POTPUNI RASPAD PARTIZANA U MILANU! Armani SLAVIO u meču koji što pre mora da se ZABORAVI, Beron večeras nije imao milosti!

evroliga

Košarkaši Partizana porazom su završili mini turneju po Italiji, pošto su večeras u Mediolanum forumu izgubili od Armanija rezultatom 76:62, u okviru 28. kola Evrolige.

U Milanu je večeras viđena vrlo čudna utakmica, u momentima je delovalo kao da su dve amaterske ekipe istrčale na parket, i košarkaši Milana i košarkaši Partizana su donosili katastrofalne odluke u napadu, lako su ispadali u odbrani, a ekipe su se redom smenjivale u vođstvu, sve do kraja treće deonice.

Definitvno je i umor činio svoje, pošto je ritam igranja paklen, ali sada, ne treba tražiti izgovore.

Crno-beli su vrlo agresivno ušli u meč, stekli su osetljivu prednost u prvoj deonici, pre svega zahvaljujući Panteru, ali se domaći tim vratio u život u drugoj četvrtini, i od tada smo gledali egal na parketu. Čas je jedan, čas drugi tim vodio.

Nisu bili raspoloženi košarkaši Partizana u napadu, u odbrani su se stvari koliko toliko držale pod kontrolom, ali u napadu pametnih rešenja nije bilo. Šut ih nije služio, čemu svedoči činjenica da su izabranici Željka Obradovića nakon 20 minuta igre postigli svega 29 poena.

Držali su se igrači Parnog valjka u igri sve do kraja treće deonice, kad su košarkaši domaćeg tima krenuli da koriste greške gostiju, šut je proradio, a prednost je rasla, pa je Armani u jednom momentu na početku imao i +16.

Nisu se predavali crno-beli, borila se četa Željka Obradovića do samog kraja, ali ipak do nove pobede u Evroligi se ipak nije moglo.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bili Beron sa 14 poena, dok je Dejvis završio meč sa 12 poena.

U timu Partizana istakao se Panter sa 15 poena, Eksum je postigao 11, a Lesor 10 poena.

Uživo,

Armani - Partizan: 76:62

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

9. minut - Naneli siguran sa penala, on ima 10 poena na svom kontu 71:60 Pengos pogađa trojku 74:60

8. minut - Lesor ponovo pogađa samo jedno slobodno bacanje, Armani ima +11 Meli stiže do novih poena 71:58

7. minut - Lesor 1/2 sa linije za slobodna bacanja 67:54 Naneli pogađa trojku 69:57

5. minut - Beron pogađa trojku uz zvuk sirene 63:51

4. minut - Eksum pogađa dva slobodna bacanja, a potom u sledećem napadu i trojku 60:51

3. minut - Beron postiže trojku 58:46

2. minut - Neverovatno, Dejvis je pogodio šut iz teške pozicije, i to u poslednjim stotinkama napada 53:46

1. minut - Nejpir je pogodio šut, domaći tim ima +5

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

10. minut - Nejpir pogađa trojku u poslednjoj sekundi treće deonice 49:46

9. minut - Papapetru je pogodio samo jedno slobodno bacanje 45:44

8. minut - Panter pogađa iz teške pozicije, jednom rukom 40:43 Pengos pogađa trojku, ponovo je nerešeno 43:43

7. minut - Ledej uspeva da pogodi, a pritom je i fauliran. Crno-beli vode +3

6. minut - Beron poentira uz faul, imaće i dodatno slobodno bacanje. Nekadašnji plejmejker Crvene zvezde je promašio slobodno bacanje, što se zaista retko viđa 38:38

4. minut - Riči je pogodio samo jedno slobodno bacanje 36:36 Šteta, Naneli je nagazio liniju prilikom šuta za tri poena, Parni valjak ponovo vodi 36:38

3. minut - Fojtman pogađa trojku, a onda Panter na drugoj strani pogađa dva bacanja 35:36

2. minut - Eksum pogađa trojku 32:32 Lesor se lepo oslobodio čuvara, i lako poentira, ponovo Partizan vodi 32:34

