NANELI HEROJ PARTIZANA: Crno-beli NESTVARNOM TROJKOM u poslednjoj sekundi slavili u Splitu

20. kolo

Košarkaši Partizana posle velike drame i trojke Džejmsa Nanelija u poslednjoj sekundi savladali su u 20. kolu ABA lige Split rezultatom 96:95 (27:24, 21:23, 23:24, 25:24).

Crno-beli su upisali 16. pobedu, a u međusobnim duelima sa Splitom zadržali stopostotan učinak i posle 16. utakmice.

TOkom celog meča vodila se izjednačena borba, a ključni trenutak se desio u poslednjoj sekundi. Mavra je 6.5 sekundi pre kraja doneo Splitu prednost 95:93, da bi Naneli u poslednjoj sekundi pogodio trojku i to iz jako teške situacije za pobedu.

Upravo je Naneli sa 18 poena bio najefikasniji u timu Partizana. Eksum je postigao 15, Smailagić 13, a Vukčević i Ledej po 10 poena.

Kod domaćina Šorter je postigao 25 poena, Mavra i Nelson po 22, a Salivan 15 poena.

Partizan u toku naredne nedelje ima dva gostovanja u Evroligi, Virtusu i Armaniju, a zatim u narednom kolu ABA lige sledi večiti derbi.

SPLIT - PARTIZAN 95:96 (24:27, 23:21, 24:23, 24:25)

4. ČETVRTINA

40. minut - Naneli pogađa trojku 1.5 sekundi pre kraja - 95:96. Tajm-aut za Split. DOmaćin nije uspeo da pogodi u preostalom vremenu.

40. minut - Split ima poslednji napad. Mavra pogađa za dva 6.5 sekundi pre kraja - 95:93. Tajm-aut za Obradovića.

40. minut - Mavra pogađa za dva pod faulom Lesora na 50 sekundi pre kraja - 92:93. Lesoru je ovo četvrti faul, a Mavra pogađa za 93:93.

39. minut - Šorter sa zvukom sirene za istek napada pogađa trojku - 90:90. Obradović zove tajm-aut. Minut i po do kraja. Smailagić je fauliran 1:08 pre kraja. Precizan je samo prvi put - 90:91. Ledej uzima ofanzivni skok, a Saliven pravi peti faul. Partizan je promašio čak 14 slobodnih bacanja do sada. Ledej pogađa oba - 90:93.

38. minut - Eksum pogađa za tri - 82:87. Njegovih 15 poena. Nelson pogađa pod faulom - 84:87. Promašio je dodatno bacanje. Dante Eksum lomi utakmicu! Postigao je trojku, sada dvojku posle prodora i to pod faulom - 84:89. Precizan je - 84:90. Šorter je fauliran u šutu za tri poena, sve je pogodio - 87:90.

37. minut - Ledej pogaša vrlo bitnu trojku - 80:84. Tajm-aut za Subotića. Šorter postiže lake poene za Split - 82:84.

36. minut - Eksum je fauliran pri šutu. Promašuje prvo, pogađa drugo - 78:80. Čak 12 promašenih slobodnih bacanja crno-belih. Nelson za izjednačenje - 80:80. Ledej promašuje jedno od dva bacanja - 80:81.

35. minut - Smailagić je fauliran pri pokušaju da zakuca. Siguran je oba puta pa rezultat ponovo prelazi na stranu Partizana - 78:79. Anđušić promašuje oba slobodna bacanja. Partizan je promašio čak 11 slobodnih bacanja do sada, a ima i 9 skokova manje od Splita. Kalajdžić se revanširao i promašio oba bacanja, Split ima 6 promašenih slobodnih bacanja.

34. minut - Sjajni Avramović na početku poslednje četvrtine, probio je odbranu i pogodio za 76:77. Kalajdžić rešava kontru - 78:77. Obradović traži tajm-aut.

33. minut - Nelson pogađa za ajveće vođstvo Splita - 76:73. Smailagić zakucava - 76:75.

32. minut - Runjić pogađa jedno od dva bacanja - 72:73. Šorter iz drugog pokušaja pogađa za dva - 74:73.

31. minut - Dobro utrčavanje Avramovića za 71:73.

3. ČETVRTINA

30. minut - Šorter postiže pet vezanih poena i Split vodi - 71:69. Avramović izjednačuje na 71:71.

29. minut - Avramović promašuje dva slobodna bacanja. Mavra smanjuje sa penala na 66:67 i sa 17 poena postaje najefikasniji na meču. Ledej oba puta siguran sa penala - 66:69. Šorter pogađa trojku za izjednačenje - 69:69.

28. minut - Nelson sa penala smanjuje rezultat na 64:67. Najefikasniji je igrač na utakmici sa 16 poena.

27. minut - Panter pogađa svoj deveti poen - 60:64. Nelson smanjuje na 62:64. Papapetru pogađa za tri - 62:67. Panter je upisao devetu asistenciju.

26. minut - Kalajdžić pogađa za dva pod faulom - 58:62. Mavra dodatno smanjuje na 60:62.

