostvarila 11 pobeda i nalazi se na deobi 11. mesta, ali čak šest ekipa ima smo dve pobede više, tako da je skoro nemoguće predvideti koliko trijumfa će biti potrebno.