1. minut - Fojtman poentira na otvaranju drugog poluvremena 32:29

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

10. minut - Lesor poentira posle ofanzivnog skoka 30:29

9. minut - Beron pogađa trojku, Armani vodi prvi put na utakmici 30:27

8. minut - Panter pogađa dva slobodna bacanja 25:27

7. minut - Nekoliko napada zaredom crno-beli ne prolaze rešenje u napadu. Rezultat je izjednačen, domaći tim je napravio seriju 8-0

6. minut - Novi poeni za Pengosa, prednost Parnog valjka se polako topi 23:25

5. minut - Sjajno Pengos proigrava saigrače, crno-beli imaju +4

4. minut - Prvi poeni za Papapetrua na današnjem meču 17:25

3. minut - Pengos je lepo ostavio loptu Meliju koji lako stiže do novih poena 17:23

2. minut - Ledej siguran sa poludistance 15:23

1. minut - Ledej pogađa iz veoma teške situacije 13:21 Hajns pogađa na drugoj strani 15:21

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Riči pogađa trojku, Partizan ima +5 Panter poentira na drugoj strani 13:19

9. minut - Prva trojka za Partizan, Naneli je uzeo sjajan šut i pogodio 10:17

8. minut - Lesor stiže do novih poena, crno-beli imaju +8 Beron je uspešno realizovao dva slobodna bacanja 8:14

7. minut - Nejpir pogađa prvu trojku za domaći tim 6:10 Lesor brutalno zakucava posle asistencije Ledeja 6:12

6. minut - Meli pogađa samo jedno slobodno bacanje 3:10

5. minut - Matijas Lesor je promašio prvo a pogodio drugo slobodno bacanje 2:8 Prvi poeni za Aleksu Avramovića, plej Partizana je odlično probio i lako poentirao 2:10 Trener Milana je zatražio tajm-aut

4. minut - Nastavlja Kevin Panter da rešeta, on već ima sedam poena 2:7

3. minut - Panter pogađa prve poene na današnjem meču, i to uz faul. Kapiten Partizana je potom pogodio slobodno bacanje 0:3 Novi poeni za Pantera 0:5

Uoči meča:

Košarkaši Partizana imaju ogromnu podršku u Milanu!

Košarkaši Partizana večeras protiv Armanija završavaju duplo kolo u Evroligi, prva prepreka protiv Virtusa je uspešno preskočena, pa je tako napravljen ogroman korak ka plej-ofu.

Umor je itekako prisutan, ali će izabranici Željka Obradovića sigurno dati 101% svojih mogućnosti kako bi večeras ostvarili, novu, veliku pobedu.

U prvom ovosezonskom duelu, crno-beli su 18. oktobra izgubili u Štark areni od Armanija sa 75:80.

Uoči večerašnje utakmice, trener Partizana Željko Obradović rekao je da njegovi izabranici što pre moraju da zaborave meč u Virtusu, i sa velikom koncentracijom uđu u večerašnji duel.

"Moramo što pre da zaboravimo ovo što je bilo u Bolonji i da se okrenemo utakmici u Milanu. Oni su ekipa koja je u ovom trenutku verovatno u najboljoj formi od svih timova u Evroligi i za tu utakmicu moramo da se pripremimo na najbolji mogući način", istakao je Obradović koji se i posle meča u Bolonji zahvalio navijačima na neverovatnoj podršci koju pružaju timu na gotovo svim utakmicama, bilo u Beogradu ili na gostujućem terenu.

Podsetimo, Alen Smailagić zbog povrede nije igrao u prvom meču protiv Armanija.

"Mislim da je svima u Evropi jasno da Milano ima tim koji bi se u nekim drugim okolnostima verovatno borio ne samo za plej-of, nego i za prednost domaćeg terena u plej-ofu. Veoma dobra, iskusna ekipa koja je u poslednjih nekoliko nedelja podigla formu i spremno nas čeka sa željom da nastavi niz pobeda. Iako se mnogo toga promenilo u odnosu na prvu utakmicu u Beogradu, videli smo i tada koliko su bili opasni i kako su brzo okrenuli naših +9 i došli do zaslužene pobede. Mi takođe igramo dobro, verujem da ćemo biti spremni da im se na pravi način suprotstavimo. Večeras imamo trening, pripremamo se i želimo da se predstavimo u najboljem svetlu, nadam se ponovo pred velikim brojem naših navijača", istakao je Smailagić.

Partizan je trenutno na šestom mestu Evrolige sa skorom od 15 pobeda i 12 poraza.