25. minut - Vukčević pogađa oba bacanja, njegovih 10 poena - 54:60. Mavra smanjuje na 56:60. Eksum povećava sa niskog posta na 56:62.

24. minut - Trojka Pantera u bitnom trenutku po crno-bele - 53:58. Saliven pogađa jedno od dva bacanja - 54:58.

23. minut - Nelson smanjuje na 53:55.

22. minut - Vukčević pod faulom pogađa za tri - 49:54. Pogađa i dodatno bacanje, njegovih osam poena - 49:55. Saliven iz ofanzivnog skoka pogađa - 51:55.

21. minut - Saliven postiže prva dva poena u drugom poluvremenu - 49:48. Eksum pogađa trojku - 49:51.

2. ČETVRTINA

20. minut - Nelson smanjuje na 47:48.

19. minut - Naneli pogađa trojku, njegov 15. poen - 45:48.

18. minut - Mavra smanjuje sa linije penala - 41:43. Nelson koristi šut za dva poena za 43:43. Tajm-aut za Obradovića. Mavra u kontri donosi Splitu prednost - 45:43. Ledej na liniji za penale, pogađa oba - 45:45.

17. minut - Smailagić je ušao u problem sa ličnim greškama, upisao je treću. Nelson pogađa dva bacanja - 39:40. Avramović pogađa trojku - 39:43.

16. minut - Tišma smanjuje na 37:38. Smailagić upisuje nove poene - 37:40.

15. minut - Eksum pogađa trojku - 33:36. Mavra je fauliran pri šutu, pogađa oba - 35:36. Smailagić zakucava za 35:38.

14. minut - Papapetru pogađa jedno od dva bacanja - 31:32. Partizan ima čak sedam promašenih slobodnih bacanja do sada. Saliven pogađa za prvo vođstvo Splita - 33:32. Panter polaže za 33:34.

13. minut - Saliven donosi Splitu izjednačenje - 29:29. Eksum sa poludistance pogađa za 29:31. Gizdavčić za izjednačenje - 31:31.

12. minut - Panter je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je dva - 27:29.

11. minut - Šorter trojkom donosi Splitu izjednačenje - 27:27.

1. ČETVRTINA

10. minut - Eksum povećava na 22:25. Kalajdžić pogađa za 24:25. Vukčević pogađa sa poludistance - 24:27.

9. minut - Vukčević upisuje svoje prve poene - 20:23. Saliven smanjuje na 22:23. Ledej promašuje dva slobodna bacanja, crno-beli loši u ovom segmentu na početku utakmice, već četiri promašaja.

8. minut - Lesor pogađa jedno od dva bacanja - 15:20. Šorter smanjuje na 17:20. Lesor ponovo na liniji slobodnih bacanja, ponovo je polovičan - 17:21. Šorter pogađa trojku - 20:21.

6. minut - Nelson pogađa pod faulom - 13:19. Saliven posle ofanzivnog skoka smanjuje na 15:19.

5. minut - Trifunović pogađa svoju drugu trojku - 9:16. Saliven smanjuje na 11:16. Naneli trojkom razbija zonu Splita - 11:19. Njegovih 12 poena u prvih pet minuta.

4. minut - Naneli je sjajno otvorio meč i postigao još dva poena - 7:11. Ponovo Naneli - 7:13. Nelson zakucava i smanjuje na 9:13.

3. minut - Mavra pogađa orvu trojku za Split - 5:7. Naneli pogađa za 5:9, a ona Šorter smanjio na 7:9

2. minut - Mavra smanjuje na 2:6. Smailagić je polovičan sa penala - 2:7.

1. minut - Trifunović, pa Naneli pogađaju trojku - 0:6.

Nepuna dva dana nakon evroligaške pobede protiv Albe, Partizan pred sobom ima novi izazov.

U 20. kolu ABA lige, Parni valjak će u subotu, 4. marta od 18 časova igrati na Gripama protiv Splita.

Svega jedan dan je pred crno-belima za oporavak i pripremu za duel u rasprodatoj splitskoj dvorani. Zbog zgusnutog rasporeda, Partizan put Splita kreće na dan utakmice i istu noć se vraća za Beograd kako bi ekipa imala što je više moguće vremena za odmor pred naredne izazove.

Uoči meča u Splitu, trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

"Zahvalio bih se Splitu na tome što su nam izašli u susret i pristali da utakmicu pomere sa nedelje na subotu. Naravno, igraćemo maksimalno ozbiljno, oni su u toku ABA lige pokazali da su tim koji može da igram dobro i ne očekujem uopšte laku utakmicu, pogotovo zbog situacije u kojoj se nalazimo, da imamo praktično samo jedan trening kroz koji treba da pripremimo tu utakmicu", poručio je Obradović.

Aleksa Avramović je pred meč izjavio:

"Split je sledeća utakmica o kojoj mislimo. Odlična ekipa, igrali su dobro neke utakmice, dobili Zadar, igrali dobro protiv Crvene zvezde. Imaju dobru spoljnu liniju sa Šorterom i Mavrom koji predvode dobru ekipu. Znamo da će Gripe biti pune i jedva čekamo tu utakmicu", istakao je Avramović.